Identificarea meth enantomerilor (acid tartric divizat)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, am nevoie de ajutor cu identificarea enantomelor. Swim a făcut împărțirea folosind acid tartric 87-69-4 în apă. Prima poză este produsul pe care l-a obținut din apă filtrată iar a doua din tartrat solid. Știu că ar trebui să existe un izomer d în apă, dar în funcție de structura cristalelor, mi se pare că a fost într-un tartrat precipitat solid. Care este părerea dumneavoastră?
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OMDIzVJ2b9
Îmi place #2 pentru că este D. #1, nu prea seamănă cu L. Dar și cristalele de tartrat ar putea arăta puțin diferit de cristalele de clorhidrat. A stripat tartratul și a reprotonat ambele dacă sau niciuna sau doar a doua? poză? Pic de cristale de tartrat pentru referință
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ambele imagini sunt deja cristale de hcl. Hidroxidul a fost folosit mai întâi pentru a elibera din tartrat, urmat de titrarea HCl
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Tartrul meu solid arăta ca niște ace lungi și subțiri. Deoarece sarea de tartrat precipitată a fost lăsată să se răcească lent după încălzire înainte de filtrare
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
2 este d-meth-ul tău,
1 a avut mult mai multe forme diferite de cristal
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, vă ofer o actualizare. Vă mulțumesc pentru opiniile dvs. dar, potrivit persoanelor care au încercat-o, spun că produsul mai puternic este în fotografia numărul 1
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Ne puteți explica cum ați făcut-o?
 
Top