FURNIZORI DE INTERNET și FURNIZORI DE NUMERE DE TELEFON

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18

?

Există mulți furnizori de internet. Dar este confuz ce furnizor să alegeți, prețurile lor sunt diferite, dar dacă prețul nu este important, dar securitatea este, care este cea mai bună opțiune? Desigur, furnizorii de internet se schimbă în funcție de regiune. Toate companiile de tele-tehnologie au datoria de a da toate datele despre dvs. dacă poliția le cere. Prin urmare, dacă nu utilizați VPN sau Onion, puteți fi prins cu ușurință dacă faceți ceva ilegal.
Comercianților de cantități mici nu le pasă de criptare etc. Astfel, acești dealeri își pun în pericol sursele.
Vreau să discut aici despre câteva metode de criptare de bază explicabile dealerilor "obișnuiți".
Vreau să discut și despre furnizorii de numere de telefon sau alte metode de a fi în contact cu un număr de telefon, deoarece numerele de telefon încă mai joacă un rol.

--- cel mai bun furnizor de internet în SUA, EUROPA?
--- metode de criptare de bază explicabile dealerilor "obișnuiți"?
--- alte metode. am văzut trimiterea mesajelor sms și mms prin internet. (nu-mi amintesc cum s-a făcut)
Deci este posibil să ai număr de telefon "virtual"?
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
Pentru mine personal, fiecare furnizor net este la fel. Toți folosesc aceeași tehnologie cu alte denumiri. Dacă utilizați routerul onion și sunteți routerul onion în același timp, atunci sunteți de negăsit cu datele. Telemetric? Serios? Cu mesager descentralizat nu trebuie să vă faceți griji cu privire la corespondență. Cheie publică dacă este necesar. Nu sincronizați niciodată date între telefonul normal și cel întunecat. Fiți întotdeauna gata să pierdeți telefonul de lucru întunecat. Și pentru sigur folosind doar numărul înregistrat pentru aleatoriu cel mai bun cu un singur dispozitiv.
Dacă ai cele mai importante date criptate în capul tău, atunci ești în siguranță😉 este doar părerea mea
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Cred că furnizorii de internet sunt toți la fel în ceea ce privește securitatea pentru clienții lor. Niciunul dintre ei nu va avea o problemă în a vă denunța autorităților dacă consideră că încălcați legea. Toți trebuie să răspundă la citații.

În ceea ce privește mesageria pentru "dealerul obișnuit", cred că în acest moment aș recomanda Session. Este o mesagerie criptată. Puteți configura ștergerea automată a mesajelor vechi. Acesta direcționează mesajele prin noduri de servicii din alte țări pentru a vă ascunde IP-ul. De asemenea, puteți seta un pin sau o amprentă digitală pentru a deschide aplicația. Nu este perfectă, dar este decentă.

Îmi place XMPP cu criptare OMEMO sau OTR. Nu cred că acest lucru s-ar potrivi dealerului mediu
 
Top