Producerea de produse comestibile cu THC și psilocibină

nepalm

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nu sunt sigur că acest lucru este plasat corect în forumuri.

Dar ar avea cineva o îndrumare simplă pentru un începător complet cu privire la modul de a face atât THC cât și psilocibină comestibile?
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Decarburarea este cea mai importantă parte. Eu folosesc întotdeauna unt într-o baie de apă fierbinte cu canabisul decarburat și îl las să se răcească în borcan. Dacă nu vă deranjează gustul, lăsarea ierbii în loc de filtrare tinde să facă negresele un pic mai puternice. Lucrul meu preferat este să folosesc resturile de frunze de zahăr și toate firele de păr de la o recoltă și să le tratez în același mod ca pe muguri. Resturile fac niște produse comestibile destul de bune. Folosesc 6 grame de tăieturi, 1 gram de flori măcinate și aproximativ o zecime de gram de kief de la râșniță într-un baton de unt și fac gumele pentru câteva persoane pe care le cunosc pentru durere și funcționează foarte bine pentru ei. Folosirea resturilor de plante cultivate acasă este o modalitate plăcută de a face bani în plus sau de a obține niște produse comestibile bune fără a fi nevoie să folosiți o cantitate mare de flori. Evitați totuși frunzele mai mari, nu merită să vă jucați cu ele, în opinia mea. Puteți folosi uleiul sau untul pentru aproape orice se cere. Odată ce ai făcut untul sau uleiul, urmează rețeta preferată și ai grijă să nu arzi untul când gătești. Cât despre ciuperci, nu am nimic de adăugat în această privință
 
Top