Cum să vă spălați banii în 2 clicuri

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Vom folosi algorythm simplu care necesită:
1) Crypto dvs. negru. (Să spunem că utilizați bitcoin)
2) Unele portofele cripto care au funcția de swap.
(Im folosind Trust sau Metamask)

1 PAS:
Schimbați criptografia dvs. neagră în token-uri XMR.

2 PAȘI:
Trimiteți XMR-ul dvs. către un alt portofel XMR (de 2 sau mai multe ori).

3 ETAPE:
Creați un nou portofel XMR alb și trimiteți aici tot monero-ul pe care îl aveți.

4 ETAPE:
Schimbați token-urile XMR finale pe ceea ce aveți nevoie, bitcoin de exemplu.

Bun! Acum aveți Bitcoins clare din conturi cripto-portofel gratuite și comision mic.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Cum se pot spăla bani astfel? Obțineți monede Monero clare, dar scopul spălării banilor este ca aceste monede să fie curățate și să ajungă legal la banca dumneavoastră.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Obțineți jetoane clare (nu numai monero) și puteți cumpăra cc virtuale, sau cont bancar și puteți vinde cripto pe site-ul bestchange.
Sau schimbați-l pentru numerar, în sity mea puteți vinde cripto dvs. pentru numerar, arme la arme.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Să presupunem că ai făcut toate astea și ți-ai vândut toate monedele Monero pentru bani. Acum aveți 100 000 EUR în numerar, cum se curăță acum cei 100 000 EUR? Acum aveți doar 100 000 EUR în numerar, spunând că v-ați vândut monedele. Tot nu este curat în niciun fel.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
chestiunea este că bitcoin este capabil să urmărească (tranzacția blockchain)
dar în monero este ireal pentru a urmări de la care adresa bani a venit la a ta, și folosind 2-3 portofele xmr crypto dvs. devin complet untrackable și clar, da, de nicăieri)
Și dacă îți vinzi criptomonedele după ce ai folosit metoda mea, vei primi bani clari, NU CLERI ca și cum i-ai primi de la locul de muncă
Vor fi clare că nu le obțineți din droguri
 

KonataEngy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Ca alternativă, nu vă legați activitățile farmaceutice de criptografie.
și folosiți un mixer cripto pentru a face același lucru

Moneros destul de drăguț, dar nu este un nenorocit de laundromat de bani
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
cel puțin, este cea mai bună alternativă la mixerele bitcoin
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Nu este 100% corect să spui că se spală după pașii tăi :)

Aceasta ar fi mai degrabă "anonimizarea monedelor tale" în loc de spălarea lor - dar este o tehnică rapidă și utilă!

Pentru aceasta, eu nu folosesc opțiuni de swap de portofele, ci mai degrabă un sistem de portofele multiple și fac legătura între monedele de la BTC la XMR prin intermediul unor servicii precum Majestic Bank din Cipru, folosind două portofele diferite, este mai sigur dacă folosești un portofel XMR dedicat pentru XMR de la primul pas.

Pentru a le spăla, ar fi necesar să introduceți aceste monede ca numerar curat în conturile dvs. personale/de afaceri.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@KokosDreams, are dreptate.

Acest lucru nu are nicio legătură cu spălarea banilor.

Cu cele mai bune considerații
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Acesta ar putea fi primul pas dacă banii ar fi spălați cu ajutorul criptomonedelor...

În caz contrar, aș eticheta această "anonimizare" a criptomonedelor.

VMRXsahJtI
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Vă mulțumim pentru discuție!
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
În ceea ce privește anonimizarea, îmi place să folosesc mixerul Wasabi Wallet și apoi să fac schimb cu XMR. @HEISENBERG are un articol excelent despre Wasabi pe aici pe undeva. Acesta utilizează TOR și are un mixer construit în BTC.

Având banii și posibilitatea de a cheltui în mod legal, fără griji este partea cea mai grea.

În funcție de cât de mult vorbești despre, ai putea face ceva de genul asta:

Configurați un portofel de afaceri "oficial" și trimiteți-i "plăți" anonime din portofele aleatorii pe care le abandonați după aceea. Numiți-vă consultant în securitate pe Darknet și creați înregistrări ale orelor rezervate clienților imaginari care se aliniază cu plățile. Folosiți apoi aceste facturi pentru a vă declara impozitele.

Dacă autoritățile vă întreabă, spuneți ceva de genul... "Având în vedere natura periculoasă a unor clienți, politica companiei mele este de a nu cere sau de a nu accepta niciodată informații de la clienți care nu se încadrează în problema pentru care am fost angajat să ofer consultanță." "Anonimatul este, de asemenea, esențial pentru siguranța mea, în cazul în care iau cunoștință de activități criminale pe care sunt obligat din punct de vedere profesional să le raportez autorităților competente."

Asta aș face eu, dar sunt un geniu criminal. Habar nu am ce ar face oricine altcineva.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Mulțumesc că m-ai îndrumat din nou spre portofelul Wasabi!

Am uitat complet de el, îl voi testa cu siguranță și voi începe să îl folosesc!


Cred că această idee poate fi făcută mai creativ.

De ce ar trebui să deghizați plățile de la clienți ca plăți legale pentru a plăti apoi impozite din acestea și să folosiți alibiul de a fi un "consultant de securitate darnet", ceea ce înseamnă că operați în darknet și sprijiniți în mod voluntar infractorii, admiteți practic că banii dvs. provin potențial din surse ilegale, chiar dacă nu ați comis o infracțiune... Adică, probabil că nu sunteți avocat și este încă darknet :D Lăsați darknetul din ecuație și încercați să vă gândiți la o afacere falsă reală pentru a spăla banii, dacă trebuie să fie o afacere.

O opțiune mai inteligentă, dacă doriți să rămâneți în cripto-sferă, este să vă anonimizați monedele după ce le primiți și apoi să le trimiteți într-un nou portofel fierbinte care poate fi folosit pentru a cumpăra ceva de la dvs., cum ar fi un NFT sau o altă formă de produs/activ care ar putea fi vândut digital și scutit de taxe în anumite circumstanțe.
Alte posibilități ar fi să distribuiți capitalul către o rețea creată de dumneavoastră de companii false care pot fi utilizate pentru a cumpăra servicii de la dumneavoastră.

Există și alte alibiuri pe care le-ați putea inventa și care nu au nicio legătură cu darknet-ul.
 
View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Înainte de a continua comentariile, doresc să afirm fără echivoc și pentru înregistrare că NU sunt implicat în NICIO activitate infracțională și că, în fiecare an, este o mare onoare pentru mine să raportez cu diligență fiecare cent de venit. Pentru că prin această acțiune, deși neînsemnată și nesemnificativă în comparație cu numeroasele binecuvântări pe care ni le-a acordat statul, sunt în măsură să-mi exprim din toată inima recunoștința copleșitoare și să contribui cu mândrie la partea mea modestă, așa cum este datoria fiecărui cetățean fericit și loial!

Vânzarea NFT funcționează, dar cât mai durează până când vor încerca să facă ceva în privința asta?

Chestia cu mai multe companii este mult mai dificilă decât era înainte și pare a fi o mulțime de muncă și facturi juridice.

Încă îmi place mai mult a mea, dar este cu siguranță mai potrivită pentru SUA.

O mulțime de infractori (începând cu Al Capone) nu sunt arestați pentru infracțiunile lor. De fapt, sunt închiși pentru evaziune fiscală, pentru că, de multe ori, poliția nu poate dovedi infracțiunea, dar Fiscul poate dovedi că au făcut evaziune fiscală pe prada lor. Un alt detaliu important este acela că Fiscul nu poate divulga conținutul declarațiilor dumneavoastră fiscale fără un mandat semnat de un judecător federal. (Acesta este motivul pentru care a durat atât de mult să le obțină pe cele ale lui Trump)

Partea cea mai bună este că cele două întrebări care ar împiedica o mulțime de scheme de spălare, au răspunsuri încorporate care nu necesită nicio dovadă, cu excepția unei explicații rapide!
  1. Abilitatea de a arăta cine și de unde provin veniturile. Eu le furnizez, doar că se întâmplă să fie anonime. În majoritatea cazurilor, ei ar urmări cu siguranță acest lucru, dar în acest caz anonimatul este în mod evident modul normal și singurul sigur de a desfășura o activitate
  2. Pentru Fisc, este suspect dacă afacerea ta se ocupă cu multe criptomonede. Dar aici este evident pentru auditor că criptografia este singura modalitate practică de desfășurare a activității.
Un alt lucru care îmi place este că poate fi un câștig pentru ambele părți. Odată ce auditorul înțelege afacerea, va crede tot ceea ce îi spui, dar va continua să sape. Va continua să sape pentru că este o rotiță funcțională într-o birocrație uriașă și trebuie să găsească ceva pentru a-i arăta șefului său că are valoare. Așa că, din moment ce tu controlezi totul, îi arunci un mic os și el va înceta să sape. De asemenea, va fi de acord cu tine că a fost o neglijență, după ce îi vei spune cât de deștept este pentru că tu nici măcar nu ai văzut asta.

Ce părere ai?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Frumos, un răspuns lung :)

Lasă-mă să mă scufund în el!

Sunteți un cetățean foarte nobil :D :D

Ei și-au săpat propriul mormânt cu lupta împotriva criptomonedelor/NFT-urilor.

Atâta timp cât nu declară NFT-urile titluri de valoare, acest lucru poate continua în jurisdicțiile care permit vânzarea de NFT-uri fără taxe în anumite circumstanțe.
Chiar dacă SUA, UE sau alte națiuni ar trebui să combată această schemă de spălare a banilor, cu siguranță vor exista câteva jurisdicții în afara legii în care aceasta va rămâne o opțiune posibilă!

Și chiar dacă se luptă cu acest lucru în state prin declararea securității NFTs, aceasta va fi o schimbare uimitoare pentru industria cripto, așa că aș fi fericit cu ambele rezultate, de fapt!


Este cu siguranță și, de asemenea, ar trebui să fie :) Nimic nu vine ușor și spălarea banilor prin intermediul companiilor este un privilegiu care trebuie să fie câștigat.

Aici întrebarea ar fi, de asemenea, - este suma care trebuie spălată o sumă mare care trebuie spălată dintr-o dată sau este mai degrabă o sumă reactuală care trebuie spălată în mod frecvent. Prima situație face din "modelul companiei" o opțiune valoroasă, cea de-a doua necesită cu siguranță mai multă pricepere și cunoștințe!


Aici nu pot spune nimic, deoarece nu sunt cetățean american, toate alarmele mele au cedat atunci când ați menționat declararea veniturilor obținute de pe darknet ca fiind venituri reale obținute de pe darknet, dar, prin urmare, rezultate din activități practic legale


Este cu siguranță o metodă îndrăzneață și necesită ceva curaj, asta e sigur!

Am înțeles de la bun început că această metodă va funcționa, dar ar putea ridica suspiciuni care ar putea fi eliminate cu ajutorul unor antecedente mai bune și alibiuri infailibile. Totuși, pentru mine, îndrăzneala este cea care mă enervează, îndrăzneala de a-ți lega personalitatea de darkweb :D. Dar adesea aceste metode ridică mai puține suspiciuni decât alte metode care încearcă să vină cu o poveste care nu s-a întâmplat niciodată în primul rând.

Este adesea o opțiune valoroasă să incluzi un adevăr parțial într-o minciună, pentru a face mai ușoară minciuna și, de asemenea, pentru a face minciuna mai ușor de crezut.

Ca și cum s-ar gândi: "Și dacă aceste criptomonede provin de pe darknet?", iar tu recunoști că de fapt provin, dar legal :D


Acum, că m-am gândit mai mult la asta, cred că este o idee genială!

Este nevoie de cineva care este pe deplin conștient de ceea ce el devine în!

Du-te domnule, eu o aprob :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

De asemenea, un fapt interesant, dar este adevărat! Aici constă diferența dintre un adevărat gangstar și un criminal... gangstar-ul (așa cum ni-l imaginăm din filme) găsește o modalitate de a introduce acele venituri ilegale în lumea legală, pentru a le folosi acolo în afaceri/imobile sau active, în timp ce criminalul rămâne în umbră.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Acesta a fost un exercițiu distractiv.

Problemele pe care le semnalați există cu siguranță, dar dacă reușiți să le depășiți de prima dată, probabil că nu veți mai avea probleme după aceea.

 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
A fost într-adevăr un exercițiu distractiv!

Este adevărat ce ai spus :D Ai grijă de tine!
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Îmi cer scuze că am intrat în tab și am apăsat butonul de postare înainte de a termina. Iată ce intenționam să postez.

@HEISENBERG Dacă vedeți acest lucru, vă rugăm să ștergeți cel neterminat de mai sus. Mulțumesc

Acesta a fost un exercițiu distractiv.

Problemele pe care le evidențiați sunt cu siguranță acolo, dar dacă puteți să vă împletiți prin ele prima dată, probabil că nu veți avea o problemă după aceea.


Două comentarii pe această temă...
  1. Cred că această idee este cea mai bună pentru 200.000 - 350.000 $ pe an sau mai puțin, deoarece acesta este intervalul pentru un consultant de securitate cibernetică ridicat și nu ar ridica steaguri
  2. Dacă sunteți disciplinat, ați putea lucra cu o sumă mare, pur și simplu cheltuind-o puțin câte puțin
După părerea mea, cel mai mare beneficiu al acestei măsuri este că sunt liber să îmi cheltuiesc banii fără griji. Probabil că ați putea ajunge la 500 000 de dolari fără probleme, dar dincolo de această sumă devine evident că cheltuiți mai mult decât declarați.


După ce m-am gândit la toată problema darknet pe care ai adus-o în discuție, probabil că este o idee bună să te abții de la asta. Totuși, nu ai putea fi consultant, pentru că consultanții lucrează pentru companii cu care pot lucra.

Cred că obiectivul principal este de a avea clienți care nu pot fi contactați cu ușurință. Se pare că a avea clienți din zone mai puțin modernizate (Africa, America de Sud etc.) sau din țări necooperante (Rusia, Iran etc.) ar fi suficient. Deci, poate pretindeți că ajutați oamenii de afaceri străini să învețe cultura și normele SUA/UE de a face afaceri. Sfinte Sisoe! Îmi place asta!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahh frumos :D Am crezut că ultimul tău mesaj a pus capăt conversației noastre frumoase!

Este într-adevăr un exercițiu amuzant și întotdeauna îmi place să mă gândesc la gânduri provocatoare ca acestea.

Așa cred și eu, dar asta nu înseamnă să fie cu siguranță salvat după ce a trecut o dată. Mulți alți factori ar putea influența o astfel de operațiune, cum ar fi investigațiile LE față de dvs. pentru alte afaceri, scalarea afacerii dvs. și, prin urmare, mai multe suspiciuni față de dvs. de către SEC sau alții.

Cred că nu există limite în ceea ce privește modul în care se poate face acest lucru, depinde doar de cum :D

Vorbind despre cum, gândul de a include subiectul darknet în narațiune ar face mai ușor de explicat de ce veniturile ar fi generate de criptomonede, iar îndepărtarea de acest subiect ar necesita dischiziționarea tuturor plăților într-o anumită formă oricum, deoarece atunci faptul că acestea ar proveni de la darknet ar putea fi o ruptură de gât. Este salvator să spun că ar fi mai dificil, dar mai sigur, aș presupune.

La naiba, asta e o nebunie.

Persoane reale care pot fi contactate în cazul în care "cineva" ar putea avea întrebări. Având în vedere că aceasta este o afacere bazată pe servicii, este extrem de ușor să oferiți și o structură juridică neimpozabilă, un SRL ar putea fi util. Impozitul economisit ar permite plăți foarte atractive pentru clienții falși. Pentru a deghiza și mai mult identitatea, SRL-ul ar putea fi deținut de un alt SRL care operează într-o altă jurisdicție care are dublă impozitare cu jurisdicția primului SRL
De asemenea, este posibil ca această structură să fie deținută de un trust anonim pentru a ascunde și mai mult identitatea.

Este amuzant să te gândești la asta :D
 
Top