Impurități ale Alpha-Pyros

Aaron

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 22, 2023
Messages
13
Reaction score
12
Points
3
Unele loturi de toate tipurile de Alpha-P*P (pvp, php, pihp, pcyp) pot cauza probleme, chiar infecții la plămâni în cazul vapării repetate. Acest lucru diferă foarte mult de la un lot la altul.
Este destul de clar că motivul sunt impuritățile din sinteză.

Acum, care este impuritatea tipică nedorită în producție? Pirrolodina? Etil-Acetat? Chiar și HCL? Au existat rapoarte despre Potassiumpermanganat într-un lot din China.
 
  • Like
Reactions: vis

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Ar fi interesant să cunoaștem opinia experților în sinteză. Aceasta este o problemă importantă pentru sănătate.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Pot confirma problema. Unele loturi fac mai multe probleme pe plămâni decât altele.

Singura excepție până acum: Am o sursă bună pentru alpha-php, care nu face deloc probleme. Cred că provine inițial de la magazinul RC care îl vindea înainte de recenta interdicție. Păcat că îmi plac mai mult alte pyros :/

Odată am primit o mostră de pyro care avea chiar impurități vizibile. Vaparea lui cauza probleme uriașe la plămâni.
Impuritățile sunt cele care cauzează problemele, nu pyro-urile în sine.
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Da, unele loturi omoară tubulatura, iar noi o oprim pentru câteva zile până se vindecă..... hahaha, da, sigur


Atenție o mulțime de telefoane merge în jurul valorii de isnaciallybam analouge, dar am o ideanwhat priză este posibil să fi făcut cumpărături la și eu nu cred că încă mai transporta apoi original (și taxa un braț și picior pentru) .Let's face it nu toată lumea sincronizarea chestii este un chimist stea
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Chiar vreau să obțin mai multe informații despre asta. Obișnuiam să IV acest lucru, dar asta a fost pe vremea când era legal și nu am avut niciodată probleme reale. Dar piața de acum, nu mă surprinde deloc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Băieți, v-am adus acest 😘 ( este un link către un fișier PDF pe care știu că îl veți dori)
https://www.jstage.jst.go.jp/article/jts/44/12/44_849/_pdf/-char/ja
Sy95Avk0uo
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Mulțumesc, foarte interesant.
Acest lucru se întâmplă prin ilegalizarea și demonizarea substanțelor. Aceasta rănește și ucide oamenii.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
În mod interesant, impuritățile sunt utilizate pentru a grupa loturile de substanțe, urmată de destrămarea lanțurilor de aprovizionare. Un alt argument pentru producători este acela de a crea un produs curat. Dacă nu pentru a avea grijă de sănătatea utilizatorilor (care, după părerea mea, ar trebui să fie în capul listei), atunci pentru a-și păstra propria liniște sufletească. Un produs curat este mai dificil de organizat cu ajutorul criminalisticii chimice și, prin urmare, de urmărit.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mă depășește cu mult încercarea de a ghici. Știu că acetona mea se îngălbenește ca răspuns la apă, dar este galbenă și după ce curăț practic orice substanță cu ea. Dacă o utilizați ca solvent într-o deprotonare (ați făcut-o de bază), ar putea crea izoforonă, care este un lichid galben
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Spălând acel alfa-pvp, galbenul dispărea cu fiecare spălare. Așa că presupun că a curățat ceva.
Go get este cu orice substanță, se curăță?... Chiar dacă este practic pură?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
În opinia mea, este mai probabil să fie vorba de o contaminare cu pirolodină din cauza lipsei de spălare după animare și a necurățării cristalelor finale cu acetonă rece din cauza pierderii randamentului
 
Top