AJUTOR! Mi-am terminat lotul de MDMA la scară mică cu PMK nou, dar nu miroase bine, ce am făcut greșit?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
deci, am urmat toți pașii, totul a fost foarte foarte bine, pas cu pas cu succes... ultimul pas, cristalizarea prin distilare-(evaporați IPA / xilena cu HCL), cristalele au ieșit, lipite în fund, dar foarte foarte maro... apoi când am lăsat să se evapore, am încercat să spăl cu acetonă , și doar o mică parte din culoarea maro a dispărut, dar marea problemă este mirosul...nu miroase a safrol, de fapt miroase a xilenă, doar câteva, dar miroase a xilenă...

cristalele le-am pus pe IPA încălzită în saturat să văd ce mărime de crustale obțin mâine , trebuie să spun că punctul de topire este corect 100% , iar randamentul a fost EXACT așa cum era descris în vechea rețetă de rodiu , totul a fost PERFECT , MAI PUȚIN mirosul și culoarea.

trebuie să spun că noul pmk , cel de ceară nu dă niciodată un ulei perfect galben clar ca cel vechi, acest nou KETONE va fi maro ... încercat toate pentru a curăța, dar se pare că este doar maro închis în sine, așa că presupun că cristalele foarte maro sunt ok ... dar PLEASE!!! Ajutați-mă cu mirosul ăsta, mi-a scăpat ceva? cum pot scăpa de xilen? doar evaporarea nu este suficientă?

tnx în avans
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Uscarea și recristalizarea pot ajuta în teorie. Aveți o fotografie?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

încercat toate , uscat corect , chiar și sub vid cu clorură de calciu, și recristalizat după spălare în acetona clocotită...și nimic.... presupun că trebuie să fie acea ceară nouă .... miroase ca o "bomboană" numai după conversia în MDP2P are un ușor miros săsesc..
 

gyq0514

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hei, frate, încerc să mă joc cu mdma
pot obține pmk din China, dar nu sunt sigur pe care ar trebui să îl iau
Poți să-mi împărtășești un număr de cas al noului pmk pe care l-ai folosit?
Mulțumesc foarte mult!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
toate lucrările CAS actuale... ți-am răspuns în mesajul privat pe care mi l-ai trimis
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pentru purificare, puteți utiliza un produs de adiție bisulfit, vom posta un videoclip despre cum să faceți acest lucru.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
produsul final este foarte bun, am făcut un TLC , dar problema este culoarea foarte închisă a rezultatului... nu se datorează impurităților... spălarea cu acetonă nu face nimic.... și problema mirosului s-a rezolvat după recristalizarea în apă saturată.
sper ca acest sistem pe care îl menționați să vă ajute cu culoarea , cristalul meu este aproape negru, dar perfect în puritate.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Puteți să-mi spuneți cum ați realizat cristalizarea, vă rog?
 
Top