Question Cum să cureți metamfetamina murdară

jeff

Don't buy from me
New Member
Joined
May 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor, sunt nou aici și mă întrebam dacă mă puteți ajuta să găsesc cea mai ușoară modalitate de a-mi curăța metamfetamina murdară. Acesta a avut o scurtă ședere în coșul de gunoi și acum are unele murdărie în ea.
Ideea mea era să o dizolv în apă și să o filtrez. După aceea aș putea fierbe apa și ar trebui să rămân cu cristale curate, nu?
Vă mulțumesc anticipat.
 

Attachments

  • 79y2hNmgRj.jpeg
    79y2hNmgRj.jpeg
    4.4 MB · Views: 262

Daveibrilator23

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Folosesc acetonă pentru curățare... puneți puțină sare într-o cană și adăugați acetonă... sarea elimină apa din acetonă și asta ar trebui să folosiți pentru a vă curăța Stuff....

Vă rog să mă corectați dacă greșesc total.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Mulțumesc pentru ideea cu sarea! Am folosit doar acetonă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Printre metodele bune se numără acetona rece ca gheața (100%, uscată cu sulfat de magneziu sau seif molecular 3A), care este o clătire. Alcoolul izopropilic 99+% fierbinte, uscat în același mod este uimitor 🤩 și evaporat și al 3-lea este apa distilată. Se dizolvă atât de multe lucruri încât nu oprește o mulțime. Zdrobiți-l mai întâi pentru orice metodă. Acetona, chiar și cea anhidră, dizolvă unele metamfetamine. Așa că nu o lăsați să se înmoaie.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am încercat să usuc IPA de puritate 99% și acetonă 99% cu magneziu și de fiecare dată rezultatul a fost o greșeală. De fiecare dată când am făcut-o am obținut praf de magneziu care plutea în partea lichidă și a fost complet imposibil să le filtrez.
Am citit, de asemenea, că apa + NaCl nu se poate amesteca cu acetona și IPA, deci probabil că este o modalitate bună de a usca solvenți de o asemenea puritate.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Din anumite motive (drogat cu metadonă) am descris purificarea. Pulverizați-o și fumați-o. Dizolvați-o în puțină apă și treceți-o printr-un filtru pare chiar exagerat. Știți ce reactanți și biproduse sunt probabil în ea? Mai rău decât murdăria, cu siguranță
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Pentru că nu am vrut să cumpăr o cutie mare de metal, am cumpărat o soluție de îndepărtare a lacului de unghii cu acetonă. Este 100%, dar nu am observat că conține o cantitate mică de benzoat de denatoniu, despre care nu am auzit până acum, dar se pare că acum încep să îl pună în orice. Motivul pentru care au început să pună Denatonium Benzoate în toate este că se pare că este cea mai amară substanță cunoscută de om. Se pare că este atât de amară încât o cantitate mică în acetonă o face aproape imposibil de băut pentru un om. Nu m-am gândit niciodată să beau acetonă, dar se pare că o mulțime de fete de la petrecerile cu ojă o fac (nici măcar nu știam că petrecerile cu ojă există). Este ceea ce au început să pună în antigel, astfel încât câinii nu l-ar bea.

Se pare că pragul de amărăciune este de 0,05 părți pe milion (ppm). În limbajul mineritului de cărbune, aceasta este egală cu 1/2 gram pe tonă metrică! Este un 1/2 mm pe KM! Pentru oameni, undeva în jurul valorii de 10 ppm de bitter, gâtul ți se închide și gura începe să facă necontrolat tot ce trebuie pentru a expulza amăreala. De obicei, cauzează o întindere a gâtului asemănătoare unei lovituri de bici. (Tocmai am citit asta, cam ciudat, nu?)

Oricum, am vrut să văd dacă a mai dat cineva peste asta și să primesc câteva sfaturi.

Am acetona în congelator chiar acum, gata să spăl bine niște produse. Din moment ce iau pe cale orală, mă tem că Benzoatul de Denatonium va face ca produsul curățat să fie prea amar pentru a fi administrat. Eu încercând ->🤪

Planul meu este să curăț doar puțin și să văd cum merge. Mă gândesc că, din moment ce produsul în sine este în mod normal foarte amar, ce înseamnă puțin mai mult? De asemenea, mă gândeam să încerc Coca-Cola pentru a o reduce. Dar, dacă este la fel de amar pe cât prevăd eu că va fi... ar putea fi o mulțime de cocaină într-o singură ședință?

Sunt 90% sigur că, dacă aș bea-o într-un pahar de whisky sau tequila, gura mea ar putea să nu observe că am păcălit-o până nu ar fi prea târziu! Apoi, să o urmăresc cu o Coca-Cola sau poate cu o lingură de zahăr? Dar, din păcate... Am încetat să mai beau. Mi s-a părut o idee bună la momentul respectiv 😒

Urează-mi noroc!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, schimbă puțin gustul. Soția mea nu o va fuma după ce a fost clătită cu acetonă. Ea spune "yuk, ce i-ai făcut?" În ultima vreme, 100 ml de izo fiert pe gram, o agitare rapidă și o trecere prin filtrul Buchner mi-au fost de folos și, de obicei, în filtrul Buchner rămân aproximativ 15% în greutate din cristale necunoscute. Posibil MSM
.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
După părerea mea, ar trebui să-l dizolvați în apă sau ipa/apă sau vodcă, să-l filtrați și să cristalizați Fluidul. Doar lucrați cu murdărie, nu cu un produs sintetizat neclar.
 
Top