Question cum să faci crack

dark9999

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 27, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
3
Deci, dacă am 28G de cocaină, cât bicarbonat de sodiu trebuie să pun? este mai bine să folosesc cuptorul cu microunde sau aragazul? care este diferența între a găti în cuptorul cu microunde sau în aragaz? mă poate învăța cineva pas cu pas să gătesc pe aragaz?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Diferența dintre cuptorul cu microunde și aragaz este că aragazul încălzește cratița, care încălzește apa, care încălzește reactanții. Cuptorul cu microunde face să vibreze reactanții și apa, iar frecarea moleculelor între ele produce căldură. Microundele necesită mult mai puțin timp pentru a adăuga energia de reacție. Acest lucru este rău. Motivul pentru care este rău este că cocaina se va deproteza cu mult înainte ca apa să fie suficient de fierbinte pentru a topi baza. Ca urmare, praful de cocaină se prepară în cuptorul cu microunde. Nu este sfârșitul lumii, este doar incomod.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Adăugați 30% din pulberea pieptănată, adăugați baie de apă fierbinte pentru a continua să amestecați, până când se dizolvă și uleiul din ulei, adăugați apă înghețată și răcire, apoi scoateți-l pentru uscare la aer. Acesta este cadavrul celor unsprezece oameni din țara mea.
 

Amizzyya

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
noicee
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Da, șefule, sunt foarte începător, ai vreo modalitate bună de a mă învăța, cum ar fi adăugarea a ceea ce face fumatul mai puternic și mai productiv,
Am văzut odată un documentar în care oamenii adăugau unele ingrediente pentru a găti produsul pentru a fuma foarte puternic, dar a trecut mult timp de când am uitat

acesta este aspectul după gătit

CXFdMRv7hT
 

Amizzyya

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
arată bine frate, eu nu gătesc asta deși !! treabă bună omule
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că ar trebui să adaug. Pentru numeroasele persoane care, fără îndoială, vor întâlni acest subiect, toți cei pe care îi cunosc folosesc 30% p/p cocaină/bicarbonat de sodiu. Va funcționa 25%? Pentru mine a funcționat. 35%? A mai funcționat. O înțepătură sau două? Am mai făcut-o așa. Atunci de ce? 30%? Chiar nu știu, așa am fost învățat. Am calculat o dată cantitatea stoichiometrică și ceea ce am obținut a fost că 25% era cantitatea teoretică perfectă, presupunând că ai cocaină pură ( este imposibil de calculat pentru un amestec de cantități necunoscute de produse necunoscute
Un mol de cocaină HCL are un mol de cocaină și un mol de HCL. Suntem preocupați doar de HCL
Mol de HCL = 36,5 g
Mol de NaHCO²=84.0066g
Mole de cocaină HCL=339,82
84.0066/339.82=
.247209 /1
24,7209%
 
Top