Question Zbor internațional cu distilitul

fonem23

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 18, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
am de gând să zbor în germania în această lună, am fost interesat să aduc un mic borcan nemarcat de distilat (aproximativ 20 de grame), am postat pe reddit și toată lumea a spus că nu merită să-l aduc și că cel mai probabil voi fi prins. există vreo modalitate prin care aș putea aduce distilatul cu o șansă mai mare de succes?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Aeroporturile din Germania au un sistem de securitate foarte strict. Nu vă recomand să luați ceva ilicit prin granița de zbor. Ce înseamnă "distilat"?
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pentru a învinge nasul unui câine, trebuie să împachetați corect, cel mai bine în dublu vid și să curățați totul cu atenție cu IPA într-un mediu lipsit de substanțe interzise. Și chiar și atunci aș avea grijă să nu mă apropii prea mult.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Umpleți o cremă, puneți-o în geanta de toaletă din plastic, între pasta de dinți și în bagajul de mână, la vedere prin scaner.

Dar, din nou, nu aș recomanda-o deloc hehehe
 

fonem23

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 18, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Credeți că dacă aș umple distilatul într-o sticlă de cremă ar mirosi sau nu, aș putea să îl sigilez în vid, dar nu știu dacă l-ar da la o parte pentru că este sigilat în vid. De asemenea, ar fi mai bine să îl iau cu mine în bagajul de mână sau în bagaj?
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Sigilarea în vid a unei creme ar atrage atenția hehehe.

Hmm mă întreb dacă câinele este antrenat pe mirosul de distilat oricum. cred că este antrenat pe mirosul de canabis în sine
 
Top