Cum să faci baie de ulei în siguranță

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Salut, am de gând să fac prima mea sinteză de metamfetamină din efedrină și vreau să folosesc baie de ulei pentru a încălzi rm, dar nu sunt sigur cum să o fac în siguranță? Evitați scuiparea uleiului, ce ulei să folosiți?
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
M-am răzgândit voi folosi baie de nisip este mai bine să am nisip fin sau cristale mici pentru o încălzire mai bună ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Folosiți mai degrabă granule mici de pușcă din plumb sau chiar oțel într-un bol din oțel inoxidabil. În ciuda aerului prins, se obține un transfer de căldură mult mai bun, ceea ce este important, deoarece această "baie" amortizează, de asemenea, vârfurile de temperatură din reacție și nu transferă doar căldură către aceasta. Încălziți încet, deoarece capacitatea termică a acestuia (ca și a băilor de nisip) este ridicată, nu este atât de ușor să vă răciți odată ce ați depășit temperaturile (cu excepția îndepărtării băii, punerea acesteia pe un astfel de elevator este întotdeauna bună).

Aveți dreptate să nu folosiți o baie de ulei, acestea sunt o mizerie și periculoase.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
32
Reaction score
5
Points
8
Vă mulțumim pentru răspuns. Aveți un nume comercial pentru lift ? Sau aveți vreun sfat diy pe care îl pot folosi pentru ascensor?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
It is calle laboratory lift I think, I look for a picture...
810mCF7BIP
 
Top