Question Cum se extrage metilfenidatul?

White Star

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua oameni buni, am nevoie de ajutor, pe scurt vreau să extrag clorhidrat de metilfenidat din tabletele mele (MetransXr) (eliberare prelungită) Am încercat metoda de extracție cu apă, dar când s-a uscat, a rămas un strat gumos cu metilfenidat. Am de gând să fac o altă extracție cu cauciuc și să văd dacă pot obține ceva, orice recomandări ar fi binevenite / Iată imaginile mele
 

Attachments

  • RDOn17UP2S.jpg
    RDOn17UP2S.jpg
    6 MB · Views: 272
  • 1HzVPEJgia.jpg
    1HzVPEJgia.jpg
    5 MB · Views: 73
  • JNq37ZHlxI.jpg
    JNq37ZHlxI.jpg
    5.1 MB · Views: 221
  • HORZ1n6Iuh.jpg
    HORZ1n6Iuh.jpg
    5.8 MB · Views: 218
  • xSbwqKXH0I.jpg
    xSbwqKXH0I.jpg
    5.2 MB · Views: 234

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Obțineți o listă a tuturor ingredientelor inactive și stabiliți care dintre acestea vor fi dizolvate în solvenții disponibili. În mod similar, determinați proprietățile de solubilitate pentru MPH. Puteți fie să spălați celelalte mizerii de MPH, fie să spălați MPH de celelalte mizerii, dacă asta are sens pentru dvs. De exemplu, s-ar putea să puteți clăti reziduul "gumos" cu eter rece și uscat sau cu un alt solvent care nu va dizolva MPH. Data viitoare probabil că vă puteți curăța pastilele cu metanol sau IPA.


Clorhidratul de metilfenidat USP este o pulbere albă, inodoră, cristalină fină. Soluțiile sale sunt acide la turnesol. Este foarte solubil în apă și în metanol, solubil în alcool și ușor solubil în
cloroform și în acetonă. Greutatea sa moleculară este de 269,77.

Metrans XR conține, de asemenea, următorii excipienți: Butilhidroxitoluen, ceară de carnauba, acetat de celuloză, hipromeloză, alcool izopropilic, lactoză, acid fosforic, poloxamer, polietilenglicol, oxizi de polietilenă, povidonă, propilenglicol, clorură de sodiu, acid stearic, acid succinic, oxizi sintetici de fier, dioxid de titan și triacetină.
 
Top