Question Este cu adevărat profitabil să-mi fabric singur precursorii chimici?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Văd că pentru a produce un precursor chimic este nevoie de o mulțime de reactivi chimici, așa că mă întreb dacă merită
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Acest lucru. Această întrebare, acest comentariu, este doar un astfel de general M-am gândit să răspund la acest post, dar toată lumea știe răspunsul. Da. Nu. Nu. Poate. Deci 🤔. Nu mă veți prinde cumpărând cloroform și nu mă veți prinde nici fabricând acid D- tartric 😜
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Credeți că merită să prepar singur acid lizergic (CAS: 82-58-6)?
Am nevoie de el ca precursor pentru sinteza chimică a dietilamidei acidului lisergic (CAS: 50-37-3)
Dar văd că este un proces foarte complex și sunt necesare multe reacții chimice și reactivi chimici.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Acesta este factorul nr. 1. Disponibilitatea. Există precursori care valorează mai mult decât aurul pentru că nu sunt configurat să fac o atmosferă de azot sau 10 atm. Dacă presiunea. Aceleași substanțe chimice nu sunt la fel de valoroase pentru cineva care este.
Dacă nu știi nimic despre chimie, acele pastile de pseudoefedrină sunt valoroase, dar dacă știi cum să faci P2P, ele nu sunt deloc valoroase. Am luat în considerare opțiunea de a face reactivi și precursori în loc de produse, dar este o piață mult mai de nișă și este chiar în linie cu fabricarea de produse finite pe o scară profit/pericol.
Dacă nu aș avea absolut nimic altceva de făcut acasă, probabil că aș cultiva drojdie pentru L-pac la scară uriașă sau aș cultiva maci, efedră, khat sau chestii de genul ăsta
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Nu, este mai ușor să cumpărați precursori din China, de exemplu P2NP costă la fel ca nitroetanul și obțineți precursorul fără preprecursor ca nitroetanul.
 
Top