Cum poate fi terapeutică o "doză eroică" de substanțe psihedelice

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Cum poate fi terapeutică o "doză eroică" de substanțe psihedelice, explicată de un profesor de la Johns Hopkins.
Pregătește-te să-ți explodeze mintea, pentru că psihedelicele revin în forță! Așa este, cercetări recente au arătat că droguri precum LSD și psilocibina pot fi o modalitate eficientă de a trata afecțiuni psihice precum depresia, anxietatea și PTSD. Partea cea mai bună? Spre deosebire de antidepresivele tradiționale, unii oameni văd îmbunătățiri pe termen lung ale simptomelor lor după o singură călătorie.

Dar ce au aceste substanțe care le fac atât de terapeutice? Aici intervine profesorul Matthew W. Johnson de la Johns Hopkins - este un rockstar al cercetării care a studiat dependența, psihedelicele și alte substanțe care îți deschid mintea. El are misiunea de a descoperi secretele pentru care o "doză eroică" din aceste droguri poate schimba atât de mult viața unor oameni.
Urmăriți videoclipul!
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
am luat ciuperci magice doar una (aproximativ jumătate de mărime medie) și a fost o experiență dată naibii, ei bine, când am luat-o timp de 20-30 de minute a fost totul bine, dar după aceea ce s-a întâmplat nu-mi amintesc, am luat o supradoză și am adormit, nu știu, dar m-am trezit după 9-10 ore și nu-mi amintesc nimic (doar o narare slabă a experienței)
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Am avut și experiențe nebunești cu doze eroice de ciuperci.
încă îmi amintesc foarte clar că am ieșit din realitate și am văzut umanoizi extratereștri.
spunând că asta se întâmplă dacă mănânci toată cutia....
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Părerea noastră:
Aceasta este o nebunie curată. Amândoi am luat LSD și știm de ce este o nebunie.

Imaginați-vă acest lucru:
100 g de LSD este ca și cum te-ai uita printr-o fereastră la o altă dimensiune.
200 de doze de LSD înseamnă să deschizi fereastra și să-ți scoți capul afară.
300 de doze de LSD este ca și cum ai fi scos din confortul tău și aruncat în acea dimensiune.
400 de doze de LSD (ești futut)
500 de doze de LSD este ca și cum ai vorbi cu semizeii și rahaturi, întâlnindu-i pe locuitorii acelei dimensiuni necunoscute.
600ug + Ascend și fie renaști ca o entitate sfântă printre oameni, fie te pierzi într-o psihoză completă și nu mai ești niciodată același om, rămâi cu traume/foame de lungă durată.

Sigur că psihozele sunt mișto și toate cele, dar nu uitați de efectele negative, poate că nu sunt fizice, dar mentale sunt o tonă.
 
Top