mușcă agaric ciupercă

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua comunității bbgate, lângă casa mea există o țară plină de ciuperci fly agaric (clasica ciupercă roșie cu puncte albe) și am studiat despre compușii săi (muscimol, muscarină și acid ibotenic). Caut o modalitate de a extrage / obține sau separa aceste componente și de a arunca componentele toxice și de a păstra doar halucinogenele.
Aș fi prea recunoscător dacă cineva m-ar putea ajuta cu acest lucru și voi adăuga un post cu întregul proces de extracție.
Ey3oNAcFYX
4erKgzYcwd
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Acidul ibotenic se transformă în muscimol la uscare (trebuie să uscați corect aceste ciuperci).
Există o cantitate foarte mică de muscarină, deci nu are rost să o separați (mă refer la agaric, alte specii pot avea un conținut mai mare de muscarină)
Separarea muscimolului din ciuperci este destul de dificilă, deoarece în aceste ciuperci există proteine și multe alte lucruri.

Dacă aș fi în locul dvs., aș rămâne la extracția simplă cu apă. Nu vă așteptați să obțineți o cantitate vizibilă de muscimol doar din câteva ciuperci. Trebuie să extragi cam 100 g de capace uscate pentru a obține ceva. De asemenea, nu vă așteptați să obțineți cristale, deoarece extractul din apă va conține o mulțime de gunoaie, proteine, grăsimi etc
 
Top