doza de ketamină

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Am o seringă de 500 mg de ketamină și vreau să o iau pentru a ști cum mă simt, ar trebui să iau 500 mg dintr-o dată sau ar trebui să iau mai mult mai puțin

deși nu am luat niciodată ketamină
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Salut
  • Atunci când este administrată pe cale orală, dozele de ketamină variază de la 1,5 mg/kg la 4 mg/kg. Un astfel de mod de administrare ajută la evitarea iritației mucoasei nazale, a durerii. Este recomandabil să se utilizeze capsule (dacă ketamina este sub formă de pulbere). Durata de acțiune cu administrare orală este în medie de 1-2 ore, iar debutul acțiunii începe treptat după 10-40 de minute.
  • La administrarea intranazală, efectele se manifestă după 5-15 minute și au o durată totală de până la două ore (în medie 1-1,5 ore). Cu acest mod de administrare, este ușor de monitorizat și de controlat starea și frecvența de utilizare. Doza inițială (mică) de ketamină este de 0,2-0,8 mg/kg, doza medie este de 0,8-1,5 mg/kg. Dozele mai mari de 1,85 mg/kg sunt considerate ca fiind mari și cresc riscul de efecte secundare, halucinații, amnezie retrogradă și pierderea cunoștinței cu depresie respiratorie.
  • Atunci când sunt administrate parenteral (intravenos și intramuscular), dozele încep de la 0,05 mg/kg și oferă senzații subiective deosebite în timpul trip-ului cu ketamină. Cu toate acestea, în cazul creșterii dozei, există riscul de a obține anestezie generală la vârful acului, care se caracterizează prin amnezie retrogradă și incapacitatea de a-și aminti senzația de trip cu ketamină, motiv pentru care se recomandă o titrare temeinică sau o doză inițială scăzută.
vă recomand să citiți aceste informații Totul este explicat în detaliu - /index.php?threads/ketamine.339/
dacă aveți alte întrebări, trimiteți-mi un e-mail.
 
Top