Formarea companiei în mod anonim

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Întrebare centrată pe SUA.

Cum ar putea cineva să înființeze o companie care nu este legată de el în niciun fel? Presupun că ar trebui să obțineți un act de identitate fals, lucruri de genul acesta.

Se pare că, dacă cineva dorește să comande precursori, solvenți, sticlărie, la o scară medie sau mare, ar fi o idee bună să o facă o companie și, de asemenea, să nu poată fi ușor legat de identitatea sa.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
ce medicamente vrei să faci?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Am fost interesat de unele catinone comune și amfetamine. Probabil 4mmc și meth.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
De fapt, înființarea unei societăți nu este deloc o idee rea. Dacă profilul companiei este de așa natură încât anumite substanțe chimice, H2, echipamente de laborator etc. sunt normale pentru o astfel de companie, atunci nu cred că cineva se va uita la vârsta sau la veniturile anuale ale companiei. Și chiar dacă o fac, poate fi vorba de un start-up care dorește să cerceteze ceva. Dacă startup-ul eșuează într-un an sau doi, nici asta nu este ceva neobișnuit. Cred că este mult mai riscant să folosești documente false decât să ai o idee de afaceri proastă și să "irosești" multe substanțe chimice și resurse pentru a o rezolva...
 
Top