Vase de hidrogenare de casă, din oțel?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Așadar, mă întreb dacă am putea face un articol sau cel puțin să discutăm viabilitatea unui vas de hidrogenare artizanal din oțel, pentru hidrogenarea cu oxid de platină a MDP2P/P2P.

Nu știu dacă linkurile sunt permise, dar căutați pe Google "fabricarea pe scară largă a metamfetaminei din p2p" și veți vedea inspirația mea.

Se pare că astfel de hidrogenări sunt cele mai "dense", deoarece se utilizează un vas de 7000 ml pentru a reduce aproximativ 900 de grame de p2p. Pare un raport destul de bun.

Aș dori ca noi să simplificăm practic informațiile care pot fi obținute din căutarea Google pe care am menționat-o și să facem în așa fel încât aproape orice persoană să poată asambla acest lucru și să înceapă să producă.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Oțel? Ce este în neregulă cu un pulverizator cu rucsac rezistent la solvenți/ substanțe chimice?
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Mă gândeam la ceva mai profesional și mai sigur și, de asemenea, la ceva ce ai putea merge la un atelier de confecționat tablă sau ceva de genul ăsta și să le ceri să sudeze, ceva în care ai putea, de asemenea, să extragi direct.

Sunt doar niște idei, dar aceasta este una bună pentru chimia clandestină
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Au o presiune de 60 psi, iar tu ai nevoie doar de 40 psi. Oțelul nu este în niciun caz mai sigur și va trebui oricum să acoperiți interiorul cu ceva nereactiv, indiferent dacă ceva nu merge bine și explodează aruncând șrapnel peste tot. Orice lucru fabricat la comandă va costa mai mult decât achiziționarea unui reactor profesional adecvat.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Toate acestea sunt puncte bune.

Vreo recomandare sau sfat pentru utilizarea unui pulverizator pentru rucsac? Încercați să vă imaginați cum să faceți adăugiri la amestec, un fel de reactor discontinuu?
 
Top