Creșterea randamentului de 4-MMC?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Prima dată când am avut 3,5g și prima dată când am avut 5,5-6g, erorile mele potențiale sunt că pH-ul meu nu a fost foarte bun cred, poate prea scăzut și 4-MMC meu nu a fost foarte alb după filtrare, cred că este din cauză că am lăsat acetona și HCl soluție cu 4mmc în congelator, deoarece câteva ore mai târziu, soluția de lapte alb era albă, dar cu ceva roșu/portocaliu, cred că am făcut o eroare și la metilare, cred că am lăsat soluția mai mult de 2 ore, nu știu dacă este o eroare, oh și soluția mea nu era fierbinte, o fac în podul meu și temperatura este rece, deci.. Poate că reacția nu este suficient de fierbinte pentru a avea un randament maxim, pot încălzi soluția la început pentru a începe reacția poate?

Prima dată când am pus 4-MMC/acetonă/HCl în congelator timp de 8-10 ore, piatra de 4-MMC era foarte, foarte albă, dar acetona/HCl era partea de jos, deoarece nu am amestecat înainte de etapa de congelare...

Dacă cineva mă poate ajuta să cresc randamentul, vă rog? :'(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Cred că ar trebui să furnizați mai multe date, cum ar fi care este cantitatea de precursor cu care ați început
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Am început cu 10g de 2b4m, 50ml de DCM, 20ml de 40m, apă idk poate 3x 20-30ml, 4-5ml de HCl și 50ml de acetonă
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dacă ați făcut pH 4, nu este nicio problemă, scoateți doar mai mult piryzyn și asta e tot.
U nevoie să fie chimist bun pentru a obține mai mult % produs și pentru shure produsul dvs. nu da la mult ridicat el are aproximativ 40% pur pentru shure.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Bine, dar am lăsat soluția de 4mmc/acetonă/hcl în congelator timp de aproape 1 zi, nu este rău? Am văzut o culoare portocalie la partea de sus a soluției este de ce mefedona mea nu este foarte alb, în seara asta voi face o altă sinteză cred că am făcut o eroare în metilare idk, cred că randamentul meu va crește sinteză după sinteză
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
My is pure :) I get 7.5g crystal form 10g 2b4m
 

Attachments

  • SV4i3jWPgO.jpeg
    SV4i3jWPgO.jpeg
    430.7 KB · Views: 212
  • wsgucAVEyQ.jpeg
    wsgucAVEyQ.jpeg
    465.1 KB · Views: 222

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Primul dvs. mesaj a fost frumos, de ce ați făcut acest post? Vreau niște ajutor, într-adevăr nu-mi pasă cât de randament și puritate obții, bine, ai 7,5g 4mmc din 10g, dar ține minte că faci 4mmc, unul dintre medicamentele mai ușor de făcut, când vei avea același nivel ca Heisenberg poți vorbi și să fii mândru de produsul tău, și folosești cea mai rapidă și ușoară cale pentru că folosești NMP, nu știu câți ani ai, dar pariez că ești între 30 și 40, ai o familie? O soție? Niște copii? Ești iubit? Iubești pe cineva? Această persoană te iubește? Probabil că nu cred. Dacă ai o familie și dacă ai o viață bună, la naiba frate ești trist în acest moment?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
U spune este Simple medicamente pentru a făcut spectacol ca este adevărat:)
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Bro Eu fac 4mmc, dar încep sintezele, nu am nicio experiență, nu-mi spune că ai făcut 4mmc pur cu un randament foarte bun
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Am făcut o mulțime mmc 7 ani.
Modul mai rapid poate face cristal 1 zi sau mai mult și arata mai mult ca gheața
 

Attachments

  • oDPt7FhLwC.jpeg
    oDPt7FhLwC.jpeg
    5.7 MB · Views: 491
  • wcHy1dmJPh.jpeg
    wcHy1dmJPh.jpeg
    5.6 MB · Views: 506
  • JRAVY5SHiM.jpeg
    JRAVY5SHiM.jpeg
    399.4 KB · Views: 226
  • VzsAuBFYKn.jpeg
    VzsAuBFYKn.jpeg
    567.4 KB · Views: 216

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
7 ani? Randamentul tău este de numai 75%? Bro nu fi narscissic ca asta atunci când u au un nivel mediu ;), există ppl aici care au 10x lvl tău sunt nu fi un butthole vă rog.. :(
 
Top