Cum să expediați un kilogram de iarbă din Canada în UE

FriendlyCanadian

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, caut sfaturi pe care mi le puteți da cu privire la expedierea a aproximativ o jumătate de kilogram de iarbă din Canada în UE, orice ajutor ar fi apreciat, vă mulțumesc.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
O să spunem lucrurilor pe nume: Acest lucru este al naibii de stupid.

1. Cantitatea este atât de mică încât nici măcar nu contează / merită să fie expediată pe o distanță atât de mare.
2. Canada către UE? Pentru 450g de iarbă? Ce???

Și acum că ne-am căcat pe tine, îți vom da un sfat.
Așadar, 450 g de iarbă pot fi expediate dacă aveți o modalitate de a ascunde mirosul. Ceea ce vă recomandăm este să o expediați în cutii de conserve. Găsiți o modalitate de a pune iarba în containere alături de mâncare și gata, containere care nu miros.
În al doilea rând: transportul efectiv al cutiilor în UE. Găsiți orice companie de transport internațional care livrează prin VAPOR (nu cu avionul) care nu verifică conținutul pachetelor și bum, acum puteți face ceea ce ați vrut.

Note:
1. Nu faceți asta, 450 g de iarbă nu merită.
2. Nu faceți asta, ceea ce tocmai am spus despre conservele de alimente este stupid și nu este bine planificat.
3. Nu face asta, ceri sfaturi pe un subiect care evoluează mereu și metodele vechi sunt "reparate", așa că fă-ți treaba. Folosiți-vă creierul, nu întrebați pe alții, este stupid și leneș.
4. O livră de iarbă nu merită așteptarea, pentru ca ceva să ajungă în UE din Canada ar dura cel puțin o lună, iar apoi încă două săptămâni pentru a ajunge la client. Pur și simplu stupid și lent.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Top