Probleme de formare a sării de tartrat LSD

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Bună băieți, chiar mă lupt să formez tartratul din baza liberă.

Acesta a fost al treilea meu proces, primele două au fost cam murdare și solventul probabil nu anhidru, cantitatea de tartaric a fost, de asemenea, eyeballed pentru a preveni pierderile de la transferul de fulgi freebase într-un recipient pentru a fi cântărit. Cred că formarea de hemi și ditartrat ar fi putut inhiba reciproc cristalizarea, așa că pentru ultima mea încercare, au fost folosite cantități stechiometrice.

Am început cu 1060 mg de freebase de culoare crem, care a fost dizolvată în 4 ml de metanol cald anhidru, s-au adăugat 245 mg de acid tartric și s-au dizolvat în câteva secunde. Soluția a fost agitată timp de câteva minute, apoi s-a adăugat eter picătură cu picătură, asigurându-se că precipitatul cauzat de o picătură s-a dizolvat înainte de a se adăuga o alta.

Foarte lent, soluția a devenit tulbure, s-au mai adăugat câteva picături și soluția a fost menținută în agitare timp de câteva minute.

După 10 minute, am verificat procesul și, din păcate, așa cum s-a întâmplat și la celelalte încercări eșuate din trecut, un reziduu uleios

a precipitat fără niciun fel de cristal. Dacă cineva are vreun sfat, acesta ar fi extrem de apreciat.

Mai jos este atașată fotografia bazei libere.
 

Attachments

  • lzSteVMJZ8.jpg
    lzSteVMJZ8.jpg
    7.7 MB · Views: 331

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
De ce ai niște boașe frate încercând să tartrate întregul lot în loc de fracțiuni mici, cristalizarea poate fi finicky după cum știți și doar trei încercări tu domnule sunt un gentleman și un savant
Mult respect
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
Ei bine, se pare că un pic mai puțin lichid pentru a converti în sare metanol se usucă prea repede aș încerca cu apă curată / metanol și un pic de căldură este necesară de lucru în întuneric apoi începe să strălucească portocaliu atunci când a devenit tratrat Sare
 

ViezeGrey

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 5, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, ați avut succes de la postarea dvs. inițială?

Sunt într-un stadiu similar, cu toate acestea, în loc de un reziduu, am ajuns la o formare foarte vâscoasă "gelatinoasă", pe care nu am reușit să o cristalizez într-o structură solidă. Am încercat să evapor o parte din soluție pentru a reduce proporția de metanol, însă acest lucru nu a avut efect. În altă ordine de idei, ați ajuns la forma freebase prin reacția PyBOP? Sau printr-o altă reacție?
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
aveți acces la un spectrometru pe undeva ? din ce este făcută sau izolată baza liberă ? LSD este chimie de înaltă clasă, nu prepararea de metadonă haha
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
Trimiteți-mi un mesaj Pm dacă aveți nevoie de asistență, poate vă pot ajuta cu asta!
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
Am făcut LSA tratrat nu sunt sigur cât de diferit acționează în transformarea în sare, am folosit alcool / și apă curată nu sunt sigur ce proporții exact, dar a funcționat bine după ce am adăugat acidul tratratic încet cu puțină căldură a startred străluci portocaliu în întuneric care este semn pentru radiații ceea ce este întotdeauna acolo cu acid. cum ai făcut-o complet a fost sigur fără ulei și apă?
 
Top