Cum să obțineți Alpha-PVP în patru pași

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
V-am arătat deja, tinerii mei bucătari, cât de ușor se prepară mefedrona și amfetamina.
Unde mefedrona este drogul euforic regal, iar amfetamina este viteza de modă veche, o viteză plăcută, plină de suflet...
Și acum este timpul să facem ceva mai greu.
vom spune cum să gătiți alfa-Pirrolidinovalerophenone, cunoscut și ca, Alpha-PVP, A-PVP, Alpha.

Alfa este un stimulent. Și chiar dacă amfetamina este de asemenea folosită pentru a accelera, nu le poți numi frați.
Puternic, furios, rapid, economic - aceste cuvinte pot fi spuse despre A-PVP. Este un drog serios și trebuie manipulat cu grijă.
Dar dacă găsiți abordarea corectă, Alpha-PVP va fi prietenul dvs. puternic.
Alpha este destul de ușor de sintetizat chiar în bucătărie și vă vom arăta cum să o faceți



Ceamai simplă sinteză de A-PVP cu borcan sau sticlă de 1L.



Reactivi:
  1. *Alfa-bromvalerofenonă- 100g
  2. Acetat de etil - 200ml
  3. Pirrolidină - 70ml
  4. Bicarbonat de sodiu - 100g
  5. Apă
*Înzilele următoare, vom publica metoda de sinteză a alfa-bromvalerofenonei.
De fapt, vor exista două modalități de sintetizare a acestui precursor, fiecare dintre acestea fiind interesantă în felul său.



1) Sinteză

Turnați 100 de grame (grame, nu mililitri) de alfa-bromvalerofenonă într-un borcan de un litru și adăugați 200 ml de acetat de etil și începeți să agitați bine. Când soluția este omogenă, se adaugă 70 ml de pirrolidină într-un jet subțire, având grijă să nu se lase amestecul să fiarbă sau să se încălzească prea mult. După turnare, închideți borcanul cu capacul și setați timpul pentru 2 ore. Soluția trebuie agitată activ periodic în acest timp. După 2 ore, adăugați 400 ml de apă în borcan și amestecați timp de câteva minute.

2) Extragerea uleiului și spălarea

Bună pentru clătire este o sticlă de un litru cu un capac cu șurub. Turnați amestecul într-o sticlă și adăugați 400ml de apă la 30-40ºC. Închideți capacul și amestecați bine amestecul timp de câteva minute. Apoi așteptați o separare clară a fracțiunilor, care durează 15-20 de minute. Va exista o bază liberă de a-pvp în acetat de etil (ulei) în partea de sus, apă în partea de jos. Avem nevoie de stratul superior.
Stratul inferior trebuie să fie drenat. Pentru a face acest lucru, întoarceți sticla cu capul în jos și deschideți ușor capacul. Acest lucru va permite conținutului sticlei să se scurgă încet. Când în sticlă rămâne doar stratul superior, trebuie să opriți scurgerea.
În funcție de puritatea uleiului, îl puteți spăla de până la trei ori cu 250 ml de apă sau cu o soluție de sodă (20 g de sodă la 250 ml de apă).

3) Acidificare

Pentru acidificare se utilizează acid clorhidric și acetonă, amestecate într-un raport de 1 la 10.
100 g de alfa-bromvalerofenonă necesită în mod obișnuit până la 20-30 ml de acid clorhidric și 200-300 ml de acetonă uscată de înaltă calitate. Este mai bine să se pregătească o soluție acidă imediat înainte de a începe acidificarea.
Acidificarea se face în porții mici, iar amestecul este agitat constant. Pentru amestecare este convenabil să se utilizeze o seringă subțire lungă de 1 ml sau un piston de seringă. La adăugarea soluției acide, se va forma un precipitat și amestecul se va autoîncălzi. Dacă amestecul devine prea gros, îl puteți dilua cu 50-100 ml de acetonă (este posibil mai mult). Amestecul nu trebuie să fie prea gros, altfel va fi dificil de filtrat.
După ce acidificarea este completă, amestecul trebuie răcit și depozitat în congelator timp de 12 ore. Nu uitați să puneți un capac pe borcan.
  • La acidificare, este de dorit să se fixeze pH-ul amestecului cu ajutorul indicatorilor. Când se atinge pH=5, opriți acidificarea.

4) Cristalizare

Se dizolvă pulberea pură în vodcă (sau soluție 50/50 alcool/apă) în proporție de 1 g de pulbere pentru 0,5-1 ml de vodcă. Aduceți la fierbere, lăsați să fiarbă câteva minute, apoi turnați în boluri de cristalizare. Se lasă la temperatura camerei cu aer uscat. Când cea mai mare parte a produsului s-a cristalizat, puteți pune recipientele în congelator pentru a accelera procesul.

Randamentul mediu de la 100 g de alfa-bromvalerofenonă este de 80 g de a-pvp.

Pentru o imersiune completă, consultați firul Sinteza Alpha-PVP (scara 1-10kg) cu tutorial video complet de sintetizare a A-PVP utilizând scara mare:
https://bbgate.com/threads/alpha-pvp-synthesis-1-10kg-scale-complete-video-tutorial.12/




Asta e tot. După cum puteți vedea, nu este chiar atât de greu să gătiți un Alpha-PVP.
Acesta este un drog foarte interesant care a reușit să se impună pe străzile
și să îndrăgească sute de mii de iubitori de droguri rapide.
Între timp, tinerii mei bucătari, pregătim noi materiale pentru experimente interesante acasă.

Metamfetamina se apropie...
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
stilul flakka, cool.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Pasul unu: obțineți banii. Pasul doi du-te la parc. Pasul trei găsiți dealerul. Pasul patru Cumpără un obiect :D
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Dacă toată lumea face asta, nimeni nu are o sursă lol
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
pasul -1, fabricarea drogurilor ; pasul 0, vânzarea acestora pentru a obține bani
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Îmi place, mulțumesc pentru partajare.
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Poate fi convertit pvp în apvp?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Credeți că

Polivinilpirrolidon


?
 

Spain

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2023
Messages
8
Reaction score
11
Points
1
dacă doriți să obțineți un produs de înaltă calitate, mențineți un pH de 5,5. am efectuat teste. aceasta este experiența mea
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Ce se întâmplă dacă Alpha-bromvalerophenone este lichid
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
alfa-bvp este un lichid petrolier
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Da, deci pot să le amestec fără acetat de etil deoarece sunt sub formă de ulei?
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, când am cumpărat-o de la vânzătorii din China, am amestecat pirrolidină cu 2-bvp și am obținut o bază liberă a-pvp (fără alte substanțe). poate fi utilizată pentru fumat, băut și injectat
 

Batracien

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, am o întrebare cu privire la echivalența molară aici : De ce proporțiile sunt diferite de cele din videoclip și din alte rețete, 70 ml de pirrolidină este 0,8mol, iar 100 g 2-bromovalerofenonă este 0,4mol, deci există 2 moli de pirrolidină pentru un mol de bromovalerofenonă, dar alte tutoriale spun că trebuie să utilizați 3 moli de pirrolidină pentru fiecare mol de bromovalerofenonă.
De ce este nevoie de un exces atât de mare în cele două cazuri, nu putem folosi doar 1 mol/1 mol?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ar trebui să fie luat cu un exces de 2-3 ori, deoarece pirrolidina funcționează ca un catalizator de bază.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@WillD Am nevoie de ajutor pentru a clarifica câteva etape ....

Când separați o bază liberă de a-pvp în acetat de etil (ulei) (alfa-bromvalerophenone)

Îl încălzesc acum la 70c pentru a evapora acetatul de etil? ( dacă da, pentru cât timp)

Apoi încep să adaug acetonă și hcl pentru a aduce ph5, apoi în congelator 12 ore?
.......

Sau trebuie să

1 Să încălzesc la 70c pentru a evapora acetatul de etil 2 Apoi să spăl alfa-bromvalerofenona cu apă și soluție de sodă? ( cum procedez, trebuie doar să amestec alfa-bromul cu soluție de apă și sodă și să separ????)


Apoi puneți alfa-bromul spereat și spălat în acetonă și adăugați hcl la ph5 și congelați 12 ore
 
Top