Iată explicații practice despre viața viitoare, scopul vieții umane, fapte filosofice/religioase, teorii etc.

aksim

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Explicație practică (de exemplu) :- `1st of all can you tell me every single seconds detail from that time when you born?? ( am nevoie de fiecare secundă în parte ?? adică la ce v-ați gândit și ce ați făcut în fiecare secundă )

poți să-mi spui fiecare detaliu al minutului tău cel mai ieftin sau al întregii ore, zile, săptămâni, luni, ani sau al întregii tale vieți??

dacă nu sunteți în stare să-mi spuneți despre această viață, atunci ce dovadă aveți că nu v-ați uitat trecutul? și că nu veți uita această viață prezentă în viitor?

Acesta este faptul că Domnul Suprem Krishna există, dar noi nu posedăm inteligența necesară pentru a-l înțelege.
există și viața următoare. și v-am dovedit deja că niciun om de știință, niciun politician, niciun așa-zis om inteligent din această lume nu este capabil să înțeleagă acest Adevăr. pentru că își imaginează. și nu vă puteți imagina ce este Dumnezeu, cine este Dumnezeu, ce este viața de după etc.
_______
de exemplu: tatăl tău a existat înainte de nașterea ta. nu poți spune că înainte de nașterea ta tatăl tău nu a existat.

Așa că trebuie să o întrebați pe mama: "Cine este tatăl meu?" Și dacă ea spune: "Acest domn este tatăl tău", atunci este în regulă. Este ușor.
Altfel, dacă faci cercetări: "Cine este tatăl meu?" Continuă să cauți toată viața; nu-ți vei găsi niciodată tatăl.

( acum poate...poate veți spune că îmi voi căuta tatăl din ADN, sau voi dovedi prin fotografii, sau multe alte lucruri pe care le voi obține de la mama mea și voi dovedi că cine este tatăl meu adevărat.{ Deci trebuie să credeți autoritatea. cine este acea autoritate? este mama voastră. nu puteți pretinde că aveți fotografii, ADN sau multe alte lucruri fără autoritate ( sau mama voastră).

dacă vei arăta ADN, fotografii și multe alte dovezi de la alte femei decât mama ta. atunci la ce folosesc aceste dovezi ??} )

În același timp, trebuie să urmezi autoritatea reală: "Orice ai spus Tu, eu accept." Atunci nu există nicio dificultate. Și Tu ești acceptat de Devala, Narada, Vyasa, și Tu însuți vorbești, iar mai târziu, toți acarya au acceptat. Atunci voi urma.
Va trebui să urmez mari personalități. Din același motiv, mama spune: acest domn este tatăl meu. Asta e tot. Terminați treaba. Unde este necesitatea de a face cercetări? Toate autoritățile îl acceptă pe Krsna, Personalitatea Supremă a Divinității. O accepți; atunci căutarea ta după Dumnezeu este terminată.

De ce să vă pierdeți timpul?
_______
tot ceea ce trebuie să faceți este să auziți de la o autoritate (la fel ca mama). și eu am auzit acest adevăr de la autoritatea "Srila Prabhupada", el este maestrul meu spiritual.
Nu vorbesc despre toate aceste lucruri de la mine.
___________

în această lume nimeni nu poate fi plin de pace. acesta este un fapt.

Pentru că noi toți suferim în această lume de 4 probleme care sunt boala, bătrânețea, moartea și nașterea după naștere.

Spuneți-mi, sunteți cu adevărat fericiți?? nu puteți fi fericiți dacă ignorați aceste 4 probleme principale. atunci veți fi forțați de natură.
___________________

dacă vrei cu adevărat să fii fericit, atunci urmează aceste 6 lucruri care sunt: fără sex ilicit, fără plimbări, fără droguri (fără ceai și cafea), fără consumul de carne (fără ceapă și usturoi)

Al 5-lea lucru este că orice ai mânca `1st oferă-l Domnului Suprem Krishna. ( dacă știți ce este Guru parama-para atunci oferiți-le mâncare nu direct Domnului Suprem Krishna )

și al 6-lea "lucru principal" este că trebuie să cântați "hare krishna hare krishna krishna krishna hare hare hare rama hare rama rama rama rama hare hare hare".
_______________________________
Dacă nu sunteți în stare să urmați aceste 4 lucruri: fără sex ilicit, fără plimbări, fără covoare, fără mâncat carne, atunci nu vă faceți griji, dar cântarea acestui nume sfânt (Hare Krishna Maha-Mantra) este foarte, foarte și foarte importantă.

Cântă "hare krishna hare krishna krishna krishna hare hare hare rama hare rama rama rama hare hare" și fii fericit.

dacă încă nu credeți în mine, atunci cântați orice alt nume timp de 5 minute și cântați acest nume sfânt timp de 5 minute și veți vedea efectul. vă promit că funcționează Și cântați cel puțin 16 runde (fiecare rundă de 108 mărgele) din maha-mantra Hare Krishna zilnic.
____________
Aici nu este vorba de citate din Cărțile Sfinte, experiențe personale, credință sau credință. accept că uneori credința este, de asemenea, oarbă. Aici este deja o explicație practică care a dovedit deja că oricine altcineva din această lume nu este nimic mai mult decât un prost ocupat și un idiot total.
_________________________
Source(s):
fiecare `1 este deja Orb în această lume și dacă veți urma un alt Orb atunci amândoi veți cădea în gaură. așa că încercați să urmați acea persoană care are Ochi Spirituali care vă poate Ghida pe Calea Dreaptă Actuală. ( Autoritatea și Ghidul meu este Maestrul meu Spiritual " Srila Prabhupada " )
_____________
dacă vreți să vedeți scopul real al vieții umane atunci vedeți acest link : ( triple w ( d . o . t ) asitis ( d . o . t ) c . o . m {Bookmark it })
citiți-o integral. ( promit doar cititorilor acestei cărți că ei { el/ea } vor primi toate răspunsurile pe care vor să le știe despre de ce sunt în această lume materială, cine sunt, ce se va întâmpla după această viață, care este cel mai bun lucru care va face Viața Umană Perfectă și ce este perfecțiunea Vieții Umane. ) Scopul vieții umane nu este de a trăi ca un animal, pentru că în prezent fiecare face 4 lucruri: să doarmă, să mănânce, să facă sex și să se teamă. Scopul vieții umane este de a se elibera de naștere după naștere, bătrânețe, boală și moarte.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
O lectură foarte interesantă!
 
Top