Substanță dură: 3-Me-PVP. Vă rugăm să aruncați o privire

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Bună, (informații despre substanță). Este o Pyrrolidino-fenonă recent sintetizată.
Informații despre substanță:
Denumire banală: 3-Methyl-PVP
IUPAC: 1-(-3-methylphenyl)-2-pyrrolidin-1-yl-pentan-1-one
Este ca alfa-pvp, dar cu un grup metil pe a treia poziție a carbonului pe inelul fenil.

Acest lot este mult mai rău în ceea ce privește asprimea gâtului. Abia dacă pot să-l vaporizez în methpipe...

Este 100% omogenă, pulbere albă pufoasă. Și Htye sunt cunoscute pentru substanțele de înaltă puritate.
Am încercat un re-x cu H20 distilat, dar nu am putut să o aduc înapoi sau să o fac să se cristalizeze. Și sunt foarte priceput în ceea ce privește re-x. Chiar și vânzătorul RC a avut probleme cu recristalizarea atunci când o sintetiza.

Vreau să o fac mai puțin dură...

Produse chimice pe care le am acasă:

HCl 30%
NaOH
H20 distilat

Sticlărie
Vas Re-x
Pahare de sticlă x2
Termometru
pH-metru
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sunteți aproape gata să faceți un A/B , trebuie doar să obțineți acea naftă, spirt mineral, eter de kerosen sau ceva nepolar. Nu știu ce ar fi cel mai bine. Ai putea să-l treci printr-un setup e-nail/bong și să vezi dacă te ajută.
1. Udă puțin și verifică pH-ul. S-ar putea să fie mult prea mic
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Încerc să vă răspund mai întâi.

Ideea mea a fost să o transform în bază liberă cu NaOH și apă deionizată. Și apoi să adaug HCl 30% pentru a-l face din nou HCl și apoi să adaug acetonă pentru a-l elimina. Pentru că nu pot face gaz HCl :/

Sau trebuie să curăț baza liberă înainte de a o transforma din nou în HCl?
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
pH-ul a fost de 6-7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Presupunând că nu ați folosit o tonă de apă, această cantitate pare ridicată (prea elementară). O să văd ce pot să aflu în 2 minute
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Puteți încălzi HCl+H20 și, pe măsură ce H2O se evaporă, se eliberează HCl. Nu este metoda preferată, dar a fost folosită
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Voi ghici că baza POATE fi lichidă la temperatura camerei sau puțin mai mult și probabil ar pluti și ați putea-o decanta. Fără a lua nimic, mi-e greu să cred că neutralizarea și acidificarea ar provoca un câștig net, fiecare lucru din ea ar face orice și apoi s-ar întoarce la cum era înainte. Mai mult sau mai puțin
Aș scutura baza cu puțină apă o dată sau de două ori
 

mdpv

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Vă rog să-mi spuneți cum sunt efectele acestui medicament în comparație cu alte pyros precum a-PHP?
 
  • Like
Reactions: vis

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
cel mai bun mod de a purifica piro :

Dizolvați în minimum 99,9 IPA (uscat în prealabil) și puneți în frizer la -20C timp de 6-12h și filtrați, veți obține cel mai pur pyro pe care l-ați avut vreodată, îl puteți spăla și cu acetonă uscată pe filtru.
 
Top