Mă întrebam doar despre expedierea FedEx din Germania în Australia

testmehey

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor,

Să spunem că încerc să expediez o cantitate mică de substanțe ilegale din Germania în Australia, dar vreau să accelerez procesul în loc să aștept 2-12 săptămâni pentru Deutsche Post, dacă merg cu FedEx, sunt puțin îngrijorat de procesul de vămuire, nu aș pune un nume sau o adresă reală pe colet, dar sunt îngrijorat că ar putea fi nevoie să aprob unele lucruri de import la intrarea în Australia sau ar trebui ca documentele vamale prezentate cu expedierea din Germania să fie suficiente pentru a trece prin vamă fără a fi nevoie să apelați cu cine este livrat?

Noroc!
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Cred că nu trebuie să mergeți la agenție pentru a ridica produsul, FedEx livrează deja direct la client
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Pentru destinații precum Australia și SUA, cea mai sigură metodă pe care am găsit-o este poșta obișnuită de lungă durată.
Australia este deosebit de riscantă, motiv pentru care medicamentele costă atât de mult în această țară.
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Cu orice expeditor, puteți rezerva eticheta online și, de asemenea, îi puteți permite să vă ofere o factură pentru vamă, să tipăriți factura și să o puneți pe cutie lângă etichetă.
Asigurați-vă că verificați toate cerințele pentru țara în care doriți să expediați, SUA, de exemplu, necesită 3 facturi în interiorul/exteriorul coletului
 

LiveviL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
8
Reaction score
7
Points
1
Vreun sfat cu privire la recepționarea comenzilor mai mari către o destinație? Casă în care nu locuiește nimeni,hoteluri?
 
Top