Am o întrebare la care trebuie să primesc un răspuns

Dbcooper1969

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
poate gudronul negru să fie transformat în #3 și sau #4. dacă este posibil, poate cineva să-mi spună cum să o fac, mulțumesc băieți, orice informație ar fi grozavă
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
În primul rând - cel mai prost titlu de topic posibil. Trebuie să te străduiești mai mult decât atât, lol.

În ceea ce privește BHT la heroina reală - cred că "tehnic" da, poate fi, dar există câteva motive pentru care nu este sensibil sau de dorit.

În primul rând, "heroina neagră de gudron" chiar nu este heroină deloc (cel puțin rareori conține heroină). Dacă sunteți familiarizați cu procesul de fabricare a heroinei, acesta constă în a lua seva brută de mac și a o prelucra pentru a extrage morfina, apoi a reacționa morfina cu anhidridă acetică pentru a acetila grupele hidroxil ale morfinei la locurile 3 și 6.
Se pare că BTH este ceea ce se întâmplă dacă săriți peste procesul de extracție a morfinei și încercați să prelucrați seva brută de mac în sine. Uneori nici măcar nu se folosește anhidridă acetică, ci acid acetic glacial (sau chiar doar oțet).

Unele surse spun că au început să facă acest lucru deoarece Statele Unite au blocat vânzarea de anhidridă acetică și, prin urmare, bucătarii au încercat să folosească GAA sau oțet în schimb, rezultând BHT-ul pe care îl cunoașteți astăzi. Dar nu sunt atât de sigur de acest lucru (adică, haide... pot obține precursorii pentru a produce metamfetamină și fentanil, dar nu își pot pune degetele murdare de cartel pe anhidridă acetică? Prostii).

Deci, tehnic, ai putea lua gudronul și să-l transformi în heroină? Sigur. Dar..... ar trebui să obțineți o cantitate mare , deoarece o tratați practic ca pe seva brută, și ar trebui fie să extrageți morfina și să continuați cu aceasta, fie să extrageți monoacetilmorfinele și să le reacetilați pentru a obține heroina brută.

Dar de ce să vă deranjați? Chiar dacă BHT arată ca un rahat total, o parte din el este de fapt destul de bun și chiar mai puternic decât heroina reală. Acest lucru se datorează faptului că conține o cantitate mare de 6-MAM, care este mai puternic decât heroina (src):

... și din cauza lipsei de prelucrare și purificare, conține o mulțime de alți opiacee care, de obicei, sunt eliminați în timpul procesului de fabricare a heroinei atunci când morfina este extrasă (nu uitați, nu este un bug, este o caracteristică!). Aceste alte alcaloizi opiacee pot duce la o senzație extraordinară (suficient de puternică încât să provoace chiar o supradoză...)

Iată o discuție pe Bluelight care s-ar putea să vă pară relevantă: Are cineva vreo experiență cu 6-Monoacetilmorfină pură?

Sper că v-am răspuns la întrebare.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Îmi dau seama că am spus "BHT" în loc de "BTH" de vreo două ori acolo... scuze. A fost târziu în noapte.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Am acces doar la acid acetic, morfina și refluxul acetic nu sunt practice?
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Nu vă supărați, dar sunteți conștient că este a treia oară când puneți întrebarea pe acest forum ?
Răspunsul este nu, iar deducția logică este următoarea: acidul acetic este mult mai ușor de obținut decât Ac2O; prin urmare, dacă aproape toată lumea utilizează această substanță chimică, există un motiv ;)
 

Fastfood

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
1
Băieți, care sunt substanțele chimice pentru fabricarea fentanilului. Și am. 2 numere cas pentru a-l face. Trebuie să gătesc această materie primă la fel cum gătesc carfent în fenty
 
Top