Doamne ajută! D-Meth mea merge ciudat!!

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Am trecut clorura de hidrogen gazos printr-un amestec de D-meth și acetonă și am obținut o pulbere lucioasă.
Aceasta este diferită de pulberea de clorhidrat. Este ca o "gheață" foarte fină!
Vreau să obțin clorhidrat de metamfetamină, apoi să dizolv clorhidrat și să recristalizez pentru a obține cristale mari!
Dar nu știu ce am făcut greșit?
Acum pot dizolva această gheață fină în apă și să o recristalizez?
Sau trebuie să o dizolv și să adaug hidroxid de sodiu pentru a obține ulei FB, și apoi să o fac din nou?
Oh Doamne, vă rog să-mi spuneți ce să fac!!!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Puteți arăta o fotografie a produsului și dezvălui metoda de sinteză? Forumul a publicat metode de cristalizare în diferiți solvenți, inclusiv cristalizarea în apă. Dar este mai bine să obțineți mai întâi o pulbere pentru a recristaliza acest lucru.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua domnule, vreau doar să știu dacă "ICE" poate fi dizolvat direct și recristalizat cu solvent?
Sau trebuie să folosesc alcali pentru a extrage uleiul? Apoi să fac clorură de hidrogen gazos pentru a obține clorhidrat de metamfetamină, și apoi să o cristalizez în cristale mari?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bună domnilor, am aplicat aceeași metodă de două ori și am obținut rezultate diferite!
Primul din stânga este clorhidratul, știu că poate fi dizolvat într-o anumită proporție de solvent și recristalizat!
A doua este aceeași metodă, seamănă mai mult cu un cristal!
Vreau să știu dacă cel de-al doilea poate fi dizolvat într-un solvent, iar apoi se evaporă solventul pentru a obține cristale mari???
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
-
 

Attachments

  • C6tjaoRqn3.png
    C6tjaoRqn3.png
    3.4 MB · Views: 29
Top