Ajutați la realizarea mda

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
bună prieteni să spunem că am ulei de safrol aș vrea să știu cum mă pot apropia de mda ..fără a avea prea multe echipamente chimice . am o pompă de vid și un tub închis din oțel inoxidabil ..dar nu am un laborator ar fi mai mult un proiect de garaj ! ! Aș dori cel mai simplu mod posibil, rezultatul ar fi mda ... nu este importantă mărimea cristalelor în realitate rezultatul poate fi în pulbere dacă este mai ușor de făcut !!! vă rog să explicați în cel mai ușor mod de înțeles cunoștințele mele sunt de bază sau niciuna !!!
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Aveți nevoie de suficientă sticlărie și substanțe chimice pentru a face.
 

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
da, pot obține produsele și ochelarii cu ușurință !!! Aș vrea să știu care ar fi cea mai rapidă cale fiind un noob în materie și lucrând în garaj !!!
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Bine, frumos, deci doriți să transformați uleiul de safrol în mda, procesul nu este atât de greu, dar va fi periculos, din cauza toxicității procesului de sinteză.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Așadar, turnați în balon uleiul de safrol, iar în celălalt balon amestecați NaOH (de fapt, habar nu am cât ulei aveți, pentru a ști cât de mult să adăugați sodă cautistică, trebuie să știți câți militri aveți de ulei și să împărțiți la 2, matematică de cuvinte cheie). După ce ați turnat NaOH, adăugați apă (acum trebuie să măriți cantitatea de sodă cautistică la 2). Acum ați turnat apă, amestecați până se dizolvă, adăugați în ulei amestecul alcalin, amestecați și trebuie să încălziți uleiul cu amestecul la 65*C de grade, după ce vedeți că apare stratul superior, opriți încălzirea, acum așteptați până când amestecul se răcește la temperatura camerei, după ce s-a răcit, puteți separa stratul superior, folosind seringa adăugați în pahar, așteptați 4-7 ore pentru cristalizare, după cristalizare, adăugați 50ml de alcool izopropilic, încălziți la 65*C grade, după dizolvarea cristalelor, puteți opri agitarea și încălzirea, așteptați până se răcește la temperatura camerei, în 6 sau 7 ore vor apărea cristale, verificați pH-ul dacă nu este 5, faceți amestecul pH, adăugați 50ml de acetonă și 2ml de acid clorhidric, acum puteți adăuga cu seringa amestecul pH și în același timp amestecați, după ce pH-ul este 5, puteți filtra și lăsați mda să se usuce.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Trebuie să obțineți MDP2P din ulei de safrol și apoi să îl reduceți așa cum este descris aici, dar fără nitrometan. Veți obține MDA.
 

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Chemistrydude
prieten mulțumesc foarte mult aceasta este cea mai simplă sinteză pe care am văzut-o vreodată ... Sper că funcționează, aș încerca ..rezultatul ar fi mai mult boabe decât cristale corect?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Da, dar efectul va fi mai puțin puternic decât MDA pe piețe.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Acesta nu este un ghid de sinteză MDA. Veți obține 1-(3,4-Metilendioxifenil)-2-cloropropan sau amestec cu izomerul 3-cloropropan. @Tonojogo
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Da, dar este ca MDMA sau MDA.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Această substanță nu are efecte psihoactive, sunt aproape sigur. Nu există niciun grup amino care să aibă afinitate pentru receptori.
 
Top