Cum pot evita controalele vamale în UE?

EtaZENeMaster

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
În urmă cu câțiva ani a existat un expeditor în Regatul Unit (Skypax) care nu avea niciun control vamal. Mai există ceva asemănător?

Am nevoie de un medicament din Japonia/India care nu este disponibil la niciun vânzător din UE. Iar vămile din țara mea sunt foarte stricte.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Nu se poate. În prezent, dacă aveți sediul în UE, orice lucru care provine din afara UE este supus controlului vamal.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Cel mai bine ar fi să începeți să vă culcați cu un manager de cont de la o companie de logistică care se ocupă de containerele de marfă de pe nave, dacă doriți să vă trimiteți lucrurile în UE din exterior. Aveți nevoie de cineva care lucrează cu logistica pentru import/export.
1) Conturile noi care închiriază un container primesc întotdeauna un control vamal aleatoriu pentru primii 1-2 ani.
2) Există anumite numere de import pentru articolele care sunt mai susceptibile de a obține pachetul dvs. "revizuit", cum ar fi orice lucru privind utilajele, de exemplu
3) Cel mai bun pariu ar fi să vă treceți pachetul prin vamă la o astfel de companie, să fiți sfătuiți ce număr să puneți pe pachet și să vă treceți pachetul prin vamă împreună cu pachetele lor mai mici (mai multe companii care transportă mărfuri mai mici sunt puse împreună într-un singur container). Evident, ar fi nevoie de o companie pentru acest lucru și nu de propria companie.
4) Pachetele pot fi în continuare percheziționate la întâmplare, chiar și încărcăturile mici de la companii stabilite, dar în porturile mari procentul este de aproximativ 1% și se concentrează pe narcotice.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

dacă spuneți că este pentru medicină, atunci există o opțiune care este 100% liberă de vamă și fără taxe de import sau alte taxe

trebuie să folosească poșta normală, asta e tot
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Sunt destul de sigur că tot ceea ce intră în UE este acum supus TVA la import și acest lucru include cadourile și eșantioanele.
Dar puteți întreba furnizorul dacă îl poate trimite cu PostNL, departamentul internațional al oficiului poștal olandez. De obicei, toate expedierile de peste mări aterizează în Țările de Jos și de acolo le distribuie în întreaga Europă. Acest lucru facilitează expedierea.
Totuși, trebuie să verificați acest lucru pentru țara dvs., deoarece eu știu sigur doar pentru țările care se învecinează cu Olanda.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Cred că numai cu noroc :D :D
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Știu, unele țări din afara UE au un control vamal facil cu UE. Poți obține o bazooka de acolo dacă ești inteligent.
Dar aceasta este mai degrabă o excepție, decât o regulă generală.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Orice granițe pot fi depășite dacă aveți stash-uri de înaltă calitate.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Gândiți în afara cutiei.

1. Măcinați pastilele și puneți-le într-o scrisoare care arată ca o scrisoare oficială în care aveți chiar și o fereastră pentru a vedea adresa
2. Ascundeți produsul în alt produs pentru a nu fi detectabil

Chestii de genul ăsta se pot face. De asemenea, ar fi bine să nu expediați nimic care necesită taxe vamale și care poate fi expediat ca un cadou
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Există ceva numit driver pentru LED-uri, este ca o chestie metalică lungă, o dezmembrezi și îți bagi lucrurile în ea.

DPD, de asemenea, pentru un motiv oarecare sunt mai ușor eliminate la vamă cele mai multe cocaină vine prin DPD.
 

phant0m

Don't buy from me
Resident
Joined
May 12, 2024
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
România și Bulgaria sunt acum nu doar membre ale UE, ci și membre Schengen, pun pariu că aceste țări au obiceiuri mai puțin stricte.

Este doar o idee, are cineva o idee dacă este adevărat?
 
Top