ajutor amoniac anhidru

hoodnigga4rent

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 28, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Poate cineva să posteze cel mai bun și cel mai simplu mod de a face metamfetamină cu metoda amoniacului anhidru Am înțeles-o Am înțeles, de asemenea, shake and bake este ca și cum cineva a avut o listă și nici o idee ce să facă cu ea a amestecat-o într-o sticlă și după ce unul a explodat și și-au dat seama că litiera pentru pisici nu era crucială și shake ans bake sa născut lol Știu cum să obțin NH3- și am înțeles că litiul deține hidrogen suplimentar, dar după ce am făcut NH3, practic nu știu exact ce să fac, dacă ar fi să ghicesc, aș spune că pastilele în amoniac și adăugați litiu și faceți un strat de 3 și gazați-l, dar nu știu sigur, chiar dacă obțineți întreaga teorie aplicarea practică este o altă bestie în întregime Cunosc metoda HI, de unde mi-au venit ideile pe care le am despre ce să fac în continuare și am avut câțiva ani de chimie la facultate. Mi-ar plăcea foarte mult să refac niște chestii făcute în casă, obosit de Levo. Țineți minte că simplitatea este tema principală a tuturor acestor lucruri ori de câte ori este posibil.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Amoniacul vă poate ucide cauza panică Forța greșeli și să devină o pacoste generală altele decât că este bine, dar dacă trebuie să începeți ultra scară mică pentru că toată lumea f**** sus o dată cu această metodă am încă să văd pe cineva care nu a
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu cred că ați urmat câțiva ani de chimie la facultate. Utilizarea amoniacului anhidru real este problematică în cazul metodei shake and bake. Amoniacul este lichid numai la 100 psi sau -40°f, astfel încât obținerea amoniacului într-o sticlă de plastic în timp ce se păstrează unul dintre acești parametri este complicată. Se poate face, dar aveți nevoie de un plan. Mai populară este decaparea unei săruri de amoniu cu leșie in situ
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Da, mă refer la situații din viața reală, nu la situații de laborator, trebuie să fii un idiot f****** să faci asta, mă refer la furtul sau comprimarea de unul singur în condiții mai puțin ideale.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
am văzut de un milion de ori cum se face în sticlele de suc. Mi se rupe mintea să cred că o sticlă pop poate ține 100 psi, dar cumva am văzut bronz lichid făcut în sticle pop tot timpul brange lichid = electroni solvați în amoniac se poate face cu sodiu în loc de litiu, de asemenea. oameni cu 2 ani de chimie colegiu numesc o reacție de mesteacăn. Să furi amoniac de la un fermier este probabil mai puțin sigur decât să jefuiești o bancă sub amenințarea armei toți fermierii au arme și știu exact ce încerci să faci și există aproximativ 25% șanse să te sinucizi prima dată când încerci, 10% șanse să fii ținut sub amenințarea armei până ajunge poliția acolo și 40% șanse să descoperi că nu poți nici măcar să scoți rahatul din rezervor și să-l pui în ceva potrivit pentru a-l fura. ESTE CEL MAI PERICULOS LUCRU PE CARE L-AȚI FĂCUT VREODATĂ. Cum am spus deja, ia niște nitrat de amoniu, sulfat, clorură și pune-le într-o sticlă cu niște hidroxid de sodiu, dacă nu ești cel mai norocos nenorocit din lume. Senzația pe care ți-o dă furtul de amoniac este mult mai puternică decât orice ai putea face cu el
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
În zilele noastre, nu aș face ceva atât de prostesc, aș folosi hidrogenarea directă cu paladiu pe carbon pentru a fi mai pretențios, sunt provocatoare, dar cea mai ușoară și mai fiabilă este împingerea cu roșu și nu am fost******* pe metoda ta, am spus doar avertismentul obligatoriu că Birch este mai periculos decât ar trebui să fie, să o spunem așa, am primit de-a lungul plin de amoniac în laborator înainte și voi spune că este acolo sus cu fluor și da, o oală Birch sau shake and bake a intrat în utilizare masivă atunci când Am fost un boboc în colegiu, astfel încât un timp în urmă a fost în jurul valorii de ne-am mutat de la sticle de sifon la stingătoare de incendiu cu unelte speciale pentru a fi în măsură să ajungă la ea și de aerisire, dar în cazul în care eu locuiesc nu veți obține nici un nitrat în ambalaj rece doar uree și întregul punct de o parte a fost comoditate Îmi place 1 discuta chimie, împreună cu chimie din lumea reală, împreună cu urmarea direcțiilor script Kitty chimie cuz Domnul știe că am făcut tot ce nu ar trebui să faci, dar poate că toată lumea nu e la fel de prost ca mine
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
36
Points
18
Știu, nu-i așa? Uneori, oamenii fac cele mai nebunești lucruri, iar atunci când nu se întâmplă să aibă un accident grav, toți ceilalți iau asta ca pe o dovadă a conceptului și o aplică! Obișnuiam să gătesc uneori cu un tip care INSISTA ca orice făceam să fie hidrogenat de instalația lui de stingere a incendiilor. Același nenorocit din anii '70 sau ceva de genul ăsta. Imediat ce începeam să gătim, el deșuruba valva de sus, punea câteva pumni plini de sare gemă, turna acid sulfuric, înșuruba valva la loc, o strângea, apoi ieșea afară la stâlpul de telefonie și, în timp ce ținea chestia aia veche de un inel care se învârtea în jurul vârfului, o lovea în partea laterală a stâlpului, făcând o adâncitură mare în partea laterală. Habar n-am de ce, chestia aia nenorocită avea un indicator de presiune deasupra! Apoi se întorcea și punea stingătorul într-un colț, iar apoi își îndrepta atenția spre ceea ce mai trebuia făcut cu sintetizatorul în desfășurare. M-a enervat la culme, pentru că de fiecare dată când produceam sau făceam ceva ce m-ar fi putut duce într-un autobuz de închisoare, eram mereu tăcut, alert și atent la orice sunet care ar putea indica o problemă... Practic, eram nervos și anxios, dar majoritatea oamenilor nu-și puteau da seama. Cu toate acestea, mă făcea un pic nervos. Și de fiecare dată, uitam de nenorocitul ăla de extinctor în timp ce lucram, și de fiecare dată mă prindea.... Lucram liniștit, în lumea mea mică, când deodată, "KLAAANG!!!!" Muchia ieșea din partea stingătorului și mă speria de moarte!!!! Dacă aveam ceva în mână, de obicei îl scăpam, pentru că în secunda în care
se stingea, fundul meu făcea LITERAR 3 pași spre ușă!!!! Și apoi, de fiecare dată, nemernicul ăsta striga: "Benzina e gata!!!" De parcă am fi fost reținuți în așteptare sau ceva de genul ăsta!!!! Doamne, mă enerva la culme! Și eram ÎNTOTDEAUNA speriată că mama dracului o să explodeze!!! S-a întâmplat de vreo 5 ori și apoi am refuzat să mai lucrez cu el. Lol
 

hoodnigga4rent

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 28, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Voi amesteca nitratul de amoniu și hidroxidul de sodiu, să zicem, într-o canistră de gaz și voi introduce un furtun în niște nisip pentru pisici și apoi într-un recipient cu gheață carbonică
 

hoodnigga4rent

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 28, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Nu caut să încep o conversație teoretică existențială captivantă lol Am crezut că am fost deja în fundul meu, dar devine mai rău de aici huh lol o bine, puteți vedea în totalitate rădăcinile tuturor acestor a început în alchimie și influența sa este încă în viață astăzi lol fără supărare am alerga în jurul vărsare acest rahat pe străzi la oameni care sunt dependenți de droguri care nu le pasă în cel mai mic. Sunt doar sincer încearcă să găsească o modalitate fezabilă de a veni în lume și este abia profitabil pentru a face metoda HI și eu de fapt am mine unele plăci placate cu paladiu, dar care pare ca un drum lung și întunecat în zilele bune am făcut acid nitric în baia mea cu pachete reci și miriatic și nu vreau să ajung cu o grămadă de Levo fucj că sucker fund rahat polar pur este din nou, dar trebuie să-l comandați și oamenii implicați în smurfing cutii suficient va fi redonkulous nu vreau să adaug chiar mai mult pentru asta și nu fac suficienți bani pentru a face o dracu 'idk spune-mi și am vrut doar să știu ce să fac odată ce am amoniac anhidru pot merge să-l găsească în altă parte sincer doar sperat pentru mai multe explicații practice cu navigarea out de o grămadă de nenorocit de material de referință aș fi undeva bine ventilat prob o hotă improvizată fume dacă este posibil nu ia, dar ca un Oz pentru două cutii oricum chiar dacă a trebuit să lot mic lot de loturi mici care este prea bine
 
Top