Question În ce cazuri este utilizat fiecare dintre canabinoizii sintetici?

sami7264

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2024
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Cum diferă fiecare dintre următoarele canabinoide atunci când sunt inhalate de un client? Există o diferență în ceea ce privește durata utilizării substanței și efectele acesteia?

JWH-018

JWH-250

JWH-122

- JWH-203

- AKB-48

- UR-144

- AB-Pinaca

- AB-Chiminaca

- AM-2201

- MAM-2201
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
am întrebat chatgpt așa că iată răspunsul său (dacă doriți mai multe informații, consultați psychonautwiki pentru fiecare cannabinoid)

1. JWH-018:
Acesta a fost unul dintre primii canabinoizi sintetici care a câștigat popularitate ca drog recreațional. Este cunoscut pentru efectele sale psihoactive puternice, inclusiv euforie, relaxare, percepție alterată și uneori paranoia. Durata efectelor poate varia, dar durează de obicei câteva ore.

2. JWH-250:
Acest canabinoid sintetic este cunoscut pentru afinitatea sa puternică pentru receptorii canabinoizi din creier, ducând la efecte psihoactive puternice similare cu JWH-018. Acesta poate avea o durată de acțiune și efecte similare.

3. JWH-122:
Acest canabinoid sintetic este raportat ca având efecte similare cu JWH-018, dar poate fi mai puțin puternic. Durata efectelor poate fi, de asemenea, similară, durând câteva ore.

4. JWH-203: Se cunosc mai puține despre acest canabinoid sintetic în comparație cu alții de pe listă, dar se crede că are efecte psihoactive și durată similare cu ale altor compuși JWH.

5. AKB-48: Acest canabinoid sintetic este cunoscut pentru potența sa ridicată și a fost asociat cu rapoarte de efecte adverse, inclusiv anxietate, agitație și halucinații. Durata efectelor poate fi similară cu cea a altor canabinoizi sintetici puternici.

6. UR-144: Ca și alte canabinoide sintetice, UR-144 este cunoscut ca producând efecte psihoactive similare canabisului, inclusiv euforie, relaxare și percepție modificată. Durata efectelor poate fi similară cu cea a compușilor JWH.

7. AB-Pinaca: Acest canabinoid sintetic este cunoscut pentru potența sa ridicată și poate produce efecte psihoactive intense cu doze relativ mici. Durata efectelor poate fi mai lungă în comparație cu canabinoizii mai puțin puternici.

8. AB-Chiminaca: Similar cu alte canabinoide sintetice, AB-Chiminaca este asociat cu efecte psihoactive puternice și poate avea o durată de acțiune relativ lungă.

9. AM-2201: Acest canabinoid sintetic este cunoscut pentru potența sa ridicată și poate produce efecte psihoactive intense cu doze mici. Durata efectelor poate fi similară cu cea a altor canabinoizi puternici.

10. MAM-2201: Ca și AM-2201, MAM-2201 este cunoscut pentru potența sa ridicată și poate produce efecte psihoactive puternice. Durata efectelor poate fi similară cu cea a altor canabinoizi puternici.
 

sami7264

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2024
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Vă mulțumim foarte mult. Aveți și alte site-uri legate de informațiile privind medicamentele și producția acestora?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
da! sugerez vespiary și safrole

pentru informații despre sinteză, vă sugerez să consultați arhivele de rodiu de pe vespiary ^_^
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Gustul, atributele fizice ale noidului, nu știu cu adevărat și nu pot spune că am un favorit al acestora.

Optați pentru cel mai puternic, cea mai mică doză, noid OD. Dacă vreți să diluați noidul, atunci contează doar puterea lapidării și scăpați de pericol (este greu să faceți supradoză).

Am făcut JWH-210, un noid foarte comun la site-uri, și 5CL. Primul este un vechi înlocuitor slab plictisitor de JWH-018 cu efect de diminuare rapidă.

5CL Am eșantionat uleiul aici. Este foarte puternic, cu tot respectul meu. 5CL este cel mai cunoscut dintre noidele moderne care ucid indazolul. Vă dăunează doar dacă luați o supradoză, ceea ce este o prostie, deoarece este atât de puternic în microdoze, așa că trebuie să fiți atenți la dozare întotdeauna. JWH-210 este greu să iei o supradoză.

Obțineți cea mai puternică (ultima?) MDMB-CHMINACA, unde mai puțin înseamnă mai mult. Chiar vreau ca MDMB să se confrunte cu vechiul rege HU-210 care este de 100-800 de ori mai puternic decât THC-9 natural din canabis și durează mai mult o_O:eek:

De ce numiți pentru specific aceste noide vechi / noi?
 
Last edited:
Top