Cât de mult deranjează Precursorii Grey Area?

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Câte probleme juridice ar putea avea cineva dacă ar comanda câteva kilograme de precursor, cum ar fi glicidatul de etil bmk/pmk sau altele asemenea? Perfect legal, dar într-o zonă gri.

Nu pentru distribuție, ci doar pentru a avea mai mult decât suficient pentru o perioadă. În SUA, deoarece acest lucru contează.
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Îmi dau seama că probabil ar fi doar o scrisoare de sechestru, iar expeditorul poate eticheta greșit, astfel încât riscul este scăzut
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Dacă sunteți prins în timp ce fabricați droguri sau dețineți suficient echipament pentru a face acest lucru, ați putea avea mari probleme.

În caz contrar, dacă aveți o scuză impermeabilă pentru motivul pentru care dețineați acești precursori, ați putea evita probleme mai mari.

Răspunsul la această întrebare nu este prea ușor de dat și depinde și de o mulțime de alți factori
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Dacă substanța nu este interzisă, atunci nu veți putea fi acuzat de trafic cu această substanță. Dar vi se poate pune întotdeauna întrebarea în ce scop ați cumpărat-o? Glicidații sunt reactivi foarte specifici și fiecare chimist înțelege pentru ce sunt necesari. Dacă este posibil, schimbați numele substanței în factură și în alte documente.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
După cum s-a spus mai sus, dacă substanța chimică nu este interzisă, nu puteți fi acuzat, dar cu siguranță veți fi semnalat și investigat.
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Nu am avantajul mulelor și, din punctul meu de vedere, este doar o persoană în plus care te poate turna. Încerc un furnizor aleatoriu, vom vedea. Mă aștept să fiu înșelat, dar fără risc, nu există recompensă.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Adevărat!

Nu vă aruncați pur și simplu așa :D Există furnizori de BMK/PMK listați aici, astfel încât să puteți minimiza cel mai inutil risc..riscul de a fi înșelat :D
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Trebuie să le fie mai frică de tine decât de poliție ;)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Sau doar o plată suficient de bună + sprijin atunci când lucrurile devin dificile (poliție), cum ar fi plata pentru avocați și alt sprijin monetar
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Ei bine, o soluție simplă pentru a evita astfel de probleme încă de la început este aceasta
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ambele sunt mai bune.dar da, asta ar trebui să fie de la sine înțeles.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Adevărat că, am văzut o mulțime de oameni alunecând exact acolo... mulți oameni pur și simplu nu se gândesc la ce să facă efectiv atunci când lucrurile se prăbușesc și ard
 
Top