Question Se spală cocaina generică pentru a elimina cât mai mult adulterant posibil

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Bună ziua, oameni inteligenți.

Mi-am redus masiv consumul de cocaină și trec printr-o perioadă de explorare a ceea ce lumea psihedelică are de oferit. Din cauza unor circumstanțe independente de voința mea, m-am trezit cu un lot de cocaină din trei surse diferite, totalizând 20g.

Nu este mult, dar nici nu am nevoie de atât de mult, așa că m-am gândit să folosesc acest lucru ca o oportunitate de a învăța despre spălarea adulteranților din cocaină (dacă stric asta, nu voi pierde somnul, deoarece nu vând și mi-am redus consumul aproape complet).

Am găsit asta: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...onion/threads/cocaine-recrystallisation.4178/
În mod specific:

@G.Patton menționează că aceasta este singura modalitate de a purifica cocaina.

Este adevărat din mai multe surse?

Am găsit, de asemenea, următoarele: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...phenyltetrahydroimidazothiazole-mixtures.375/
(tot de @G.Patton )

Și m-a pus pe gânduri faptul că nu știu ce adulteranți sunt utilizați pentru niciunul dintre aceste pachete, unele sunt "boliviene", altele sunt "nucă de cocos columbiană" etc...

Extracția a/b de mai sus ar funcționa pentru toate acestea, sau este posibil să o dau în bară și să o fac pe rând?
Sau să încep cu o simplă serie de spălare cu solvent nepolar? Care este cea mai rapidă și mai simplă victorie?

Sunt departe de a mă simți confortabil făcând a/b ca mai sus, așa că voi cerceta acest lucru pentru o lungă perioadă de timp, în timp ce voi obține echipamente și extractoare adecvate, nu am chef de o casă plină cu miros de aceonă sau mâini arse de acid clorhidric. (achiziționez și câteva piese, deoarece trebuie să convertesc 5-MeO-DMT HCL în freebase, ceea ce trebuie să fac până în februarie, deci sunt în plin mod de învățare)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, v-aș recomanda să urmați protocolul de testare a cocainei și să vă determinați poluanții de cocaină. Apoi, în cazul în care produsul dvs. conține benzocaină, proparacaină, lidocaină, va fi greu să vă purificați produsul. Există doar metoda de spălare prin cromatografie pe coloană. În cazul în care produsul dvs. a fost contaminat cu levamisol, va fi mult mai ușor de curățat.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Vă mulțumesc pentru acest lucru - am comandat câteva kituri și voi folosi această ocazie pentru a afla mai multe despre modul în care aceste lucruri sunt ambalate împreună și, prin urmare, ce pot face pentru a reduce unele dintre ele.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Voi extinde acest subiect.
Caut să curăț 1g de cocaină. Nu este complet solubilă în apă. Vreau să filtrez orice lucru insolubil se află aici. Sunt de acord să las acest 1g C în soluție apoasă la sfârșitul acestui proces.
Idei?

Mă gândeam să dizolv într-o seringă orală, apoi să o împing prin vată. Din nou, nu mă aștept să nu încerc să fac o purificare perfectă.
Ce părere aveți?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
O puteți dizolva în apă rece (aproximativ 3-4 ml) și filtra. Cofeina și o parte din lidocaină sunt greu solubile în apă rece.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
@darkmatter7

Nu o lăsați în apă. Se descompune în molecule non-psihoactrive destul de rapid, astfel încât, dacă nu-l utilizați toate într-o singură noapte, veți ajunge cu apă urât, inutil
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Hmm. Pare să se mențină la 90% o lună mai târziu, deși...
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
PH-ul se schimbă destul de rapid la temperatura camerei, astfel încât acest lucru ar putea face dureros să sforăi, dar da, este un studiu interesant, mulțumesc!
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
^ datorită faptului că am doar 1g, încercând în principal să evit pierderea prin transfer/filtrare/etc. -- cum se numește? pierdere mecanică sau așa ceva?

Am etanol și acetonă, dar nu am de gând să mă deranjez să fac versiuni anhidre ale acestora. Deci, având în vedere ce am, care este cea mai bună opțiune?
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Nu puteți folosi metoda de spălare cu acetonă, la fel ca în cazul sulfatului de amfetamină? Știu că nu este de a elimina totul, dacă lucrurile tale este cutt cu nu totul ar trebui să meargă imediat în coșul de gunoi.. puteți transforma în freebase cu amoniac, dar, de asemenea, a Roel elimina toate lucrurile pe care le-ar fi putut tăia cu.. să fierbi, adică să faci același proces când este freebase doar cu apă, poți îmbunătăți puțin gustul dacă a fost tăiat cu cofeină, manitol sau inositol... dacă a fost tăiat cu levamisol, atunci mai bine te întorci la tip și îl lași să digere totul odată și între timp, îți scoți banii din portofelul lui plus ceva dobândă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Din moment ce OP spune: "spălare generică", vă voi da asta. Apă distilată. 3x spălare cu cloroform. Raport 1/3 cloro: apă, agitat energic, apoi cloroformul decantat/sifonat/separat. S-a demonstrat prin HPLC că elimină levamisolul/tetramisolul în concentrație de cel puțin 15%. C rămâne în polar. O altă variantă din același document sugerează o metodă și mai eficientă: polar distilat, 3 spălări cu hexan, apoi neutralizarea HCl și 3 extracții cu hexan. HCL a bolborosit, provocând precipitarea. dar, hei, asta sună ca un stb cu un defat, , nu o spălare generică. A eliminat 15% leva/ tetra în doar al doilea defat. O mare greșeală este să o încălzești pentru că orice formă de zahăr (dextroză, lactoză, glucoză ECT.) Se va transforma în taffy nu râios care este greu de îndepărtat. Acetona nu este solventul ideal deoarece A. se amestecă cu polii și 2, cocaina este ușor solubilă în ea, astfel încât veți pierde produsul garantat.
 
Top