Cum se face sinteza clorhidratului de 4 piperidonă monohidrat ?

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
15
Points
8
Poate cineva să împărtășească cum să sintetizeze acest chim
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Merită să cumpărați decât să sintetizați
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Dacă aveți nevoie de 4-piperidonă în sine, nu de ANPP sau NPP, probabil că o veți putea obține numai pe calea N-benzilaminei prin acrilați. Și ulterior îndepărtarea benzilului prin hidrogenare pe paladiu.
Cred că ar trebui cunoscute rute mai ușoare.
Poate că este posibil să obțineți sarea boc a unui derivat de piridină, cum ar fi anilinopiridina, și să o reduceți cu nabh4.
Ca aici: https://www.hbyingong.com/wholesale...dine-raw-powder-in-stock-cas-125541-22-2.html

Am o întrebare despre toate acestea:
1.Pot folosi acrilat de butil în loc de metil sau etil pentru condensare?

2.Este posibilă obținerea piperidonei prin reducerea sărurilor de piridină, ca în sinteza arecolinei din acid nicotinic?

3.Care este calea industrială pentru 4-piperidona nesubstituită?

Nu sunt interesat să fac rahatul ăsta în cantități mari, pentru că toată lumea și statele unite foarte supărate pe traficanții de fent.
Și nu susțin epidemia de opioide cu acest abuz ridicol, când ai nevoie de el în fiecare oră și îți vinzi mașina pentru a cumpăra mai mult.
Vreau doar ceva slab, cum ar fi furanyl, butyryl, acetyl pentru propria mea rezervă.
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
ridicați întrebările
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Aflați acest lucru
 

Attachments

  • 83dQ2P61Vw.pdf
    340.9 KB · Views: 774

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
dublu postat
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8

Această reacție nu este utilizată pentru piperidona necesară, poate din cauza autocondensării și a amestecului de produse, atunci când formaldehida este utilizată în locul benzaldehidei, impedimentul steric este și el important.
Am văzut multe lucrări, iar piperidonele sau piperidinele 4-substituite au fost realizate prin: acrilați, compuși organosilici, compuși nesaturați (oxidați la derivat de divinil cetonă) sau săruri de piridină.

Poate, sinteza divinil cetonei prin reacția Mannich este o cale posibilă. voi verifica brevetele.
 
Top