Cum se infuzează canabinoide pe floarea CBD

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Procedură pentru pulberi de canabinoizi

1. *Calculează-ți raportul "ml/spray" care depinde de sticla ta de spray și de cât de puternic este cananbinoidul (să spunem că ai nevoie de 50 ml cu 5 mg/ml)
2. Amestecați 50 ml de etanol cu 250 mg până se dizolvă complet
3. (opțional) Etanolul va usca florile de CBD și ar putea da peste cap mirosul. Amestecați Terpines, de ex. Lemon-Terpines sau Cannabis-Terpines, pentru a-i da un miros distinct.
4. Umpleți-o într-o sticlă
5. Aplatizați florile de canabis cât mai plat posibil, astfel încât fiecare floare de canabis să fie pulverizată uniform
6. Pulverizați conținutul pe florile de cbd cât mai uniform posibil
7. Lăsați să se usuce (depinde de umiditatea camerei, dar poate dura de la 4h la 2 zile)
8. (opțional) Citiți umiditatea (folosiți Google, există diferite modalități de a realiza acest lucru)



Procedură pentru canabinoidele lichide, cum ar fi THC prin adăugarea de Terpines

Majoritatea canabinoizilor sunt foarte lipicioși, astfel încât pasul 1 poate fi considerat obligatoriu în toate cazurile pe care le cunosc.

1. (opțional) Dacă nu este pulverizabil, puteți adăuga terpine pentru a-l face mai lichid
2. *Calculează-ți raportul "ml/spray" care depinde de sticla ta de spray și de cât de puternic este cananbinoidul (să spunem că ai nevoie de 50 ml cu 5 mg/ml)
3. Pulverizați conținutul pe florile de cbd cât mai uniform posibil
4. Lăsați să se usuce (depinde de umiditatea camerei, dar poate dura până la 4h-2 zile)
5. (opțional) Citește umiditatea (folosește google, există diferite modalități de a realiza acest lucru



Procedură pentru canabinoizi lichizi, cum ar fi THC, prin răcire, zdrobire sub formă de pulbere

Această procedură este bună dacă nu aveți Terpines sau nu le puteți adăuga.

1. Lăsați canabinoidele să înghețe timp de aproximativ 24 de ore. Puteți pune canabinoidele pe hârtie de copt (nu le subțiați, ci preferabil ca o singură bucată solidă). Acest lucru va face canabinoizii dvs. tari ca sticla.
2. Scoateți canabinoizii răciți și zdrobiți-i până obțineți o pulbere subțire.
3. Presărați pudra cât mai uniform posibil peste florile de cbd (încercați să presărați doar atât mg/bud cât este necesar pentru a vă droga).
4. Utilizați un uscător științific pentru a lichida canabinoidele congelate. Acest lucru le va face să se lipească.



5. Calculați "ml/spray"

Oricum un exemplu practic: Doriți să pulverizați o singură dată pe suprafață*. Să spunem că sticla dvs. de pulverizare pulverizează o suprafață circulară de 10cm^2 și să spunem că puteți pune aproximativ 10g plat pe acea suprafață, dacă obiectivul dvs. este 1mg/g de iarbă, atunci ultimul pas este să aflați câți ml pulverizați pe o pulverizare. Deci, umpleți sticla cu, de exemplu, 10 ml etanol și numărați de câte ori trebuie să pulverizați pentru a o goli. Să simplificăm lucrurile și să spunem că ați avut nevoie de 5 pulverizări pentru a goli 10 ml de etanol. În acest caz, un spray trebuie să conțină aproximativ 10mg de canabinoizi sintetici pentru a umple mugurii noștri de cbd de 10g pe o suprafață de 10cm^2. Veți avea nevoie de un amestec de 5mg/ml canabinoide/etanol pentru a-l pulveriza o dată.



Riscuri implicate

1. Supradozaj: Unele canabinoide sunt prea puternice pentru a fi "stropite ca pulberi". Încercați să evitați canabinoidele antagoniste complete. Încercați să utilizați numai canabinoizi bine cunoscuți care au o mulțime de recenzii online.
2. Drogarea în timpul procedurii: Ar trebui să vă protejați pielea, ochii și să purtați o mască în timpul procedurilor. Acest lucru este mai important dacă lucrați cu pudre canabinoide puternice.
3. Zona contaminată: Prin circulația aerului, substanța ar putea ajunge pe suprafețe. Acest lucru este mai important dacă lucrați cu pulberi canabinoide puternice.
 
Last edited:

enzo101

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, în primul rând îmi pare rău pentru engleza mea proastă :)

Am în prezent o calitate slabă CBD Weed. Caut un produs pentru a presăra thc sintetic pe acea iarbă.

cum ar fi MDMB-4en-PINACA, JWH, SGT ,CP ,AM ,HU sau alte chestii de genul asta?

Puteți să-mi spuneți unde să găsesc un produs corect, la un vânzător serios, un site web bun ?

Sau un spray gata de utilizare. Am 1 kg de iarbă CBD de stropit. Ce mă sfătuiți?

Mulțumesc. :)
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Engleza dvs. este bună.

Aș spune că un amestec de mai multe noide poate fi bun, dar mai bine începeți cu o singură noidă

MDMB-4en-PINACA este lucrul pentru care doriți să mergeți și să utilizați procedura pentru pulberi de canabis.

Dacă doriți să presărați 1 kg de CBD, nu este atât de mult de lucru cu o sticlă de parfum, așa cum pare. Dacă trebuie să măriți dimensiunea industrială la peste 100 kg, aveți nevoie de alte tehnici decât simpla stropire
 
Last edited:

enzo101

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumesc pentru răspuns :D

am făcut chimie la școală, dar nu am echipamentul necesar pentru a mă lansa în astfel de experimente = > fabricarea de noid

da vreau doar să stropesc 1 kg, ceva simplu. cu o tehnică cunoscută. caut un spray deja făcut/amestecat cu MDMB-4en-PINACA sau și alt noid bun. Sau MDMB pulbere/lichid doar gata pentru a pregăti amestecul.

Știți un loc bun sau un site web pe te dark net pentru a găsi acest lucru? și cantitatea pe care trebuie să o iau pentru 1 kilogram?

Mulțumesc. :D
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
păi acest forum te ajută cu întrebări legate de chimie și te-ar putea ajuta cu siguranță să construiești un astfel de laborator dacă e nevoie, nu e mare lucru

dar pentru sursele actuale nu am nicio idee și nu aș cumpăra nimic online, China a interzis prin legea grupului de substanțe aproape toate noidele, deci nu veți mai găsi noide reale și o mulțime de oameni se plâng că primesc rahat livrat

Cel mai bun pariu este de a găsi overprices stashes de ultimele resurse disponibile sau mai bine face tu însuți, începe cu chestii chimice simple, cum ar fi izomerizarea cbd la thc, dar dacă sunteți de vânătoare bani mulți du-te pentru meth
 

enzo101

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bine, vă mulțumesc pentru ajutor, voi face unele cercetări cu privire la modul de izomerizare a cbd în thc. Sau cum să elaborez MDMB-4en-PINACA cu siguranță :)
 

enzo101

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumesc , am verificat postul mi-ai trimis , și este un video foarte informativ pe ea !!!

aveți alte videoclipuri pentru a partaja?
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
:> nu despre producerea de noide sintetice sry
Pentru UR-144 ai nevoie doar de 3 substanțe pentru a începe, dacă îmi amintesc bine.
 

enzo101

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
ok mulțumesc pentru ajutor , trebuie să găsesc aceste 3 substanțe ! nu e ușor când nu ești un profesionist
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Această sinteză este cea mai simplă dintre toate modalitățile posibile de producere a canabinoizilor sintetici. În mod similar trece pentru 018, dar precursorul principal nu este ușor de cumpărat, dar poate fi sintetizat la comandă de către furnizorii chinezi. Într-un mod mai complex, dar din reactivi ieftini și disponibili, precursorul principal poate fi sintetizat independent
 

blackcop

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Super interesant post! Vă mulțumim pentru contribuția dumneavoastră.
În timp ce citeam au existat câteva întrebări care mi-au venit în minte.
Există vreun noid specific pe care l-ați recomanda pentru metoda lichidă? De asemenea, câte terpene adăugați?
 
Top