fabricarea sucului de vape cu un HCL.?

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 22, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
este posibil să faceți un HCL într-un suc de vape pentru a-l face mult mai fumabil sau există o modalitate foarte simplă de a basifica HCL oxycodone pentru a fuma?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hcls, hidroclorurile sunt săruri acide. Acizii Lewis au mai multe denumiri, dar fac o moleculă mai stabilă, ceea ce înseamnă că ridică foarte mult punctul de topire și punctul de fierbere. Asta nu este de bun augur pentru fumat, de obicei. Dacă ai putea să neutralizezi cumva acidul Lewis, să-l neutralizezi cu ceva 🤔 poate că l-ai stinge. Hmm, știu că atunci când vreau să fumez crack, cocaina hcl nu se fumează, dar dacă adaug ceva de bază care se transformă în cocaină bază, hcl dispare. Clorura de hidrogen este un acid destul de puternic, așa că poate ar trebui să încerc o bază puternică pentru a-l neutraliza. Mă întreb dacă leșia ar funcționa, este o bază puternică. NaOH, sodium hydroxilye?? 👎 sodium hydroxide? Sodiu. Hidroxid Hidrogen. Clorură..clorură de sodiu...Hidroxid de hidrogen. Sare.apă. Hidroxidul de sodiu și clorura de hidrogen formează sare și apă. Ele reacționează și se neutralizează reciproc 💩💩💩
 

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 22, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Bine, deci să spunem că am, în esență, 100 mg de oxy HCL și HCL fiind, probabil, la sau aproape de echivalența sa? ce mol Naoh soluție să fie. sau dacă vrei să mă ajuți cu matematica, pentru că nu mă pricep la asta, ce procentaj soultion și cât soultion folosesc? Nu ar trebui să încep prin a adăuga o cantitate mică de HCL pentru a reduce proba de oxi până la ~3ph și apoi să adaug soluția de Naoh, să filtrez în vid soluția de pe percipient și apoi să o las să se usuce complet? Nu mă descurc prea bine cu matematica/ configurarea numerelor
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
M-aș uita la kpa a moleculei de bază, oricare ar fi aceasta, și aș folosi o soluție de naoh și turnesol până când aș obține 2 numere întregi mai mici decât kpa, și aș declara că a fost 100% deprotonată (100% din molecule sunt în forma de bază). Aceasta este metoda pe care am citit-o
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dacă tastați oxycodone pka în Google, primul rezultat este springerlink care spune că 95% din oxy este unionizat la ph9, în timp ce la ph mai mic mai multă oxycodone a fost protonată....unionizată= nu ionică. Protonat cu hidrogen adăugat, acidificat
 
Top