Cioburi de ketamină

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Are abybody experiență cu tehnici de recristalizare pe pulbere de ketamină, post-cristalizare hcl.
Trebuie să obțin pulberea în cioburi / cristale stick, orice ajutor ar fi apreciat.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Aș folosi etanol sau apă simplă și l-aș lăsa să se evapore lent sub o lampă de încălzire și un ventilator care funcționează încet
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Credeți că asta va produce cioburi?
Credeți că trebuie să separ izomerul s pentru a obține cristale mici de cioburi / bețe?
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Știu pe cineva care a obținut cioburi lungi de câțiva centimetri cu racemic și apă
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Un unde aceste cioburi de 1 inch sunt similare cu cristalele de cioburi de băț subțire pe care ketamina vine în mod obișnuit ca sau ca cioburile de metamfetamină
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Nu am văzut niciodată cioburi de ketamină în afara lotului pe care l-a făcut. Dar erau cioburi ca de sticlă în forme de romb cu unghiuri ascuțite
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Sau racemic va produce în continuare acest tip de forme
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Dacă prin cioburi înțelegeți cristale mari și frumoase, atunci le puteți obține prin răcirea lentă în timpul recristalizării. Cu cât răciți mai încet și mai treptat, cu atât cristalele cresc mai mari.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Nu, mă refer la cristalele mici ca un băț pe care le obții din ketamină
 
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Din ceea ce știu eu, atunci când cristalizați clorhidrat de ketamină, obțineți întotdeauna cristale de tipul cioburilor. Dimensiunea depinde de viteza de cristalizare. Dacă doriți cioburi mici, trebuie să răciți rapid astfel încât să se formeze multe cristale mici în loc de cristale mari.

O mică remarcă în plus: nu ar trebui să se inhaleze direct cristalele de ketamină. În studii, cristalele s-au dovedit a fi mai dăunătoare pentru cavitatea nazală decât pulberea. Dacă inhalați, zdrobiți întotdeauna cristalele într-o pulbere înainte de utilizare. Pentru orice altă metodă de administrare, cristalele se vor dizolva mai întâi în ceva oricum (nu ați mânca cristale crude de ket, de exemplu).

Îmi pare rău că nu v-am putut fi de mai mare ajutor. Nu mi-a păsat niciodată în mod deosebit de mărimea cristalelor, mai mult decât de puritatea produsului. Recunosc totuși că cioburile mici arată bine.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Dar puteți obține, de asemenea, cristale mici sub formă de bile/grunjoase din ketamină. Aceasta este ceea ce tot obțin din solvent
 
Top