cum voi lua ketamina

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Îl am pe acesta de la farmacie este o injecție IM/IV cum îl voi lua vă rog să răspundeți repede am nevoie de el
 

Attachments

  • t2oXzYwqZA.jpg
    t2oXzYwqZA.jpg
    2.3 MB · Views: 928

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

Trebuie să uscați lichidul în mod natural sau cu încălzire externă există o mulțime de metode diferite. După ce este uscat, veți obține pulberea albă K HCL.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Nu-l pot injecta pur și simplu?
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
și ar trebui să iau întreaga cantitate de 500 mg?

și puteți să-mi împărtășiți procesul de pulbere k hcl?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Yes you can.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ți-am spus, trebuie să usuci lichidul din flacon.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Bună ziua, îl puteți injecta, este probabil cel mai simplu mod și este deja pregătit pentru injectare. În experimentele pentru efectele antidepresive ale ketaminei, doza obișnuită de ketamină administrată intravenos este de aproximativ 50 mg, așa că ți-aș sugera să începi cu această doză și apoi să o crești dacă este necesar. Pe baza acestui fapt și a biodisponibilității orale a Ketaminei (care este de numai aproximativ 25%), am încercat odată 200mg pe cale rectală. Ei bine, biodisponibilitatea rectală este probabil mult mai mare decât cea orală, deoarece am intrat în așa-numita gaură K, neputând să mă mișc timp de aproximativ 20-25 de minute. A fost o disociere completă. Începeți cu un nivel scăzut și creșteți în funcție de răspuns, în funcție de scopul pentru care doriți să îl utilizați. Încă un lucru. Nu mâncați înainte de a-l folosi! În experiența de mai sus, am ieșit din disociere cu o greață oribilă și vărsături. Sper că acest lucru vă ajută.
 
Last edited:

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
sunteți interesat doar de doza recreațională sau de altceva?
 
Last edited by a moderator:

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Ketamina ca medicament are un efect mai puternic și o doză activă mai mică decât formele sale stradale. Nu trebuie să depășiți o doză unică de 40-50 mg în funcție de greutatea corporală prin utilizarea intravenoasă a acestui medicament. Dozele mai mari vă pot trimite direct la K-hole. Este mai bine să utilizați ketamină intravenoasă sub controlul unui prieten care vă supraveghează.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Da, aceasta este doza pe care am găsit-o și pentru calea IV. IM este la fel, este doar mai lent pentru a lovi cu piciorul în. Probabil că o puteți bea pe cale orală (în această formă), dar, după cum am menționat mai devreme, biodisponibilitatea orală este destul de slabă, astfel încât ați pierde cea mai mare parte a acesteia în acest fel. Nu au existat multe cercetări cu privire la utilizarea orală ca antidepresiv (deși ar fi util), este vândut doar ca spray nazal.

Aș sugera să nu o uscați și să nu o inhalați așa cum este, deoarece pH-ul este ușor acid 3,5-5,5 și ar arde ca naiba.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ce este în neregulă cu oamenii din acest fir? Bineînțeles că nu ar trebui să ți-o injectezi. Ketamina este un anestezic disociativ puternic, iar dacă nu știți exact care este doza dvs. puteți deveni inconștient cu ușurință dacă o luați pe cale iv. Nu este periculos, deoarece ketamina nu vă suprimă respirația, pulsul sau tensiunea arterială ca majoritatea celorlalte anestezice (de aceea este un medicament MINUNAT de utilizat pentru intervenții chirurgicale în scenarii catastrofale), dar poate fi foarte neplăcut.

Doar turnați conținutul fiolei pe o formă de glss pentru cuptor, puneți-o în cuptorul cu microunde și fierbeți apa. Curățați sarea albă și puneți-o într-un recipient adecvat. Luați un cuțit mic și culegeți un vârf de cuțit de pulbere, sforăiți-o. Veți simți efectul în câteva minute. Nu faceți prea mult dintr-o dată, altfel veți ajunge în K-hole, care este o stare de semi-conștiență destul de neplăcută, puternic halucinantă.

Sper că nu ai ajuns să iei toate cele 500 mg. Dacă ați făcut-o, nu mă aștept să răspundeți prea curând ...
 

En3ma

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Uau, firul ăsta e o mizerie. Chiar vă place să petreceți, nu?

Pe o notă serioasă. Acest flacon nu este formulat pentru I.V. Niciun flacon nu este, deoarece ar fi formulat pentru titrare într-un bolus I.V.

Acum. Probabil puteți, dar va fi gros, siropos și va arde ca sucul de metadonă.

50mg IM este suficient pentru o gaură fără o toleranță uriașă. În caz contrar, uscați-l și lucrați în sus mirosindu-l. Lovește remarcabil de repede insuflând. Puteți lovi ușor acea gaură.
:)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
OMG acest fir baieti serios .

dacă a injectat 500mg atunci acesta a fost ultimul lucru pe care l-a făcut
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Desigur, dar recomandarea a fost de 50 mg, nu de 500 mg, ceea ce nu este responsabil fără a cunoaște greutatea sa corporală, dimensiunea și alți factori

Încă mai sper că acest tip este încă în viață, fiind atât de iresponsabil cu consumul de droguri
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
IV este singura cale ;) IM al doilea, plugging al treilea.

500mg IV nu vă va ucide, cu excepția cazului în care sunteți în baie. O risipă totală pentru că vei fi într-o stare de anestezie completă și apoi foarte confuz când vei ieși.

În Vietnam, soldații primeau 1000 mg pentru operații pe teren. Oamenii conectau picături din chestia asta cu o seringă fluture.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8

Nu este heroină, nu scade răspunsul SNC. IE inima și respirația continuă să funcționeze, dar toate celelalte se opresc. Cel mai mare risc și cele mai multe decese provin din înec, puteți pune doi și doi împreună.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Bună

am pulbere uscată Buti ca să o injectez Sunt sau SC

care este cel mai sigur mod de a pregăti pulberea?

am cumpărat fiole sterilizate de la Amazon cu membrane

aș folosi o soluție de NaCl 0.9% (cumpărată sterilizată) too dizolva pulberea într-un raport 0.5ml/50mg și să o injectez în fiolă cu un microfiltru (sice? 45 sau mai puțin?) Și după aceea, din motive de siguranță, aș autoclava fiolele într-un ateampot pentru bucătărie timp de 30min de 121C și aș pune o mică seringă în membean închis cu bandă micropore că aburul este capabil să sterilizeze în interior?

orice probleme sau sugestii pentru a face acest lucru mai sigur?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Salutări. Abordarea dvs. pare rezonabilă. Seringile și acele în ambalaje nedeteriorate trebuie să fie sterilizate și pot fi considerate curate. De asemenea, mi se pare că autoclavarea timp de 30 de minute este excesivă. Doar câteva minute vor fi suficiente pentru a descompune tot ceea ce se poate descompune la punctul de fierbere. Nu uitați să folosiți un spațiu curat, instrumente și mâini curate în timpul pregătirii și al injecției.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Îl puteți injecta fie intramuscular (IM), de obicei pe coapse, fie intravenos (IV), la nivelul brațului.
Aveți mai mult timp să scoateți acul și să vă pregătiți (1-5 minute) atunci când o faceți IM, în timp ce IV vă lovește imediat, de asemenea, oferă o grabă imediată, în timp ce injecția IM va fi mai subtilă.
Dacă este prima dată când vă injectați, v-aș recomanda injecția IM, deoarece injecția IV este mai ușor de greșit și, de asemenea, mai periculoasă dacă faceți o greșeală.
Biodisponibilitatea este aproximativ aceeași (poate mai mare cu IV, dar nu este semnificativă) Prefer să o fac IV, dar vor exista momente în care mă voi trezi pe scaun cu un ac încă în vena mea atunci când fac doze mari.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
De asemenea, nu este nevoie să o încălziți, dar puteți adăuga sare dacă nu se dizolvă bine (eu nu folosesc deloc)
Iau un capac de sticlă în care torn puțină apă sterilă și obțin aproximativ 0,4 ml de apă în seringă, apoi iau ketamina (0,1=blackout 0,07=doză medie) și o zdrobesc folosind capacul portocaliu al seringii într-o casetă Petri de sticlă, apoi adaug apa din seringă.
Dizolvați ketamina și introduceți-o în seringă.
Îmi ia într-adevăr doar 2 minute să fac acest lucru.
De la aproximativ 0,5 doza va determina durata și mai puțin intensitatea.
Pentru injecțiile IM, mai întâi localizați mușchiul vastus lateralis, apoi curățați-l cu alcool, după care relaxați-l și apăsați acul în el folosind un unghi de 90 de grade, aspirați seringa și, dacă sângele revine, înseamnă că ați atins un vas de sânge, deci scoateți-l și aplicați presiune. În cazul în care sângele nu revine, puteți apăsa pe piston cu o viteză constantă și injecta, după care dezinfectați zona și masați locul de injectare; în cele din urmă, așezați-vă într-un loc confortabil.
Pentru injecțiile intravenoase, dezinfectați zona în care se află vena cubitală mediană și apăsați în ea la 45 de grade (depinde de adâncime).
Verificați dacă sângele revine, dacă există, atunci sunteți în venă (dacă folosiți un garou, dezlegați-l sau ar putea cauza explozia venei, asigurați-vă că sunteți încă în venă după îndepărtarea garoului) injectați într-un ritm constant, nici prea repede, nici prea încet.
Dezinfectați zona.
Beți multă apă, faceți un duș fierbinte sau faceți câteva flotări pentru a obține vene mai vizibile.
Dacă pare să existe o umflătură din cauza unei injecții ratate, aplicați imediat un prosop fierbinte pe locul injecției și continuați să faceți acest lucru pe tot parcursul zilei.
Continuați să aplicați un prosop cald pe locul injecției la fiecare 6 ore sau cam așa ceva până când nodul dispare.
Dacă încă crește și este fierbinte după 3 zile, trebuie să ajungeți la un spital pentru abces sau ar putea cauza alte probleme.
Utilizați întotdeauna ace sterile noi și nu vă uitați la doze!
 
Top