Ajutor cu extracția pseudoefedrinei

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Am pastile care conțin 60 mg de Pseudoefedrină HCl, Tripolidină HCl 2,5 mg, amidon de porumb, lactoză monohidrat, povidonă și stearat de magneziu. Trebuie să fac o extracție A/B a pastilelor sau le pot dizolva în etanol, filtra și evapora?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Cred că alcoolul va trage triprolidina împreună cu pseudo. De asemenea, dacă îl bazați, triprolidina se va transforma în ulei împreună cu pseudo și, desigur, va precipita împreună cu pseudo la gazare.
Eu însumi nu am făcut acest lucru pentru că întotdeauna mă asigur că iau pastile cu pseudo ca unic ingredient activ, dar cred că dacă faceți una sau alta, puteți obține cele două amine pe cont propriu și apoi să vă dați seama cum să le separați. Cineva a menționat într-o altă postare despre "smurf dope" a fost o culoare diferită, deoarece conținea antihistaminice. S-a sugerat că ar putea funcționa un produs de curățare clorat, adică tricloroetilenă? Aceasta va dizolva fie una, fie alta și veți putea filtra solidul.

Am petrecut mult timp căutând aceste proprietăți diferite de solubilitate pentru diferite ingrediente din compoziția pastilelor, atât active, cât și inactive. Acestea două sunt deosebit de dificil de separat una de cealaltă, se pare că nu pot găsi prea multe informații. Dacă nu reușiți să găsiți solvenții potriviți pentru a le izola, mă gândesc că dacă le transformați în ulei de bază și apoi faceți o distilare fracționată, aceasta ar fi probabil cea mai bună și mai simplă cale de urmat...

2,5 mg este destul de nesemnificativ în ceea ce privește impuritatea sau contaminarea în orice caz. 40 de pastile = 2,4 g de PSE și ~100 mg de triprolidină, deci, dacă sunt lăsate în produs, ar putea fi vizibile, dar mă îndoiesc că va fi o problemă...
Sper că unul dintre experți își poate da cu părerea.... Mi-ar plăcea o soluție sau orice sugestii pentru a rezolva această dilemă... pentru a putea face față unor probleme similare.
Succes,
o7
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
De fapt, am fost mai îngrijorat de separarea pseudo de lianți decât de tripolidină. Dacă tripolidina face doar ca metamfetamina să aibă o culoare diferită și nu schimbă efectele, atunci nu am nimic împotrivă, dacă este într-adevăr o problemă, aș putea lua tricloretilenă, dar cred că nu va fi atât de vizibil dacă tripolidina rămâne. Din păcate, nu am acces la pastile care conțin pseudo ca unic ingredient activ.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Cred că vă veți descurca foarte bine cu alcoolul în ceea ce privește separarea dintre pseudo și lianți. Etanolul ar trebui să funcționeze fără probleme, mie îmi place să folosesc metanol. Am auzit lucruri bune despre IPA. Indiferent ce alegeți, asigurați-vă doar că este pur și anhidru - fără apă. Nu cred că triprolidina va pune probleme, dar da, te-ai prins - doar fă extracțiile de alcool, filtrează și evaporă și ar trebui să fie gata de plecare. Ești gata să faci un HI sau un SnB? Să-mi spui cum merge.

o/
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Corecție - TETRAchrloroethylene A se vedea: "Capcana tetra" pentru extragerea pastilelor.
 

Lsd1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 29, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Cum se dizolvă pseudoefdrina din comprimatele reactine Duo și rhinopront ?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
FOLOSIȚI ENGLEZA ÎN VIITOR, VĂ ROG. Dar aici:
Zdrobiți pastilele și dizolvați-le în metanol sau alcool izopropilic. Filtrați solidele și spălați din nou de 2 sau 3 ori. Aruncați solidele și evaporați alcoolul. Când alcoolul dispare, rămân pseudo- și triprolidina. Nu cunosc o modalitate ușoară de a elimina triprolidina - poate tetracloroetilenă? (a se vedea "Capcana TETRA" pentru detalii) Dar cred că va fi bine să o folosiți cu reacție, metamfetamina ar putea fi doar un pic "murdară" cu unele antihistaminice.
 
Top