Ajutor pentru proiectarea mecanismului unei prese simple de pastile

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Hei 👋, am nevoie de cineva care să mă ajute să-mi dau seama cum să proiectez și să construiesc mecanismul de ejecție al unei prese simple pentru pastile CandyLand mini single punch, cum ar fi cele pe care le puteți achiziționa pe mai multe chineze de la furnizori. Deoarece este greu să importați întreaga mașină, am decis să construiesc această mașină pe cont propriu, deoarece designul presei în sine este destul de simplu și toate piesele în afară de matrița de tablete în sine sunt legale, ieftine și ușor de achiziționat. Ca o recompensă pentru cei care m-au ajutat, voi împărtăși planul de construcție ca un tutorial al întregului proiect de finisare.
 

Attachments

  • 6LXqAVma7D.jpg
    6LXqAVma7D.jpg
    196.5 KB · Views: 229
  • UeF4vxK5Y7.jpg
    UeF4vxK5Y7.jpg
    57 KB · Views: 198

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Hei , am nevoie de cineva să mă ajute să . Presa în sine funcționează deja, dar deoarece mașina nu are placa de bază cu alimentatorul și mecanismul de ejecție, este posibil să se producă doar pastile unice, deoarece fiecare pastilă trebuie să fie ejectată manual din matriță. Am încercat să-mi dau seama cum să reconstruiesc placa de bază, dar, din păcate, nu-mi pot da seama de design și cum să reconstruiesc mecanismul de ejecție , din cauza lipsei de cunoștințe mecanice / de proiectare, am blocat aici acum. Așa că sper că cineva de aici mă poate ajuta cum să proiectez și să reconstruiesc mecanismul așa cum este prezentat în imagini. Am încercat să găsesc un software ki sau ceva similar pentru a proiecta această piesă, dar nu-mi pot da seama cum să fac un design precis al mecanismului și apoi să-l reconstruiesc cu piese de la magazinul meu local de hardware. Deci, poate poate lucra acest lucru împreună cu mine sau să mă îndrume în direcția cum să-l reconstruiască.
Ca o recompensă pentru cei care m-au ajutat, voi împărtăși planul de construcție ca un tutorial al întregului proiect de finisare gratuit și veți primi câteva pastile xanax sau xtc gratuit, de asemenea! Noroc!
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Trebuie să o cumpărați de pe alibaba, vânzătorul poate expedia în două colete pentru a nu fi suspicios de către vamă
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Dacă vă interesează vreodată, cunosc, de asemenea, un tip cu prețuri competitive!

https://imgur.com/a/H8LKmR6
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Am un vânzător cu care să mă ocup, dacă doriți să cumpărați vă voi ajuta
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Dacă vrei să construiești pistonul este o prostie
Pierdere de timp și bani, pentru că am încercat înaintea ta și nu va da rezultate
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Bună ziua, eu sunt Marty€mcfly și sunt interesat să dau un mic sfat. Aceste tipuri de lucruri sunt ceva cu care am puțină experiență. Mecanismul de presare pastile are nu este la fel de simplu cum pare.

Începeți prin a ști ce presați, deoarece există o diferență în așteptarea caracteristicilor fizice ale unei pastile farmaceutice sau fabricate pe stradă. Fiind posibil ca dumneavoastră să le produceți pentru a satisface o cerere se bazează pe aspectul fizic pentru clienți.

Între cele două matrițe, niturile și mecanismul prin care plăcile aplică presiune în cele două intervale trebuie să fie mai bine înțelese, deoarece nu doriți să pierdeți timpul.

Această mașină s-a dovedit a nu fi atât de ușor de utilizat💯:
https://imgur.com/a/sTcN7td
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Mulțumesc pentru ajutor, dar nu vreau o mașină nouă, am nevoie doar de o modalitate de a ejecta pastilele din presa mea deja funcțională pe care o construiesc singur. Altfel este imposibil să produc mai mult de 10 pastile în 30 de minute.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Am deja o presă de pilule funcțională, trebuie doar să îmi dau seama cum se ejectează pilula după apăsare!

Așa că vă rog să mă îndrumați în direcția reconstrucției acestui mecanism simplu, așa cum este prezentat în imaginile mele.

Sunt sigur că este posibil să se reconstruiască acest lucru cu o imprimantă 3d și sau unele abilități de prelucrare a metalelor.

Din păcate, nu există vânzători pe alibaba care vând doar placa de bază cu mecanismul de ejectare.

Este imposibil să trec această mașină prin vamă pentru că ar fi reținută în oficiul poștal pentru a plăti taxele sau voi fi prins când voi încerca să o ridic.

Așa că singura mea șansă este să o reconstruiesc.

Are cineva idee cum să obțină un plan al mecanismului de ejectare?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
În loc să aplicați presiune dintr-o parte, veți avea nevoie de o matriță în formă de "gogoașă" (torus) în care, la sfârșitul unui ciclu, partea inferioară a matriței este îndepărtată, iar tija superioară împinge pastila prin partea inferioară. O tijă de cuplare de la pârghie la o camă ar fi cel mai bun mod de a face acest lucru
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Mulțumesc pentru sfat!
Dețin deja forma de gogoașă și dozele, dar nu pot să scot decât o pastilă cu mare efort din cauza configurației pe care o folosesc acum.
Am idei diferite cum să implementez mecanismul sau cel puțin la fel ca al tău, dar pentru a face acest lucru am nevoie de un plan exact sau cel puțin o fotografie a mecanismului exact pentru a-mi da seama de măsurile exacte sau cel puțin cum și ce piese trebuie să construiesc și să cumpăr pentru a construi mecanismul de ejecție corect.
Cred că este necesar să măresc randamentul pentru a împinge pastilele din matriță în sus.
De asemenea, am primit o carte despre cum sunt fabricate diferite prese de pastile, dar este greu (dar nu imposibil) să construiesc mecanismul.
Cel mai bun lucru ar fi un desen de mână sau chiar mai bine un design 3D cu măsurători exacte ale mecanismului pentru a reconstrui fiecare parte.
Scopul este de a produce o cantitate mai mare de pastile într-o perioadă mai scurtă de timp.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Obțineți o matriță cu o gaură care trece până la capăt, blocați partea de jos a matriței cu tija unui solenoid liniar. Puneți un comutator cu buton la capătul cursei pârghiei care, atunci când este activat (pârghia complet înainte), nu face nimic, dar atunci când îl dezactivați (începeți să trageți pârghia înapoi), solenoidul se activează mișcând tija în sus prin matriță și forțând pastila să iasă. Nu este necesară fabricarea de piese complexe.
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Știți că aș avea nevoie de ajutor aici? Aș dori o formulă pentru o soluție de polimer pentru pastilele mele. Am o mașină de panning și pulverizator / compresor de aer, dar, am nevoie de o rețetă pentru o soluție lichidă de pastile de acoperire.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Mulțumesc pentru tot ajutorul, dar încă trebuie să-mi dau seama cum să reconstruiesc placa de bază + mecanismul de ejecție, așa cum u poate vedea în primul meu post. Salutări
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Voi scoate placa mea de bază și voi face fotografii pentru dvs. astfel încât să puteți vedea dimensiunile.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Puteți să-mi spuneți mai multe?
 
You must log in or register to reply here.
Top