Cum să identificați supravegherea poliției ?

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Bună știu că poliția are metode diferite în fiecare țară, dar există vreo modalitate de a o identifica?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
În ce termeni? În viața reală? Depinde de țară, dar polițiștii sub acoperire folosesc adesea mașini germane precum VW.
Dar dacă ești observat este greu de detectat, de aceea se numește observație...
Dacă aveți sentimentul că sunteți supravegheat, opriți-vă imediat din ceea ce faceți și păstrați-vă computerul și/sau apartamentul curat. În mod normal, în Germania și Austria, poliția are doar opțiunea de a vă supraveghea telefonul etc. timp de 2-3 luni. Dacă îți ții picioarele nemișcate, vei vedea dacă vei fi supravegheat de poliție. Greez
 

nglneedhead

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 16, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Aceasta. Nu există nicio carte de reguli

Este o senzație și începi să o observi atunci când o înveți

Nu sunt fără creier, așa că știu cum să se ascundă
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
În condițiile moderne, ofițerii de poliție se îndepărtează de metodele de supraveghere clasice. Acum se folosesc mijloace mai tehnice: camere de luat vederi urbane, urmărirea telefoanelor mobile, analiza traficului pe internet. Supravegherea operativă este utilizată doar înainte de arestarea unei persoane.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Aceste metode nu sunt implicate doar pentru obiective de profil înalt?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Atunci când vindeți zeci de kilograme de medicamente pe zi/săptămână, deveniți o țintă foarte importantă
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Îmi doresc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Este foarte ușor pentru forțele de ordine să vă supravegheze de la distanță. Singura șansă pe care o puteți avea este să le observați adunând probe pentru a obține un mandat. Odată ce un judecător semnează un mandat, vă pot intercepta toate apelurile, textele, rețelele sociale și mișcările prin intermediul telefonului, fără să vă privească direct. S-ar putea să scormonească sau să vă fure gunoiul, ceea ce este perfect legal, căutând o cauză probabilă sau o suspiciune rezonabilă pentru a obține mandatul. Dacă observați că vă lipsește gunoiul, nu există prea multe motive pentru ca cineva să vi-l ia. Ei dispun de tehnologia necesară pentru a emula un turn de telefonie mobilă și pentru a vă păcăli telefonul să se conecteze la dispozitivul lor, care îl redirecționează către turn după ce l-au înregistrat.
Nu le place, dar se gândesc la un motiv să treacă pe lângă biroul poliției și să noteze vehiculele. Aceste vehicule pe strada dvs. mai târziu este un semn rău. Sunt pasibili să vă hărțuiască dacă vă văd că vă uitați foarte atent și acesta este motivul pentru care acele mașini sub acoperire sunt parcate atunci când nu le folosesc. Cea mai bună apărare este o bună ofensivă. Există aplicații care vă permit să ascultați radiourile cb ale vehiculelor de urgență. Învățați jargonul și veți ști unde sunt, încotro se îndreaptă, care este numărul de înmatriculare sau plăcuțele cu care circulă. Dacă ascultați în mașină, s-ar putea să vă auziți propriul număr de înmatriculare, ceea ce vă oferă un avantaj. Ești pe cale să fii tras pe dreapta, dar ei nu știu că tu știi. Caută un loc în care să te arunci rapid. Nu se vor aștepta sau nu vor fi pregătiți. Dacă numărul tău de înmatriculare este "bbg420" vor spune ,"dispecerat, dă-mi un [câteva numere, variază] 47" " dă-i drumul" "Bradley Bradley George four-two-oh, Bradley Bradley George four-two-oh," adică tu. Ea va spune numele tău sau al persoanei pe numele căreia este înmatriculată mașina și dacă permisul acesteia este valabil sau suspendat și dacă are mandat de arestare. Gândiți-vă repede ( suntem în SUA 🇺🇸). Afumați-i și plecați dacă acesta este planul. Evadarea este o acuzație mai mică decât deținerea pentru vânzare.
La naiba, am spus-o. Am reușit să mă sustrag poliției de câteva ori. O dată pentru mai mult de un an. Le-am dat informațiile altcuiva pe care le memorasem când am fost tras pe dreapta, am văzut pe cineva alergând prin curte și am sărit în sus și am intrat în dulap și 5 secunde mai târziu ofițerul de probațiune a lovit ușa în prietena mea gravidă goală care stătea singură în pat. A fost un noroc/timp incredibil. A fost acum 26 de ani
 
Top