Caut un medicament pentru a-mi trata dependența de canabis

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Fumez prea multă iarbă, dar cumva nu mă pot opri pentru că îmi place să fiu drogat, așa că am vrut să vă cer aici recomandări
 

jokerfa

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Când cbd doesnt helpdesk obține kratom-ul Elementes dependența de canabis
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Eu oricum folosesc CBD zilnic. De asemenea, încă mai am niște kratom, dar trebuie să îl extragi deoarece pulberea poate provoca gastrită.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Pare a fi o problemă psihologică
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Da, cu siguranță. Cred că receptorii mei sunt doar densi
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
întotdeauna am dat vina pe prohibiție pentru depresia mea, dar de când sunt pe acest forum, am speranța că pot învăța cum să fac niște medicamente ieftine și apoi să le dau oamenilor unde fac caritate.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Naltrexona poate trata comportamentele compulsive.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Salutări. Motivul se află la suprafață. Fumezi prea mult, asta se spune. Sistemul este depanat, iar creierul funcționează, deși simte că ceva nu este în regulă, nu este interesat și nu este antrenat să schimbe acest sistem. Trebuie să faceți un efort puternic de voință pentru a începe să schimbați situația. Dar acest efort nu poate fi un efort punctual. Ar trebui să vă susțină decizia de a vă schimba obiceiul de a fuma sau de a nu fuma deloc pentru o lungă perioadă de timp. Numai în acest caz situația se poate schimba. Vă recomand să citiți următorul subiect.

Medicamentele și suplimentele pot ușura puțin starea și pot ajuta, dar trebuie să știți două lucruri:
1. Nu există o pastilă magică pentru dependență. Cu această condiție, trebuie să lucrați mult și din greu voi înșivă. Cu mintea, voința și puterea ta.
2. Luarea medicamentelor poate ajuta, dar are sens numai dacă refuzați substanța.

În caz de refuz al canabisului, următoarea schemă poate ajuta:
  • Emoxypine 125mg tablete. 1 comprimat dimineața și seara timp de 30 de zile.
  • Dacă există probleme neurologice pronunțate - adăugați orice complex de vitamine B în forme injectabile. Luați-l zilnic timp de 14 zile.
  • Dacă există probleme cu somnul - Melatonină 1 tab înainte de culcare 7 zile.
  • Dacă există iritabilitate - orice sedativ fără prescripție medicală, de origine naturală.
  • Unele gabapentionide. De exemplu Phenibut - detalii și schema puteți găsi aici.

În plus, este mai bine să schimbați modul obișnuit de petrecere a timpului liber. Este posibil să se ia o pauză într-o relație în cazul în care acestea sunt legate de utilizare, schimba compania, locurile în care vă relaxați, etc.

De asemenea, nu uitați de somnul adecvat, alimentația sănătoasă, aerul curat, activitatea fizică - acestor acțiuni aparent simple nu li se acordă prea multă importanță, dar sunt foarte importante pentru schimbarea sistemului obișnuit de consum.

În termeni generali, asta e tot. Dacă aveți întrebări, scrieți-mi în pm.
 
Top