Imaginile pe care le postați pe darkweb.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Bună ziua, am un alt subiect simplu.
Imaginile pe care le postați pe darkweb, vă pot pune în pericol, mai ales dacă sunteți vânzător (vânzător)
De exemplu, vă fotografiați lucrurile strălucitoare, dar s-ar putea să nu vă dați seama că aproape toate telefoanele captează nu doar fotografia, ci și METADATA dispozitivului dumneavoastră!
....
Căutam un exemplu pe care să vi-l pot dovedi, dar site-urile care prezintă metadatele nu au arătat ceea ce doream. Dar, oricum, poliția are instrumente criminalistice care pot căuta dispozitivul dvs. și, chiar mai rău, locația dvs. (dacă ați activat serviciul de localizare atunci când ați făcut fotografia), așa că această greșeală vă poate costa bani pentru avocați sau libertate.

Nu vorbesc prostii când eram "băiețel", exact așa am fost prins. (Tocmai mi-am amintit că în timp ce încărcam fotografia, așa că am decis să împărtășesc această experiență cu voi!)

Specialiștii din poliție sunt implicați în monitorizarea traficului de droguri de pe dark web și încearcă diverse opțiuni pentru a ne prinde. (Sper că nu au știut încă despre acest forum)
(acest ultim lucru știu de la sursă, adică un a fost pe bere cu polițistul IT lol)
Rămâneți în siguranță.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Forumul nostru elimină automat metadatele atunci când încărcați o fotografie. Este ușor de verificat. Faceți o fotografie și verificați metadatele acesteia, apoi încărcați acea fotografie pe forum, descărcați-o înapoi și verificați din nou metadatele imaginii descărcate.
 
Top