cum pot reduce simptomele psihotice

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
cum pot reduce simptomele psihotice atunci când folosesc ritalin, am tendința de a mă îmbuiba 3 zile sau mai multe zile cu ritalin, în ultimele 3 luni am avut simptome psihotice din ce în ce mai devreme, de obicei în primele 12 ore de la îmbuibare, cum pot rezolva acest lucru?
 

scoobiedoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Salut, prietene. Stimulantele au prostul obicei de a induce simptome psihotice la utilizatori. "Experții" sugerează că acest lucru se va întâmpla la 100% dintre persoanele care consumă amfetamine/stimulante în mod regulat, pe o perioadă lungă de timp sau în cazul consumului intensiv. Când ești treaz timp de 3 zile la un moment dat, cu doar o zi liberă ici și colo timp de 3 luni la un moment dat, îți cauți probleme. Probabil că luați mult mai mult Ritalin decât v-a prescris medicul dumneavoastră. Am fost folosind amfetamine pentru mai mult de 30 de ani grele și știu prin ce treci, este urât. Trebuie să mănânci corect și să te limitezi la 2 sau 3 zile pe săptămână. Și să dormiți. Nu-i spuneți medicului care v-a prescris medicamentele că aveți simptome psihotice. Dacă o faceți, vă vor întrerupe medicația și vă va fi foarte greu să vă reintroduceți medicația. De fiecare dată când aveți o criză psihotică, există șansa ca acestea să se agraveze și să ajungeți într-o unitate de sănătate mintală. Și dacă îți faci suficient rău, în cele din urmă, crizele psihotice vor apărea și fără stimulente, așa că trebuie să o lași mai moale sau te vei îndrepta spre o mare bătaie de cap. Unitățile de sănătate mintală nu sunt locuri distractive în care să stai. Deci, ceea ce trebuie să faci este să încetinești, să-ți reduci doza, să dormi mai mult și să mănânci/să rămâi sănătos. Modul în care am trecut peste toate rahaturile astea, am ținut-o tot așa și am stat departe de spital a fost să urmez exemplul pe care l-am descris și acum iau medicamente antipsihotice. După aproximativ 15 ani pe gaz, a trebuit să iau antipsihotice pentru a opri apariția simptomelor psihotice. Singura problemă este că, pentru a obține medicamente antipsihotice, trebuie să aveți un diagnostic de sănătate mintală și un istoric de boli mintale. Un lucru pe care nu îl doriți în CV-ul dumneavoastră. Aveți grijă de dumneavoastră.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Susțin opinia @scoobiedoo. Cel mai eficient lucru pe care îl puteți face este să reduceți numărul de zile în care luați ritalin la rând și să reduceți treptat doza. Faptul că simptomele psihotice au început să se manifeste mai devreme indică rearanjări neurochimice și deteriorarea atât a sferei mentale, cât și a organismului în ansamblu. Aveți nevoie de forță și recuperare. Trebuie să li se asigure o nutriție normală și un somn adecvat. Dar numai pe fondul unui aport mai stabil și redus de ritalin. Putem continua această conversație în conversație privată, dacă mai aveți întrebări.
 

scoobiedoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Bună treabă. Mă bucur că sunteți pe aceeași pagină ca și mine. Vă mulțumim pentru sprijinul acordat.
 
Top