Am nevoie de ajutor cu prima mea sinteză MDMA. RUGĂM

mickael1985

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
H2SO4 + NaCl, nu ar trebui să încerci chimia dacă nu știi elementele de bază, te expui riscurilor chimice și expui consumatorii la eventualele impurități pe care le-ai putea lăsa în produsul final. Nu pot decât să vă recomand să studiați cel puțin strictul minim în chimie și să încercați această sinteză mai târziu.

Cu cele mai bune considerații
 

hustlerkid

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2023
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Deals
3
Aș recomanda extragerea bazei libere mdma cu solvent (toluen sau dcm).

Adăugați hcl diluat până când ph-ul ajunge la 6. Hcl mdma va fi în h2o și impuritățile în solvent.

Se separă h2o și se evaporă apa până când se formează cristale. Dacă cristalele de mdma sunt încă murdare, se mărunțesc în pulbere fină și se spală în acetonă.
 

TrainWreck

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
Așa cum a spus hustlerkid. Nu ar trebui să trebuiască să gazați hcl pentru asta.

Doar metoda tipică de extracție A / B pentru aceasta. Deși nu am făcut acest synth eu însumi, acesta este un pas simplu în multe extracții.

Freebase cu soluție de NaOH sau KOH. Faceți mai multe extrageri cu un solvent polar. Folosiți o pâlnie sep pentru a separa extracțiile. DCM este plăcut de utilizat deoarece densitatea este mai mare decât cea a apei, deci se va scufunda.

Pentru a-l săra, vă recomand să împărțiți solventul în două, astfel încât să aveți o parte disponibilă dacă depășiți PH-ul.

Apoi diluați HCl cu IPA. Adăugați în solvent cu picături și măsurați PH-ul până când ajungeți la PH 6 cu ajutorul hârtiei de turnesol prezentate. Dacă depășiți pragul, adăugați o parte din soluția freebase pusă deoparte anterior. Treceți încet prin această soluție până când nu mai rămâne nimic.

Apoi se poate adăuga apă pentru a o face să extragă sarea din NPS. Se separă apa și se evaporă.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Întrebări frecvente de laborator are o întreagă secțiune privind gazarea lichidelor.
 

mickael1985

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
bună ziua
Când și cât de mult adaug acid formic în timpul celor 7 ore?
Când adaug acid clorhidric și încălzesc la 80° este încălzit la reflux?
Pot înlocui eterul dietilic cu eter acetic?
Puteți să-mi dați cantitățile de produse pentru 2 kg de PMK.

Vă mulțumesc foarte mult
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Eu personal aș înlocui dietilul cu mtbe. iar randamentul depinde în totalitate de cât de bun chimist ești dacă nu o dai în bară, aș spune că 80% este probabil pentru un începător
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
ce punct crezi că ing clorura de hidrogen gaz au orice advant age din nou hcl 37%?

aici în bb găsiți multe informații despre cristalizarea hcl mdma atunci când hcl este de 37%

atunci când nu aveți cunoștințe speciale în domeniul solvenților, cea mai bună cristalizare în acetonen înghețat este.

adăugați hcl în bază picătură cu picătură până când ph-ul este 4, faceți-l 4, nu 6! veți spăla excesul în acetonen)
puneți paharul cu lichid pe aragaz și încălziți până la 130 c (evaporați aproape toată apa)
se aruncă lichidul în acetonă congelată și se păstrează în congelator
nu folosiți mai puțin acetonen congelat decât de 10 ori volumul bazei dvs. dacă baza este maro ca rahatul. în acest fel puteți obține 85-90% puritate din rahatul inițial.
 
Last edited:

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua,
Am făcut și eu prima mea mdma prin nabh4,
după ce am distilat mdma freebase la 160c (sursa mea de vacum este destul de slabă) apoi am obținut ulei incolor clar la?
De asemenea, am încercat să gazez hcl și am obținut cristale care arată foarte clar (cristale albe)!
după test rezultatul 200mg fără recrytalbut im simt că efectul este slab.
Deci acum nu știu ce proces este greșit. Poate cineva să-mi confirme că culoarea incoloră mdma freebase este corectă? sau am stricat freebase la 160c disilare?
Există vreo șansă să fi rămas metilamină freebase în mdma freebase, apoi să reacționeze cu hcl și să formeze metilamină.hcl, care se regăsește în produsul meu? Este posibil să nu mai rămână metilamină după distilare, nu-i așa?
Ar trebui să spăl din nou mdma freebase cu ceva pentru a o curăța?
Vă rog să mă ajutați.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Mdma fb trebuie să fie incoloră și nu există nicio șansă de deteriorare a moleculei mdma în timpul încălzirii până la 160c.
Nu cred că ai metilamină în mdma, mai degrabă aș crede în pmk) Oricum, metilamina are un miros specific care nu te va deruta. Nu este miros de anason, este miros de "pește stricat".
Își schimbă mdma hcl culoarea (devine maro/negru în timp ce este încălzită - expusă pe sursa de căldură mai mult de 1 oră? Puteți pune hcl mdma + apă în proporție de 1:1 pe sursa de căldură în balon și păstrați-l timp de 1 oră pentru a vedea ce se întâmplă. Flaconul trebuie să fie deschis!
 
Last edited:
View previous replies…

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru ajutor
Cumva simt că freebase-ul meu are miros de "pește stricat" în freebase-ul meu :sick: poate fi methylamine.hcl stânga?
Am făcut acest lucru cu sinteza de btcboss2022 aici: https://bbgate.com/threads/methamph...y-nabh4-reduction-medium-scale.600/#post-9603
În metoda de mai sus, am verificat și există 17,5moli de methy.hcl și doar 16moli de naoh! așa că acum mi-e frică să nu fi rămas cumva metilamină nereacționată în baza mea liberă

Ar trebui să spăl din nou baza liberă pentru a o curăța? (poate cu naoh)
Care este mirosul corect al mdma freebase?
Efectul produsului nu este bun, așa că arunc produsul și apoi fac o altă sinteză, sau există vreo șansă să îl îmbunătățesc prin recristalizare sau altceva?

Mulțumesc.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Sunteți sigur că este miros de pește stricat și nu miros de anason? Nu am văzut niciodată metilamină rămasă în mdma într-un volum notabil. În mod normal, toate resturile de metilamină dispar după o simplă extracție de bază
Mdma fb are un miros destul de plăcut, foarte ușor, dar nu știu cum să-l descriu, poate fi de nuci de pădure sălbatice. Dar este departe de ambele, pește și anason.
Produsul dvs. își schimbă culoarea în timpul încălzirii?
 
Last edited:

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Nu știu despre mirosul de anason, dar freebase-ul meu incolor are un miros foarte neplăcut pe care nu-l pot mirosi mai mult de 1 secundă, nu sunt sigur de pește putred, dar destul de sigur că acest fb este putred
Voi testa căldura când mă întorc la laboratorul meu..
Există vreo metodă care poate îmbunătăți efectul produsului?
Mulțumesc.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Amuzant. Ce se întâmplă dacă nu există deloc mdma și există doar metilamină? Puteți verifica prin proporții molare de câte g de NaOH aveți nevoie pentru a transforma 10 g de sare în alcali ph=11. Apoi verificați dacă este mdma sau metilamină.
 

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
So may i die soon, i eat 200mg :alien:
Cum să știu dacă este mdma sau metilamină cu acest test, puteți explica un pic mai mult?
 

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Mi-e frică acum, Știți care este punctul de topire al methy.hcl nu pot găsi această informație pe wikipedia :cry:
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Trebuie să preparați NaOH în apă, 20% din greutate este în regulă. Adică este vorba de 20 g de NaOH + 80 g de apă.
Trebuie să cunoașteți greutatea exactă a acestor 20% la început. 20g în total, de exemplu.
Apoi dizolvați sarea în apă și începeți să adăugați 20% NaOH în porții mici până când PH-ul este 11.
Acum puteți afla câte g de soluție de 20% ww au fost consumate și puteți estima greutatea molară a sării.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Ați folosit ulei pmk sau pulbere pmk de la început? puteți să introduceți pașii pe care i-ați urmat, astfel încât să putem vedea unde ați greșit
 
View previous replies…

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Mi-ați citit corect textul. Nu am spus niciodată că se adaugă toate aceste lucruri deodată. Există etape intermediare. De asemenea, ai făcut vreodată mdma? Dacă nu, atunci nu înțelegeți ce se spune aici. Dacă ai făcut-o. Atunci știi că dcm nu este niciodată folosit cu acetonă în acest caz. Și doar o cantitate mică de dcm este utilizată pentru a separa uleiul de care aveți nevoie de restul apei și de orice se află în ea....
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Dacă l-ați distilat în vid. Atunci uleiul dvs. ar fi trebuit să rămână în reactorul dvs. și restul ar fi trebuit să se evapore sau să fie capturat într-un alt balon.

Deci, dacă ați luat lichidul incolor și ați continuat să lucrați cu acesta. Înseamnă că l-ați luat pe cel greșit, care conținea metilamină. Acesta este motivul pentru care ați continuat să îl mirosiți, deoarece fb nu este niciodată incolor.

Ți-ai transformat ceara pmk în ulei pmk?
Dm-mi dacă vrei.
 
Top