Scanez darknet-ul, iată rezultatul

Darknet.Observer

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
4
Reaction score
10
Points
3
Bună ziua tovarăși anoni,

Nu am fost impresionat de starea actuală a directoarelor de linkuri darknet deoarece nu am putut găsi toate datele importante într-un singur loc.
Prin urmare, am creat darknet.observer unde încerc să vă ofer cea mai bună imagine de ansamblu asupra stării actuale a așa-numitului darknet.

http://s36ex53mi4m6chlwqg6zabu2gxtiwvgaphytsrboqknkphdkduxwg6yd.onion

caracteristici:
- 300+ servicii tor sunt scanate la fiecare x ore
- puteți naviga și filtra serviciile
- verificare phishing - verificarea paginilor oglindă
- analiza automată a /pgp.txt
- analiza automată a /mirrors.txt
- analiza automată a /canary.txt
- avertismente de înșelăciune/ ratinguri de reputație

iată câteva rezultate interesante:
- servicii online: 316 (460 de oglinzi onion(v3) în total)
- fiecare serviciu are în medie 1,33 oglinzi onion(v3)
- 41,5% utilizează java script
- 39,9% instalează un cookie fără să solicite acest lucru
- 15,5% sunt OMG observant/compliant (și doar 11 din 23 de canari sunt sănătoși)
- 23,9% sunt magazine (iar cele mai multe dintre ele sunt escrocherii)
- 18,1% oferă găzduire sau alte servicii (multe dintre ele sunt escrocherii)
- 8,6% sunt forumuri
- 7,5% sunt piețe (mai mulți vânzători)
- 6,9% sunt directoare de linkuri
- 4,9% aparțin grupurilor de ransomware
- dacă s-au găsit 12 motoare de căutare darknet (3,5%) și 11 site-uri de știri (3,2%)
- din toate site-urile care acceptă plăți: 95% acceptă Bitcoin și doar 35% acceptă Monero

Ce părere aveți? Vă lipsește un serviciu sau unele date sunt greșite?
Vă rog să-mi spuneți.

Darknet.Observer
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Am desfășurat o activitate similară și am identificat categorii diferite, dar am constatat că doar 8-10% din cei care vindeau ceva erau legali. Piețele CC erau în proporție de aproximativ 3% legale, excluzând entitățile bazate pe taxe precum clubul lui Brian. Se pare că există o luptă, iar băieții buni sunt eliminați. Am avut, de asemenea, o părere mult mai puțin bună despre Monero decât păreți să aveți voi. Se pare că există o mulțime de picături pentru Monero care sunt picături negre directe și nu le pasă mai puțin. De asemenea, ei par să anticipeze imediat cheltuielile și sunt mult superiori aceluiași tip de persoană care utilizează alte criptomonede.
 

Darknet.Observer

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
4
Reaction score
10
Points
3
Îmi place Monero din cauza tehnologiei - este mult superioară Bitcoin în ceea ce privește anonimatul și mă așteptam să fie numărul unu în deep web, deoarece aceasta este frontiera tehnologiei anonimatului. Așa că am fost cu adevărat surprins să văd că are doar o treime din acceptarea Bitcoin.
În prezent, verific forumurile pentru a cataloga serviciile suspecte drept escrocherii. Se pare într-adevăr că băieții răi domină scena chiar acum.
De asemenea, conformitatea OMG este mult prea scăzută. Este atât de dificil să oferiți un /pgp.txt adecvat și un /canary.txt și poate /mirrors.txt așa cum este definit în dark.fail/OMG? Aceasta ar face interacțiunea cu aceste site-uri mult mai ușoară.

Această întreagă industrie are nevoie de raționalizare, standardizare și o modalitate fiabilă de a distinge între băieții buni și escrocii.
Văd potențial pentru asigurarea blockchain etc.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Una dintre problemele majore cu care se confruntă Monero este că sunt asociate cu el persoane foarte obscure. Persoane precum Ryan Havar și Daniel Evans au folosit Monero pentru a comite diverse infracțiuni și escrocherii, astfel încât mulți îl asociază cu escrocii. Anonimatul complet poate fi un lucru rău.
Ghiciți? Se spune că acești oameni au fost implicați și în dezvoltarea monedei, așa că este posibil să fi lăsat ceva care să îi ajute în furtul acesteia.
 
  • Like
Reactions: vis

godfathe07

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahh Ce poate fi o modalitate de a crea un director în care toți oamenii adevărați rămâne 0.0000 la sută escrocherii, dar dacă a creat că directorul în care toți escrocii sunt expuse să fie gata pentru o mare extinsă ddos, obtinerea hacked încă da vremuri grele pentru escroci ei vor face totul pentru a vă lua în jos, huh bani contează doar pentru ei a se vedea că tordex și tor plin de anunțuri escrocherii, oamenii sunt ca asta doar pentru a obține anunțuri loc de bani oameni obține scammed oameni plângeri am fost scammed de la unul dintre adv dvs. proprietarul site-ului idgaf
 

dayz

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
mulțumiri
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Asta este atât de tare tipule!!!
 

Banksy

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 29, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc, omule.

Din moment ce acest lucru a fost postat în secțiunea darkne markets, am totuși câteva întrebări.
Există multe Shops care vând coduri cadou. Am văzut un alt fir despre escrocherii și aceste coduri cadou au fost menționate ca escrocherii prea.

Întrebarea mea este: A testat cineva acest lucru?
Motivul pentru care întreb este că am văzut alte piețe de încredere care vând, de asemenea, ghiduri privind generarea de coduri cadou pentru anumite platforme, precum și secțiuni în interiorul acestor piețe unde codurile cadou pot fi cumpărate.
Este logic să folosiți aceste magazine de coduri cadou pentru a înșela oamenii. Dar de ce ar adăuga piețele suport pentru escrocherii și care este sensul vânzării de ghiduri sau generatoare de coduri dacă acest lucru nu este un lucru real?
Încerc doar să înțeleg acest lucru. Și potențial să se alăture mulțimii de victime ale înșelătoriei 🙄

Un alt lucru pe care l-am văzut este comerțul cu conturi Paybal hacked care au, de asemenea, bani pe ele, ajungând la 500-5000 pe cont. Gifted money ... de asemenea, rieks like scam, dar a fost, de asemenea, văzut pe un site de piață.

Deci. Trebuie să presupun că este o înșelătorie de fiecare dată când văd o astfel de ofertă, chiar dacă piețele susțin că nu permit înșelăciuni pe platformele lor? Sau acești vânzători scapă de "rebuturile" lor care altfel nu ar merita spălate?
Poate cineva de aici chiar a testat așa ceva, dacă nu doar din curiozitate. Mi-ar prinde bine niște bani rapizi pentru a demara ceva ce plănuiam.
 
Last edited:

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Multe dintre aceste forumuri și piețe despre care vorbiți par a fi un stup de activitate, dar sunt de fapt acolo doar pentru a vă jefui. Tot ceea ce este enumerat este o înșelătorie. Cel mai bun mod de a vă da seama este dacă acestea permit comunicarea cu alți utilizatori de pe site. La fel ca în cazul forumurilor de carduri, mesajele dvs. sunt adesea revizuite înainte de a ajunge la celălalt utilizator. Odată ce te-au înșelat, nu vor să avertizezi pe nimeni și nu există chat de grup, așa că singura modalitate ar fi trimiterea de mesaje sau anunțurile. Ambele sunt revizuite înainte de a fi aprobate.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Mă întreb câte dintre acestea sunt legale și nu escrocherii sau aproape moarte
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18

Darknet.Observer

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
4
Reaction score
10
Points
3
Am fost plecat mai mult de un an din motive independente de voința mea.
Îmi cer scuze pentru că am publicat un site și apoi am dispărut. Acest lucru nu ar fi trebuit să se întâmple.

Din fericire, încă dețin controlul asupra domeniului darknet.observer și am putut chiar să recuperez o versiune timpurie a codului sursă al site-ului din depozitul meu de lungă durată.

Lucrez la o versiune mai bună a site-ului și voi reveni mult mai puternic!
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Puteți găsi lucrările anterioare ale @Darknet.Observer pe archive.is onion ( archiveiya74codqgiixo33q62qlrqtkgmcitqx5u2oeqnmn5bpcbiyd.onion/s36ex53mi4m6chlwqg6zabu2gxtiwvgaphytsrboqknkphdkduxwg6yd.onion - JavaScript Needed)

Acest instrument este foarte bine pus și puteți naviga fără a avea o durere de cap. Noi vă așteptăm!
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Despre ce a fost vorba în darknet observer? Îmi place să găsesc locuri noi pe care să le verific
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Site cu statistici, prezentare generală a tuturor cepei arhivate din ceea ce darknet.observer a putut obține, notă de încredere (A,B,C,..),... foarte intrigat la întoarcere.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ah, înțeleg. Să sperăm că merge din nou!
 
Top