Cum să comandați precursori în siguranță?

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Am citit într-o mulțime de surse că nu este sigur să comandați precursori la adresa laboratorului sau acasă, dar în puține surse se menționează că nu trebuie să comandați pe numele lor. Așadar, întrebările mele sunt:
  1. Este acceptabil în condiții de siguranță să comandați pe numele real, dacă da, cum să o faceți în condiții de siguranță?
  2. Dar cutiile poștale, serviciile de primire a coletelor?
Dacă aveți sfaturi despre acest subiect, scrieți-le aici.

PS. Vă rugăm să mutați acest subiect în secțiunea corespunzătoare.
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună, Chemden,

Nu înțeleg, din postarea dvs. din 30 iulie, ați spus că ați deschis o companie chimică de afaceri legală pentru a începe să cumpărați precursori și să produceți amfetamină.

De ce ați avea nevoie de ajutor în acest sens?

Toate transporturile de chimicale în cadrul UE se fac în cadrul unor transporturi controlate și al unor reglementări stricte; dacă sunteți "legal", atunci aceasta nu este o problemă.

În situația dvs., problemele dvs. sunt auditurile.

Cele mai bune considerații
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua.

Am deschis deja o companie chimică.

Vreau să mă asigur că nu ridic nicio suspiciune, așa că cel puțin în primele 4 luni, nu vreau să folosesc această companie nici măcar pentru a obține precursor pentru precursor. Și vreau să trec cel puțin 2 audituri înainte de a o folosi pentru ceva ilegal. Folosesc această companie pentru a obține echipamente de laborator. Pentru moment, obțin precursorii de la furnizori.

Cele mai bune salutări.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Ați putea să-mi explicați care este "scopul" acestei companii legit chemichal în primul rând, este vorba de vânzări? fabricație? dezvoltare? revânzător? deoarece aceasta este una dintre întrebările care vor fi auditate?

Îmi pare rău, dar există prea multe erori în planul dumneavoastră, pe care un audit și aplicarea legii vă vor prinde imediat.

În primul rând, este posibil să știți sau nu când veți fi auditat, poate fi programat, dar și la întâmplare, deci puteți și nu puteți fi pregătit pentru asta.

În al doilea rând, dacă aceasta este compania pe care doriți să o folosiți ca societate "fantomă", atunci doriți să începeți prin a cumpăra cantități mici de precursori care "se potrivesc" cu echipamentele de laborator pe care le cumpărați.

În al treilea rând, nu doriți să vă folosiți compania pentru nicio activitate ilicită, cel puțin în primii 2-4 ani de funcționare, noile companii fiind auditate de vamă atunci când importă/exportă ceva între granițele țării.

În al patrulea rând, motivul pentru care trebuie să aveți o afacere legală timp de 2-4 ani este, în primul rând, legitimitatea atunci când este auditată și veniturile.

În al cincilea rând, nu vă folosiți compania pentru a fi "principalul" utilizator de precursori iliciți. Ceea ce ar trebui să faceți este să deschideți o societate fantomă pe numele altei persoane, să cumpărați precursorii prin intermediul societății dvs. principale și să vi-i vindeți utilizând societatea fantomă. În acest fel, atunci când veți fi auditat, nu veți fi tras la răspundere.

Aș putea continua, dar sper că v-ați gândit deja la aceste scenarii?

Cu cele mai bune considerații,

Dacă sunteți interesat de schimbul de idei, putem păstra această discuție în PM, aș fi mai mult decât bucuros să vă ajut, deoarece cunosc aceste lucruri destul de bine.
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Mă gândesc să comand cu un nume și o adresă false și să trimit la un dulap anonim dacă cumpăr de la furnizori hobbyst precum Nitrochemis sau konstatinos.
Dar dacă vreau să cumpăr de la magazine care solicită "declarația utilizatorului final", cum ar fi laboratoriumdiscounter, nu știu dacă pot completa "declarația utilizatorului final" cu informații false.
De asemenea, aș putea să completez adresa mea ca o companie chimică și, în final, dacă trimit cu DHL, să aleg livrarea la o adresă diferită.
Nu știu cum să fac.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Cred că pentru dvs. ar merita să luați legătura cu Organic Chemistry Poland

Are produse de mare calitate și prețuri foarte corecte! De asemenea, are o mulțime de lucruri disponibile, așa că ați putea să îl aveți ca furnizor principal, nu este necesară EUS
 
Top