Bună ziua tuturor, sunt nou aici

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Cum am spus, sunt nou aici. Nu doar nou aici. De asemenea, sunt nou și pe partea de producție. Dar citesc mult și, după părerea dumneavoastră, este foarte convenabil să cumpărați materii prime din China? Apropo, vă puteți da seama de unde sunt doar uitându-vă la numele meu. Vreau să vă întreb dacă sunteți un începător complet. De unde să începeți? Să studiez mai întâi chimia organică?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Bună ziua, Ni hao ma peng yu?🙏
Puteți începe de oriunde vă simțiți interesat și confortabil. Dacă doriți doar să preparați ceva, puteți găsi o rețetă și să o urmați fără să trebuiască să învățați prea multe. Această abordare este cea mai rapidă și cea mai ușoară, dar și cea mai riscantă sau periculoasă - ați putea ajunge să faceți o otravă sau un explozibil sau doar un produs foarte prost și să răniți pe cineva sau pe dumneavoastră și să atrageți atenția nedorită dacă nu înțelegeți ce faceți. Nimeni nu își dorește asta.

Vă recomand din toată inima să studiați toată chimia organică cu care vă puteți umple creierul. Dacă aveți pur și simplu un obiectiv, cum ar fi "producerea de ecstasy", atunci multe dintre acestea nu vor fi necesare și le veți considera irelevante. Cu toate acestea, dacă plănuiți să faceți din acest hobby o investiție pe termen lung, atunci toate cunoștințele vă vor fi utile și benefice, deoarece le veți putea aplica în cele din urmă.

Am studiat chimia organică dintr-o carte pentru o vreme și apoi am început să urmăresc videoclipuri și să exersez și să experimentez cu substanțe chimice mult mai târziu. Partea grea a fost să găsesc o comunitate precum aceasta. Consideră-te norocos - ai găsit drumul până aici! :) V-aș recomanda să studiați împreună cu practica experimentelor și procedurilor simple - acest lucru vă va ajuta să consolidați ceea ce ați învățat pe măsură ce vă construiți o bază. Aș veni cu un obiectiv mai simplu și aș începe să îl ating, de exemplu, prima sinteză a oamenilor este de obicei meth sau amfetamină sau mefedronă. Dacă este ceva ce doriți să faceți, începeți să vă dați seama de ce aveți nevoie pentru echipament, sticlărie și substanțe chimice etc. Familiarizați-vă cu siguranța în primul rând, cu modul de utilizare a echipamentului, cu tehnicile implicate în procedură. Gândiți-vă cum să obțineți tot ce aveți nevoie fără a intra în bucluc - fără a atrage atenția asupra dumneavoastră. Puteți obține oricare dintre aceste echipamente sau substanțe chimice din magazin - ("OTC" - "over the counter")? Sunt ele pure? Le puteți face pure? Cum? Începeți cu lucruri mărunte, cu mici exerciții în care să practicați experimente, să vă faceți o idee, să dobândiți puțină experiență și încredere înainte de a cheltui tot felul de bani și de a începe să vă asumați riscuri. S-ar putea să descoperiți că nu sunteți făcut pentru asta, sperăm că nu la un cost prea mare.

Descoperiți un lucru, apoi îmbunătățiți-l atunci când înțelegeți "intrările și ieșirile". Apoi treceți la următorul experiment. Veți descoperi că multe dintre lucrurile pe care le-ați învățat se păstrează, iar apoi veți învăța tot felul de lucruri noi în următorul experiment. Echipamente și tehnici diferite, substanțe chimice diferite. Se poate continua la nesfârșit. Deci, depinde de tine dacă acest lucru este doar un mijloc de a atinge un scop sau o căutare pe tot parcursul vieții de perfecționare a meseriei tale. Cu cât investești mai mult, cu atât vei obține mai mult.

Eu sunt un începător în comparație cu mulți dintre utilizatorii din această comunitate. Cu toate acestea, sunt în măsură să ofer sfaturi sau informații utile altor utilizatori. Cu toții avem abilități și cunoștințe diferite și o mare parte din această experiență de viață se transpune în aplicarea chimiei, cu toții avem ceva de oferit, chiar și numai prin raportarea experimentelor, observațiilor și rezultatelor noastre, indiferent dacă au fost un succes sau un eșec, este totuși o oportunitate de a învăța. În prezent lucrez la un proiect împreună cu un prieten pentru a ajuta începătorii și pentru a ajuta persoanele cu ceva experiență să învețe și să se perfecționeze. S-ar putea ca o parte din acest conținut să vă fie de folos. Tot ceea ce trebuie să știți a fost deja postat în această comunitate, trebuie doar să citiți pentru a sorta și a găsi. Voi fi bucuros să comunic cu dvs. și să învățăm unii de la alții. Cele mai bune urări din SUA. Aveți grijă de dvs.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Mulțumesc, prietene. Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs. serios. Am început să studiez chimia organică. Poate îmi puteți prezenta câteva cărți. Desigur, engleza mea nu este bună. Am nevoie de ajutor de la Google Translate. În cele din urmă vă mulțumesc din nou. Prietenul meu american
 

caodabi

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 9, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ce doriți să realizați și de ce doriți să o realizați?
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Metamfetamina. Pentru ca toată lumea să se poată bucura de "mâncare" delicioasă. Desigur, este pentru bani
 

Dmitri329

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 15, 2023
Messages
15
Reaction score
10
Points
3
Aș fi foarte atent să lucrez în țara dvs. dacă nu aveți permisiunea guvernului. Din câte am înțeles, dacă ești prins cu 2 kg, ești executat dacă nu devii informator.
Mult noroc în anul dragonului
 

yuana8702

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Prieteni, eu sunt, de asemenea, chinez, eu sunt în Asia de Sud-Est, lol
 

Pororo

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
79
Reaction score
35
Points
18
Deals
11
Bună ziua, președinte Mao.
Există multe modalități diferite de a face bani. Puteți construi o companie care să livreze pe ascuns compuși abia legali în UE și SUA, dar complet legali în China.
 
Top