Marijuana și sexul

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Marijuana este o substanță care este în curs de legalizare în multe țări. Este această substanță pe care utilizatorii o consideră în mod eronat inofensivă. Marijuana de pe piață este prezentată sub formă de hașiș și diferite tipuri de uleiuri și concentrate. Varietatea și calitatea produsului joacă un rol imens.

INFORMAȚII GENERALE

British Columbia Substance Use Center (BCCSU) a efectuat un studiu care a arătat că canabisul poate face chemsex-ul mai sigur. Cercetătorii susțin că au efectuat un sondaj, ale cărui rezultate sugerează că consumul de canabis poate provoca efecte similare cu cele pe care le primesc utilizatorii atunci când folosesc stimulente și euforice în chemsex, și anume
- Eliberare, sentiment de libertate sexuală
- Depășirea barierelor și interdicțiilor în viața sexuală
- Conversații deschise cu partenerii dvs. sexuali
- Senzații mai strălucitoare de la sex, obținerea plăcerii maxime
- Reducerea durerii în sexul anal
- Creșterea încrederii în sine
- Prelungirea actului sexual

Deși nu pot numi marijuana complet inofensivă și sigură, dar dacă urmați principiile de reducere a riscurilor, marijuana este un surfactant preferabil decât stimulentele și euphoreticele. Să comparăm efectele acestor substanțe complet diferite nu destul de corect, dar dacă la ieșire obținem un rezultat similar, cu consecințe semnificativ mai puțin negative, atunci merită să privim în direcția canabisului atunci când alegem o substanță pentru chimic.

RECOMANDĂRI

Pentru chemsex, vă recomand să utilizați hash, acesta are o preferință mai mare față de uleiuri și concentrate. Cannafood nu este, de asemenea, deosebit de potrivit pentru aceste scopuri. Puteți experimenta cu soiuri și metode de consum - este pur o chestiune de gust, vă puteți împărtăși experiența cu un anumit soi în comentarii. Recomandările pentru chemsex nu au caracteristici în comparație cu consumul convențional de canabis.

Combinații:

Potrivit multor consumatori, marijuana este destul de bună la ieșirea după stimulente și euforice, deși în unele circumstanțe poate provoca creșterea ritmului cardiac pentru o perioadă scurtă și, în același timp, anxietate. Pentru chemsex, acest lucru poate fi relevant, în cazurile în care sexul are loc la ieșirea unei substanțe, dar, după părerea mea, în acest caz, este mai bine să utilizați marijuana în solo.

Nu fumați marijuana împreună cu utilizarea de psihodelice - acest lucru poate crește efectul psihodelic, substanțele luate și strica călătoria.

PERICOL

Marijuana, tocmai cu utilizarea episodică, nu poate afecta semnificativ sănătatea consumatorului, cu excepția cazului în care pacientul are deja anumite boli. Acest lucru este valabil mai ales pentru toate tipurile de patologii mentale. Utilizarea sistematică va avea un impact negativ asupra vieții sexuale, reticența de a face sex fără expunerea la substanțe.

CONCLUZIE

O alternativă la substanțele obișnuite pentru chemsex, care, cu un consum responsabil adecvat, va provoca un minim de rău sau deloc. Din păcate, fanii chemsex subestimează această substanță în acest moment.
 
Last edited:

Peacefull

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Sexul sub marijuana este cel mai bun lucru pe care omenirea l-a inventat vreodată. Aproape fiecare minut este petrecut cu plăcere, într-adevăr
Este păcat că mulți oameni subestimează acest tip de experimentare sexuală.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Sunt perfect de acord! Eu prefer să aștept până trece vârful efectelor, gândurile revin mai mult sau mai puțin la normal, dar senzațiile rămân ascuțite. O combinație excelentă pentru mine :cool:
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
Marijuana este un drog cu care am multă experiență, de la cultivare până la consum. este foarte plăcută și relaxantă, dar când vine vorba de sex, nu cred că este un drog pe care ar trebui să îl folosești. nu am încercat să fac sex după ce m-am drogat cu ea, deoarece mă face somnoros și nu am prea multe gânduri în minte. da, uneori mă excită, dar corpul meu preferă totuși să stea întins.
S-ar putea să nu fie același lucru pentru dvs., dar în zona mea muncitorii folosesc marijuana pentru a lucra la temperaturi ridicate și spun că acest lucru le dă un plus de energie, iar acasă un somn plăcut.
deoarece acest lucru funcționează diferit la oameni, așa că puteți încerca,

Mi-ar plăcea să vă ascult experiențele. :)
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pentru mine sexul sub MJ este un lucru familiar, și aduce noi sentimente extrem de rare. O fac des, dar pot număra cu degetele de la mâna dreaptă numărul de ori când a fost în afara limitelor.
Da! Au fost câteva momente când a fost fantastic cu două fete diferite (nu deodată) pe care le cunosc de mulți ani. Pot spune - a fost ca prima dată - hahaha!!! Acea MJ a fost de la o singură sursă - un vânzător ambulant cunoscut din Grecia. Probabil că este un fel de tulpină.
 

russianboy

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
3
hhhhh la fel ca sexul fără sentimente
 
Top