bicarbonatul de sodiu îmi distruge freebase-ul?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Îmi spăl freebase-ul cu soluție de bicarbonat de sodiu 10% (1 litru de apă/100 g de bicarbonat de sodiu). volum egal cu freebase-ul. îmi poate distruge freebase-ul? sau este prea mult bicarbonat de sodiu. pentru că atunci când îl aduc la ph nu cade nicio sare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Spuneți-ne, ce vă așteptați să facă? Bicarbonatul de sodiu poate acționa ca un acid sau o bază, în funcție de situație. Dacă aveți deja cocaină bazică și intenționați să o coordonați la sare, nu văd un beneficiu pentru soluția alcalină. Dar nu știu totul
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mi se pare că vă transformați cocaina de bază în acid carbonic de cocaină, ceea ce vă va împiedica să o transformați într-o sare HCl, dacă asta încercați să faceți (să transformați cocaina în HCl), da, bicarbonatul de sodiu o dă în bară. Bicarbonatul de sodiu se disociază în Na+ și Hco2-. HCo2- se atașează la H+ din acidul lewis al cocainei și îl ocupă astfel încât Cl- să nu poată
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHHIIITT. Nu mi-am dat seama că asta e în methcathiones. Nu puteți șterge comentariile, așa că voi sta aici arătând ca un dobitoc pentru eternitate. Răspunsul este probabil încă da.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am citit în unele surse că carbonatul de sodiu ar putea fi adăugat la soluția apă + freebase în cazul purificării meth și mdma freebase prin eter sau DCM. Carbonatul de sodiu reduce solubilitatea apei și ajută la separarea bazei libere.
Dar eu nu mă pricep deloc la chimie, chiar dacă sunt un bun inginer, este mai bine să primesc o confirmare de la cineva cu mai multă experiență.
 
Top