Cât timp este necesar pentru a obține 10 kg de sulfat de amfetamină?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Acest articol este o continuare a articolului anterior despre timpi de sinteză a amfetaminei 100 g. Vom vorbi despre timpi de producție pentru abordări de sinteză de 10 kg.
RC9Wctv2HB

Abordări pentru producerea sulfatului de amfetamină

Pentru a produce sulfat de amfetamină la scară largă de fabricație, trebuie achiziționate materii prime. Acestea includ sunt aceleași substanțe chimice care sunt utilizate pentru loturi la scară mică. Ingredientele exacte variază, de asemenea, în funcție de o abordare de sinteză. Există două cele mai populare abordări de sinteză a amfetaminei:
1. Reducerea P2NP prin amalgam de aluminiu
2. 2. Reducerea P2NP prin NaBH4.

Odată ce ingredientele au fost achiziționate, acestea trebuie să fie pregătite într-o formă utilizabilă. Aceasta poate include purificarea, distilarea sau manipularea în alt mod a ingredientelor pentru a sintetiza reactivul de calitate dorit. P2NP poate fi recristalizat și uscat pe scară largă urmând manualul timp de aproximativ 48 h. Este nevoie de atât de mult timp pentru că aveți nevoie de aproximativ 15 kg de P2NP. Alți reactivi pot fi preparați în timpul procedurii de uscare a P2NP după recristalizare. Următorul pas este de a combina ingredientele în proporțiile corecte.

Reducerea P2NP prin metoda sintezei cu amalgam de aluminiu

Pentru o sinteză la scară largă, nu este recomandată utilizarea acestei metode, deoarece cea mai utilă scară de sinteză pentru această metodă este de ~50 g pentru un balon de reacție. Veți avea nevoie de aproximativ 300 de loturi pentru a produce ~10 kg de sulfat de amfetamină prin această metodă.
LKO9nrZoHA

Reducerea P2NP prin NaBH4

Reacția începe prin dizolvarea a 15 kg P2NP în IPA într-un reactor discontinuu de 100 L. Cantitatea decentă de NaBH4 se adaugă lent timp de aproximativ 24 h. Adăugarea soluției de CuCl2 și încălzirea la 80 °C durează ~1,5 h. Filtrarea sedimentului Cuprum, alcalinizarea și separarea straturilor necesită aproximativ 3 h și adăugarea a ~1 h pentru extracția amfetaminei freebase din nămol. Acidificarea și procedura de filtrare durează aproximativ ~4 h.
YBPh2lE1ja
Totalul celui mai scurt lot de reacție durează aproximativ ~ 33,5 h.

Procedura de uscare în vid durează aproximativ 48 h în cazul utilizării mai multor desicatoare în vid. Este important de subliniat că se poate începe următorul lot de sinteză în timpul acestei expuneri la uscare într-un desicator sub vid până la obținerea unei mase uscate constante de pulbere de sulfat de amfetamină.

Timpul necesar pentru producerea a 100 g de sulfat de amfetamină

Sinteza trebuie să fie efectuată de doi chimiști pentru a se realiza în mod corespunzător. Procesul poate fi separat timp de trei zile lucrătoare complete. Cele mai mari părți ale timpului de sinteză sunt uscarea pasivă în vid, care nu necesită prezența unui chimist, și adăugarea de NaBH4, care necesită atenția constantă a unui chimist. Timpul necesar pentru a produce 10 kg de sulfat de amfetamină depinde de nivelul de calificare al chimiștilor. Pentru un începător, procesul poate dura mult mai mult din cauza complexității procesului și a necesității unor măsurători precise. Se recomandă insistent obținerea unei experiențe cu un lot de sinteză la scară mică. În plus, dacă substanțele chimice nu au o bună calitate, puritate sau dacă procesul este realizat incorect, timpul necesar pentru producerea sulfatului de amfetamină poate fi semnificativ mai lung.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18

Excelentă postare @G.Patton! Este super util să aflați mai multe despre producția de sulfat de amfetamină pentru cantități mari.

Sunt încă surprins că P2NP este amestecat cu IPA/DH2O înainte de adăugarea NaBH4.

Se scrie că reacția este executată într-un reactor discontinuu de 100 l. Logic, masa reacției este, prin urmare, mai mică de 100 l.
Așadar, presupun că cantitățile de substanțe chimice utilizate diferă de cele din postarea Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg).

Deoarece această postare se concentrează pe procesele de producție temporale, mă întreb dacă este planificată o altă postare.
Este planificată în prezent publicarea unui post în care acest proces este explicat cu precizie pentru a înțelege cum ar trebui planificate cantitățile de substanțe chimice? O instrucțiune pas cu pas ar fi, de asemenea, foarte utilă pentru a înțelege mai multe despre cantități și, de asemenea, monitorizarea temperaturii etc.

Asta ar ajuta enorm la realizarea acestui proces.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
@G.Patton Acest lucru poate fi revoluționar pentru laboratorul nostru, deoarece lucrăm deja exact cu aceste substanțe chimice și ne-am construit lanțul de aprovizionare în jurul acestei rute, există mai multe informații disponibile cu privire la această rută?

Dacă randamentul și intervalul de timp descrise sunt realiste, credem că această rută poate produce amfetamine mult mai rapid decât sinteza amfetaminei One-pot din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scară de 1 kg)

Deși există membri ai forumului care au executat ruta cu încărcături de 1 kg - 2 kg, noi lucrăm cu 500 g de P2NP pentru fiecare încărcătură, într-un reactor de 20 L. Cu această tehnică putem finaliza două încărcături de 500g în 10 ore (inclusiv pregătirea și curățarea echipamentului).

Presupunând că acest nou traseu poate realiza manipularea a 15 kg de P2NP (Teorie: 15 kg de P2NP egal 13,275 l de bază liberă, egal 9,558 kg de sulfat) în 33,5 ore, aceasta înseamnă că acest traseu va produce 1 l de bază liberă în 22,33 % din timpul necesar pentru celălalt traseu și încărcările de 500 g, cu alte cuvinte, se poate spune că acest traseu este de 4,47 ori mai rapid decât traseul pentru scara mai mică.
Dacă cineva ar putea încărca 2 kg de P2NP deodată folosind sinteza amfetaminică One-pot din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (scara de 1 kg) în 6 ore (finalizarea sintezei), ceea ce este acum doar o estimare, ruta descrisă mai sus ar dura doar 74,44% din timpul necesar prin sinteza amfetaminică One-pot din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (scara de 1 kg).

Pentru a vizualiza acest lucru: În 20 de zile de muncă (echipă formată din mai multe persoane), ruta menționată mai sus poate produce 79,25 de freebase (64,47 kg de sulfat) cu un reactor de 100 l, în timp ce un reactor de 20 l care este încărcat de două ori pe zi (încărcări de 500 g) ar produce doar 17,7 l de freebase (14,4 kg de sulfat) în același timp.
(Calculez acest lucru pentru un reactor de 20 l, deoarece acesta este cel pe care îl folosesc și, de asemenea, în jurul scalei pe care o folosesc mulți alții pe forum)


Din nou, cred că aceasta este o cale inovatoare și poate ajuta la aducerea producătorilor de amfetamine de pe acest forum la noi înălțimi doar pentru beneficiile economice pe care le aduce această cale!

Oricum, există unele informații lipsă pentru noobs chimist ca mine :D

Există informații cu privire la cantitatea de IPA?
De asemenea, spre deosebire de cealaltă rută, aici nu se va folosi DH2O?

Raportul P2NP:NaBH4 va fi același din sinteza One pot prin P2NP, NaBH4, CuCL2? Acest raport ar fi 1:1,739 kg

Raportul va fi același? 0,105 kg de CuCL2 dizolvat în XX litri de DH2O pentru fiecare kilogram de P2NP?

Acest pas se va face prin adăugarea unei soluții de NaOH 25%?
Dacă da, care este cantitatea ideală de adăugat?

Presupunem că acest lucru se va face cu o cantitate adecvată de IPA, la fel ca pe cealaltă cale.
Care este cantitatea recomandată?

Această parte este clară, evident

Vă mulțumim anticipat pentru furnizarea acestui traseu!

Salutări din iad,

Gordon
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nu vă pot răspunde cu siguranță. Trebuie să ajustați această sinteză la fața locului. Cred că nu mai puțin de 50 L de amestec IPA/apă. Și da, merită să folosiți apă distilată, dar puteți folosi și apă de la robinet filtrată.
Da, și pentru alți reactivi de asemenea.

Cred că aproximativ 20 L
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Păcat că :D
Ok a înțeles.

Bine

Atunci când dimensionăm reactivii în aceleași proporții ca pentru scala de 1 kg, mă întreb despre dimensiunea recomandată a reactorului de 100L

Lista ar fi:

P2NP - 15kg
NaBH4 - 26,085 kg
CuCL2 - 1,575Kg
DH2O - 181,5L
IPA - 90L
NaOH - 30Kg

Cred că descrierea reacției nu a fost făcută pentru volumul reactorului de 100L, ce credeți?

Dacă am rămâne la pașii și raportul la scara de 1 kg, soluția IPA/apă ar trebui să fie de 270L, dacă am lua volumul de 50L pe care l-ați recomandat împreună cu 15kg P2NP, 26,085kg NaBH4 și ulterior 1,575kg CuCL2 + 3L DH2O am ajunge deja la 95,66L volum în reactor.

Este aceasta o intenție? Ar trebui să încărcăm un reactor de 100L cu 95,66 litri de lichid?
Nu știu cât de exotermic va fi acest lucru, dar nu lasă aproape niciun loc pentru ca masa de reacție să se extindă sau chiar pentru unele erori.

Pot să întreb sursa acestei postări? Aș dori să citesc în ea și să văd comentariile originale postate
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
V-am spus deja

Am spus volumul aproximativ de solvent. Este posibil să mă înșel și să aveți nevoie de mai puțin. Așa cum am mai spus: "Nu vă pot răspunde cu siguranță. Trebuie să ajustați această sinteză la fața locului."

Discutați cu sursa acestei postări.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Interesant, ce credeți că va fi spumarea atunci când se adaugă NaBH4, ar putea fi comparabilă cu ruta obișnuită pentru o reducere NaBH4/CuCL2 a P2NP?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Hmm atunci cred că o reacție în condițiile descrise mai sus ar trebui să aibă loc mai degrabă într-un reactor de 200L în loc de un reactor de 100L, ce credeți?
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
dacă trebuie să punem ( pe 15 kg p2np ) NaBH4 26.085 kg acest cost aproximativ 13.000 $ ...cât costă 1 litru Amfetamină freebase 🤯 🤔 p2np 15 kg = aproximativ 3000 $ 💸
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Nu sunteți corect :)

Prețul pentru P2NP poate fi între 80 - 250EUR în funcție de cantitate.
De asemenea, NaBH4 poate fi achiziționat cu 50 - 125 EUR cu ușurință în Europa :)

Costul pentru un litru de freebase poate fi între 250 - 500 EUR dacă se face corect
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Da, înțeleg că nu mă aștept strict la 10 kg... vreau doar să fac maximul posibil pe un reactor de 100 L (dacă acesta este de 2 litri freebase este ok, dacă poate fi 5-6 super) doar calcul pentru reactorul de 100 L am nevoie 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Puteți utiliza linkul pe care vi l-am trimis și să îl înmulțiți cu 2,5 dacă vă pricepeți la această sinteză :) Înseamnă că veți utiliza 2,5 kg de p2np în loc de 1 kg și veți scala toți ceilalți reactivi în același raport.

În cazul în care nu aveți un sistem de răcire adecvat, ar fi recomandat să încărcați maximum 2 kg de P2NP, deoarece reacția se poate extinde destul de greu, cred eu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
13,xxx litri de bază liberă de amfetamină vor da peste 17 kg de sulfat de amfetamină (72% bază, 28% acid w/w) nu mai puțin de 10 kg.
Aceasta ar fi la un randament de 100%, ceea ce este nerealist. Dar, cu un randament de 70 %, veți avea încă 12 kg de sulfat și cred că 70 % ar trebui să fie la îndemână.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
În ceea ce privește traseul P2P/Formamidă/acid formic, în reactorul de 100 l puteți face 17 l curate (A-freebase)
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Dacă

Unde pot găsi video cu explicații pas cu pas cum să fac 10 L amfetamină bază liberă în reactor de sticlă 100 L ... dacă cineva mă poate ajuta... tnx 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Din câte știu eu, nu există niciun tutorial video pe această temă, mi-ar plăcea să văd unul
 
View previous replies…

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Sunt gata să rambursez acest videoclip 😂💵 pentru a face scurtătură pentru toate îndoielile mele...👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Nu am un videoclip și dacă aș avea, l-aș furniza gratuit, desigur :) Cred că oricine de pe forum care ar avea videoclipul l-ar împărtăși aici, de aceea există acest forum
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Dacă puteți plăti pentru videoclip, de ce să nu contactați conducerea și să îi sprijiniți astfel încât să poată face un videoclip pentru dvs. și pentru tot forumul, dar știți că ar costa mult să cumpărați toate materialele, așa că plătiți-i astfel încât să poată avea toate materialele și astfel să vă poată ajuta
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
vă rog să-mi arătați cum și unde să scriu ... vreau, dar eu sunt relativ nou și nu pot găsi exact hwo mă poate ajuta cu tutorial ( rețetă) video ... dacă cineva poate face sau are deja am plăti și pune aici pentru a ajuta la toți membrii 💪🏻👍🏻
 
Top